Ortalıkta ayak bağı olma
İsmet Yaraşır
18-05-2016 09:07

 

Geçtiğimiz gün CHP Parti binasında bir basın toplantısı düzenleyen Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, kendisinin bundan sonra Trakya Birlik ile Panko Birlik seçimlerinde liste hazırlayacağını söyledi.

 

 

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun göreve getirdiğim danışmanlarım Danışmanlık dışında partinin iç meselelerine karışmayacaklarını açıklamasına rağmen Gaytancığlu’nu bir kulağından girmiş diğerin çıkmış. Toplantıda gazetecilerin sordukları sorulara yanıtlar veren Gaytancıoğlu, Ben ilçeye geldiğim zaman ilçe başkanını, İl Genel Meclis Üyelerini ve kimseyi aramak zorunda değilim ifadelerini kullandı.

 

 

Gazetecilerin soruları üzerine ortam kızışınca benim namusum dediği danışmanı Egemen gazeteci arkadaşlardan birisine “siz vekile niye yanlı sorular soruyorsunuz bu soruları diğer vekile neden sormuyorsunuz? Taraflı gazetecilik yapıyorsunuz” diyerek üzerine yürümesi bazı kelimeler kullanarak kendine göre gazeteciye gözdağı vermek istemesi ortamı gerdi.

 

Diğer taraftan Gaytancıoğlu’nun müritleri olaya müdahale ederek toplantıya katılan ve soru soran diğer gazetecileri yanlı ve taraflı olmakla itham ettiler. Hele hele adını Osmanlı devletinden alan şahıs gazetecilerle polemiğe girerek tamamen Gaytancıoğlu’nun koruması gibi davranarak ortalığı karıştırdı.

 

Bu şahıs birde bu partide ilçe başkanı adayı olarak seçimlere girdi. Kazanamayınca o dönemde yine gazetecileri taraflı davrandığını iddia ederek seçimi kaybetmenin hırsını gazetecilerden çıkarmak istemişti. Şimdi sen idareciliği bu kadar kolay sanıyorsan galiba önce köyünde insanlarla değil ama hayvanlarla aşır neşir ol! Yaptığın mesleği bırak kabadayılık yap. Hey Osmanlı kendine gel. Demokrasiyi ve özgürlüğü savunan bir partinin sade bir üyesisin sana mı kaldı vekilini savunmak.

 

Vekilin kendini savunamayacak kadar aciz mi! O zaman tarladan çıkıp asli görevi milletin vekilliğini yapsın. Tarlada buğday, çeltik şöyle, ayçiçeği böyle, diyerek sadece milletin kafasını karıştırarak siyaset yapmasın. Danışmanına gelince her toplantıda maşallah Bodugard gibi insanların karşısına geçip hava atıyor. Burası Trakya gün olur biri hesabını keser. Milletvekilinin o benim namusum dediği karıştırıcı mikser için o zaman namusunu temizle de ortalıkta ayak bağı olmasın.

 

Vekil Gaytancıoğlu Trakya Birlik ve Panko Birlik’e liste hazırlayacağını söyledin. Bu hazırlayacağın listeler Partiyi satanlarla mı yoksa hiçbir dönemde çalışmayıp sırt üstü yatanlarla mı? Olacak.

 

 

Olayın ardından Sosyal Medyada gazetecilerin ne yapacağını merak eden sözde siyasetçilere duyurulur. Size de Kına yakışır Kına….

YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

YAZARIN DİĞER YAZILARI
>>> Yazarın Tüm Yazıları


ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi