Sevmiyoruz!
İsmet Yaraşır
09-05-2016 09:01

 

 

Geçtiğimiz gün ne amaçla yapıldığı belli olmayan toplantıda kendine yakın gördüğü gazetecilerle bir araya gelen Malum partinin ilçe başkanı ben seni gördüm sen beni gördüm toplantısında temcit pilavı gibi ayni konuları ısıtıp ısıtıp sözde basın toplantısı yapmış. Diğer gazetecilerle ilgili olarak “sevmiyoruz” sözünü kullanmış.

Fark etmez Uzunköprü halkı bizi seviyor size verdikleri değer ortada zaten. Hiç canını sıkma. Başbakan’ın görevden alınması ile ilgili tek bir söz dahi etmeyen malum kişi varsa yoksa seçimle bir türlü alamadıkları son kale hakkında atıp tutmuş. Peki.. o fiyata çıktı bu kadar harcama yapıldı. Hiç mi bu belediyeye Sayıştay denetçileri gelmiyor, denetlemiyorlar mı birde CHP belediyesi aklın basıyor mu bilmem ama sadece havanda su dövüyor ve seçmenine alın görün ben belediyeyi eleştiriyorum sadece laf cambazlığı yapmışsın. Hizmet yapmadı diyorsunuz size göre haklısınız. Sizin parti meclis üyeleriniz orada ne yapıyor. Şarkı mı söylüyor. Gazetelerde boy boy resimlerini yayınlatacaklarına basının katıldığı meclis toplantılarında niye seslerini yükseltmiyorlar da başka yollarla hak arıyorlar.

İl Genel Meclis Üyeniz face de durmadan boy gösterip bunu yapıyoruz, şunu yapıyoruz diye bol keseden atıyor. Sanki eşinin kolundan bilezikleri bozdurup harcıyor. Herkesin az çok payı olan paralarla yapılan hizmetleri kendisine mal edip hava atıyor.

Bırakın boş sözlerle didişmeyi halk seçim zamanı size, sizlere zaten karne notunuzu veriyor. Siyaset halka hizmet işidir. Ona buna çamur atma, leke atma işi değil. Siz bitemeyen hizmetleri bile 5 defa şaşalı açarken harcadığınız paralar cebinizden mi çıkıyor. Tabi hesap soran yok.

Harca harca!…

Siz bu memlekete çivi de çaktığınız iddia ediyorsunuz ama hizmetin olmaması için çivi de koyuyorsunuz?

Bu partinin başına geldiğiniz günden beri artan şan şöhretiniz, (!) varlığınız maşallah dillere destan. Hele çekirdekçilikten imparatorluğa yükselen ekürünüzün şöhreti sınırları bile aştı. İddia ettiğiniz gibi ilçeye yapılan hizmetleri sıralayıp durmuşsun. Sanki kendi cebinizden parayla yaptınız. Yağma Hasanın böreği gibi yağlı ballı kaymaklı ihalelerle yandaşlarınızı sadece zengin ettiniz. İşinizi yapmayanları görevden aldırdınız, yapanları taltif ettiniz. Sizin mayanızda olan ya taraf olursun, yada bertaraf olursun. Sizi bu yüzden Uzunköprü’de sadece % 24,5 seviyor oda şaibeli

Bizim artık kelle koltukta demokrasi aşığı bir gazeteci olarak diren Uzunköprü diren diyerek sonuna kadar laiklik ve Demokrasi diyorum.

Şimdi bu malum şahıs kim mi?

İsmi mühim değil O! Kendini bilir.

YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

YAZARIN DİĞER YAZILARI
>>> Yazarın Tüm Yazıları


ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi