TOPLANDIK DA!
İsmet Yaraşır
08-01-2016 08:56

 

 

Uzunköprü’yü herkesin çalışmaya ve üretmeye istekli olduğu bir şehir haline getirmeliyiz. Eskiden olduğu gibi Uzunköprü’yü her alanda Türkiye'ye öncü bir şehir yapmalıyız.

 

Şehirlerin yarıştığı günümüzde Uzunköprü’yü bu yarışın içerisine dahil edecek olanlar ise bu şehrin topyekun bütün dinamikleridir. Dinamikler harekete geçtiği zaman bazı gerçekler ortaya çıkıyor.

 

Geçtiğimiz günlerde Kaymakamlıkta yapılan ve Uzunköprü’de söz sahibi olanların katıldığı toplantıda yerel basının olmayışı onların sorunu olduğu kadar konuşulanların her zaman havada kalacağı gerçeğini ortaya koydu.

 

Toplantıda konuşulanlara bakılınca birilerinin şovuna döndüğü gerçeği ortaya çıkıyor. Çakmak Barajı, İletim Kanalı, II. Huzur evi gibi eften füften konuların konuşulduğu ve bunun yanı sıra birilerinin gövde gösterisi yapmak için Ankara ayağı ne kadar gerçek acaba? Şimdiye kadar iktidarın başında olan temsilciler Ankara’ya kaç defa gidip Uzunköprü’nün gerçek sorunlarını masaya yatırdılar. Sadece başkalarının, yandaşlarının işini çözmek gibi bir gayelerimi vardı acaba?

 

Şimdi bizde basın olarak soruyoruz. Sadece seçim zamanlarında iktidar partisinin aklına gelen Uzunköprü’de bir türlü bitmeyen, sadece gösteriş için yapılan yatırımlar hemen bitirilecek mi? Madem o kadar gücünüz var. Edirne ilinin hemen hemen her ilçesine yapılan Hastane binaları neden Uzunköprü’de yapılmıyor ve her sene yatırım yapılacak diye bol bol vaatlerle ilçe halkı kandırılıyor. Uzunköprü Belediyesinin yapmış olduğu Kültür Sitesine başka alternatif yokmuş gibi hemen gençlik merkezi adı altında yatırım yapmak ve yatırıma ön ayak olmak hangi sivri zekalı yöneticilerin işi acaba?

 

Uzunköprü’ye Hükümet tarafından yapılan yatırımlara bakın Hükümete gelir getiren, para kazandıran yatırımlar. İstihdama gelince hiç kimse taşın altına elini koymuyor. Sadece cek cak’la böyle toplantılarla zaman geçiriliyor.

YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

YAZARIN DİĞER YAZILARI
>>> Yazarın Tüm Yazıları


ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Küçüklerin hayalleri duraklarda
Ergen’i örnek girişimci gösterdi
Esnaf kredilerinde faizler ne zaman düşecek
TEMA’ya Özel Filiz Okullarından destek
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi