ATEŞLİ AK Parti’yi NEDEN ateşler…
İsmet Yaraşır
25-01-2014 16:33
 
 
ATEŞLİ AK Parti’yi NEDEN ateşler…

Son birkaç haftadır hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama Cumhuriyet Halk Partisinin İl Genel Meclis Üyelerinin nasıl belirleneceği konusu partililer tarafından konuşulup tartışılırken Genel Merkez tarafından gelen “FERMUAR” Genelgesi de işe yaramadığı gözleniyor.

Eğilim yoklamasından, önseçimden, sandıktan vazgeçilip, (bir başka deyimle demokrasiden) Meclis Üyelerinin İlçe Yönetimi tarafından belirlenecek olması üyelerin imza toplama girişimleriyle parti adeta ikiye bölünmüş durumda. Doğal olarak bu durum rakibe artı puan getirirken Cumhuriyet Halk Partisi’ne eksi olarak yansıyor. Ancak AK Parti’nin bu konuda akıllı ve mantıklı hareket edememesi halinde bu fırsatı tepeceği de aşikardır bu da böyle biline…

Gerek AK Parti ve gerekse CHP’ye dışarıdan ve Uzunköprü’de yayımlanan hemen hemen tüm gazetelerin tespitlerine bakılırsa bu siyasi partilerin değişimden yana olmaları gerektiği tespiti ortaya çıkıyor. Bu kanıya nasıl vardığımıza gelince ise fazla uzaklara gitmeye gerek yok gazeteleri takip edin ve yazılanlara bakın yeter. Son iki haftadır hemen hemen bütün gazetelerde AK Parti’nin aday adayı Şeref ATEŞLİ CHP’nin aday adayı ise Halil İbrahim BULAK için çeşitli haber ve yorumlara rastlarsınız.

Bu ne demektir çok iyi bilirsiniz ki sevilen, sempati duyulan, kimseyle hesabı-husumeti olmayan, kimseyle dalaşmayan yukarıda belirttiğimiz her iki güzide insan demek ki bu insanlarda iyi ve güzel intibalar bırakmış dillerden düşmüyorlar.

ATEŞLİ’nin partisine katkısı olacağını hiç kimse inkar edemez, birincisi köy muhtarı olmakla birlikte diğer köy muhtarları ile olan yakın ilişkilerinin yanı sıra keza Süt Üreticileri Birliği Başkanı olması faktörü de AK Parti’ye bize göre ciddi katkı sağlayacaktır. Aynı tespit ve sözlerim BULAK için de geçerlidir ki onun da Ziraat Odası kökenli olmasıyla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’ne büyük katkı sağlayacağına inanıyorum.

Bakın şimdi mevcut Meclis Üyelerinin görev yaptıkları süre çerçevesinde özellikle Uzunköprü’lü her iki siyasi partinin Meclis Üyeleri’nin bitmez tükenmez tartışma ve kavgalarına gerek tanık olduk ve gerekse gazete sayfalarından okuduk sizlerle birlikte. Onun için gerek siyasilerin ve gerekse sade vatandaşların değişimden bahsettiği şu günlerde lütfen devir-teslime biraz daha yaklaşalım.

CHP’li ve gerekse AK Parti’li yeni seçilecek Meclis Üyelerinin bundan böyle geçmişte yaşanan tartışma ve kavgaları bir yana bırakarak, kafa kafaya vererek artık Uzunköprü ve köylerimizde yaşayan insanların hizmet susamışlığını gidereceklerine gönülden inanıyorum, inanıyoruz.

Yine yetki karar verecek olan siz parti teşkilat ve üyelerindedir. Ancak tekrar etmek gerekirse gerek Uzunköprü ve köylerimizin daha fazla zaman kaybetmeye tahammülü yoktur. Bu arada Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU’nun Edirne’li olması faktörü ve önümüzdeki dönemde yapacağı katkısı unutulmaması, gözden kaçırılmaması gerek bir başka unsurlardır. Saygılarımla…

YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

YAZARIN DİĞER YAZILARI
>>> Yazarın Tüm Yazıları


ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi