Şehitler ve bitmeyen çile…
Yakın Görüş Şeffaf Düşünüş
06-08-2012 11:30

 

Her gün şehit haberi ile uyanmaktan bıktık. Hükümet tam 10 yıldır bu meseleyi kökünden çözeceğini beyan edip durdu. Her yeni şehit haberinde ise hükümetin mensupları milletin karnındaki şişkinliği alacak beyanatlar yaptı. Sonuç yine fiyasko… Sözde 100 ün üzerinde PKK lı öldürülmüş, ama leşleri ortada yok. Sözde 10 a yakınının cesetlerini çaldıkları bir minibüsle kaçırmışlar (!) Onlar onu kaçıracak zamanı nasıl bulmuşlar, devlet neredeymiş diyen yok. Başbakan her türlü güçteyiz hesabını soracağız diyor. Tam 10 senedir diyor. Nasıl bir hesap ise bir türlü kökünden kesip atmıyor. Taksit, taksit hesap soruluyor.

Şemdinli’de acayip olaylar gelişiyor. Farklı ağızlardan farklı sesler duyuyoruz. 14 gün geçmiş halen gıy gıdı dinliyoruz. Ne olup bitiyor adam akıllı bu olayı anlatacak yetkili yok mu? Biz doğruyu, gerçeği kimden öğreneceğiz? Dedikoduculardan ve fasıklardan mı? Başbakan şu işi derinliğine anlatsa ve ortaya koysa mutlu olacağız.

Bu saldırının arkasında ne gibi bir gerçek gizli?

Dünkü olayda PKK eş zamanlı 3 karakola saldırı yapıyor. Nerede bu istihbarat ve nerede bu tedbirler? 6 asker korucu şehit 15 askerimiz ağır yaralı. Orada resmen bir savaş var. Ve bir türlü bitirilmek istenmiyor. İstense 3 günde orası tertemiz olur. Ama yıllardır bu temizliğe engel olan güçler var. Çözün bu güçleri. Kim bunlar? Gizli saklı kalmasın. Ordunun üzerine gidip gereken hassasiyeti gösterdiğinizi beyan ederken, bu pisliği başımız saranlar hakkında neden gösterilmiyor? Kim bu hainlerin içimizdeki iş birlikçileri? Kim finansal, lojistik destek sağlıyor. Bunları yakalayın içimizden. Kurutun bu yeşil tarlayı.

Suriye’den kaçan çok sayıda aşağılık teröristi sığınmacı diyerek sınırdaki kamplar aldınız. Yarın başımıza bel olacaklar. Bunların çoğu savaş suçlusu, terör suçlusu. Ne alıyorsunuz? Bu gün bu kamplarda nereden baksanız 55 bin sığınmacı var. Bizim aç ve yoksul insanımız bize yeter. Birde bunları besliyoruz. Ne için, kim için?

Elin oğlu tespit ediyor, hain oluyor?

NY Times Gazetesi yazıyor. YAŞ kararlarından sonra ordunun ayıklandığını, büyük tasfiye yapıldığını, savaş çıksa nasıl savaşacağımızı dile getiriyor. Bunları ciddiye alan yok. İşin garibi dış basın yazıyor diye hain ve iftiracı ilan ediliyor, içeki basın ise ağızda laf eveleyip geveleyerek gargara yapıyor. İçteki basına bir haller oldu.

Her şey iyi, her şey güzel, fevkalade güzellikler oluyor.

Bugün bir haber... Emekli intibakı oluyormuş. İki saniyede emeklinin intibak zammı aktarılacakmış. SGK lılar için diyor. Yaklaşık 485 bin kişi 10- 150 lira, 280 bin kişi 150 – 200 lira, 198 bin kişi 200 – 250 lira sözde artıştan yararlanacakmış.

Emekliyi yemekli yapamadınız gitti!

Paraya bak be, intibak’a bk be? Ne büyük artış? 550-700 lira maş aşan SGK emeklisine verilecek para bu ve eline geçecek olan yine 1000 lira civarında. Bununla yaşa deniyor. Ev kira, elektrik, su, doğalgaz, tüp derken bu pr biter ve emekli yine yemekli hale gelemez. Olsun bizim gırgır ve şamatayı seven bir maliye bankımız var. Mehmet Bey... İlla ki.. Vekil ile müsteşarın yandaşı, kankası, koruyucusu. Vatandaşa geldi mi, Azrail mübarek. Hele emekliye. Emekli insan değil mi? SGK emeklisi yerlerde sürünüyor. Devlete hiçbir katkısı olmayana maş bağlıyorsunuz, Yardım yapıyorsunuz. Ama devletine 25 – 30 sene prim ödemiş, vergisini vermiş SGK emeklisine sürün diyorsunuz. İşte adil devlet anlayışı bu olsa gerek (!)

Vatandaşın kıçı tutmaz oldu, ishal gidiyor, siz her şey iyi diyorsunuz!

Vatandaş borç batak içinde... İşim iyi, düzenim iyi diyen birini bulun gidip elinden öpeyim. Kimi kandırıyorsunuz? Günde 50- 100 kişi bize geliyor kredi kartı batağına saplanmış durumunu biz biliyoruz. İnsanlarda nakit beş kuruş yok. Yastık altı filanda kalktı. Hikâye anlatmayın. Bu para kimde, nerede, gösterinde gidip alalım (!) Bankalar ha bire uygun koşul deyip kredi açıyor ve garibim vatandaşa veriyor. Çoğunluk memur, işçi, asgari ücretli ve emekli dayanıyor bu kredilere. Sonra? Sonrası malum. Ödeme güçlüğü ve kötü sonlar. Basına ansıyanları duyuyorsunuz, birde yansımayanları araştırın. İntihar vakaları, canına kıymaları araştırın gerçeği görün.


Adalet bizim üstteki komşunun adı unuttunuz mu?

Adalet diyorlar, farklı uygulamalar yapıyorlar. Hakkaniyet ve adalet duygusu zedeleniyor. Bodrum Belediye Başkanı tutuklu… Daha hüküm giymemiş. Adamı içişleri bakanlığı göre den alıyor. Belediye Başkanı Kocadon'un da içinde bulunduğu 6 kişi 'İhaleye fesat karıştırma, görevi kötüye kullanma, haberleşmenin gizliliğini ihlal, rüşvet ve suç işlemek amacıyla örgüt kurmak' suçlarından tutuklanmıştı. Şimdi benzer bir olayı aktarayım. Mersindeki hastanelerde ihaleye fesat karıştırmak, devlet zararına sebebiyet vermekten soruşturma geçirmiş fakat uyduruk disiplin cezaları ile geçiştirilip sonrasında adliyeye sevk ettirilenler var. Onlar niye makamlarında kalıyorlar? Gelin Sağlık il müdürlüğünden bu türde olanların listesini isteyin. Ört bas etmeyin. Böyle adalet olur mu?


AB-D ve İsrail’i sevmezseniz olacağı budur…

Türkiye acayip olaylara gebe… İçte ve dışta enteresan olaylar gelişiyor. Bu olayları yıllar öncesinden gören ve hisseden AB-D ve İsrail taraftarları ve yandaşları bu kardeşlerimizin başına türlü çeşitli çoraplar örüp içeri tıktılar. Tek suçları bunların yani AB-D ve İsrail karşıtı olmak. Başkaca suçları günahı yok. Uydurma belgeler, değişik senaryolar ile bu kardeşlerimiz içerdeler. Bir müddet sonra çıkarlar ama sağlıklarından olmuş olacaklar, bunun adı da adalet, hakkaniyet, doğruluk, dürüstlük ve insanlık olacak (!) Had oradan be! Gücü, gücü yetene….

Çankaya köşkü sayfiye yeri mi?

Sanki her şey bitti, birde ÇANKAYA hesapları yapılıyor. Başka işiniz yok mu, kalmadı mı diyeceksiniz, gülecekler. Yahu ne hoptirinam tipler bunlar? Ekranlarda o mu olacak, bu mu olacak tartışmasını yapıyorlar. Yağcı, yalaka, yağdanlık, nerde bir tırsık tip varsa çıkmış ekrana bunu konuşuyor. Çankaya köşkü devletin köşkü... Babanızın malı değil. Kimsenin yazlık yeri ve tatil köyü de değil. Bırakın oraya çıkacak olanı halk belirlesin ve seçsin. Her şeyde demokrasi demeyi, halkın gücünü anlatmayı biliyorsunuz da, bu işte niye halk demiyorsunuz? Koyun sandığı, traşı halk yapsın, ak mı kara mı olduğu ortaya çıksın. Sıkar tabi. Lafa geldi mi çok, icraat geldi mi, Rabbena!... Yemezler abi, artık millet yutmuyor. Dağdaki çobanın evinde uydu var, elinde cep telefonu var kameralı en gelişmişi (!) Bilmem anlatabildim mi?

Damacanayı bırak, gerçekleri gör artık!

Damacana rezaleti sürerken kimsenin gözü gerçeği görmüyor. Beyler bayanlar, esas konu damacana değil. Hayatımıza son 30 yıl içinde sinsice giren PET ŞİŞELER, plastik kullanımın artması… Pazarda siyah poşet, naylon poşet, markette poşet, plastik bardak ve saklama kapları, pet şişelerde meşrubat ve sular. Plastik çatal, kaşık, bıçak…. Bunlar hep zararlı. Ve yanlış. Bunlar cam şişelere dönmeli. Ayrıca bu plastiklerden kurtulmalıyız. Kanserojen yayıyor. Bu her olayda ortaya çıkıp ahkâm kesen uzmanlar bu işte de ortaya çıkıp konuşsunlar. Tabi bu da sıkar (!) Çünkü para babaları o uzmanları maaşa bağlamışlardır. Bizleri yalan çıkarma uzmanı olmuşlardır. Allah ne biliyorsa öyle yapsın onları. Milletin sağlığını sıhhatini elinden aldılar. Çok bedava yaşıyoruz. Bunu bilin. Ekmekteki beyazlatıcı olan kimyasallar, katkı maddeleri bizleri obez yaptı, farkında değilsiniz. Tavuk ve balık da bilinçsiz kullanılan antibiyotikler vücudumuzda direnci artırdı ve sağlığımızı bitirdi. Son 30 yılda sebze ve meyvede bilinçsiz kullanılan hormon genç kızları erkek, erkekleri kızlaştırdı, olayın farkında değilsiniz. Sebze ve meyvede bilinçsiz kullanılan tarım ilaçları hayatımızı kararttı. Halen tarım ilaçları reçetesiz satılıyor. Yuh ya!

Bu günlük bu kadar…

Baki Selam ve Dua ile. 

MUSTAFA GÖKTAŞ

0.532. 282 29 91


 

YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

YAZARIN DİĞER YAZILARI
>>> Yazarın Tüm Yazıları


ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi