AİLEMCHPLİUZUNKÖPRÜLÜLER Mİ ?
İsmet Yaraşır
18-06-2020 09:56

 

 

Ne garip bir başlık değil mi ?

Ama bu soruyu duymaktan bıktık !

 Uzunköprü Belediyesi, 2019 yılı Temmuz ayı içerisinde onlarca işçiyi işten çıkardı.

Keşan Belediyesi’de 2019 Mayıs ve Temmuz aylarında onlarca işçiyi işten çıkardı.

 Hemen akabinde CHP Keşan İlçe Başkanlığı “işten çıkarılan arkadaşlarımızın sonuna kadar haklarını savunacağız, kimsenin ekmeğiyle oynanmasına müsaade etmeyeceğiz” açıklaması yaptı.

 Ama aynı partinin Uzunköprü CHP İlçe Başkanlığı sessizliğe büründü. Hatta deyim yerindeyse o tarihlerde açılan kadrolara uygun kişilerin yerleştirilmesi için çalışmalara başladığı bile söyleniyor !

Ne hikmetse işten çıkarmaların ardından basın mensupları ile yaptığı görüşmelerde “maaşını ödeyemeyeceğim işçiyi çalıştırmamın anlamı yok” diyen Başkan, daha bir yıl dolmadan çıkardığı işçi sayısından daha fazla personel istihdam ederek kendi tezini de çürütmeyi başardı !

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “Takım arkadaşları arıyoruz” diye neredeyse tüm ülkenin duyacağı şekilde ilanlar, duyurular yaparken, Uzunköprü Belediyesi İŞKUR sayfasında yayınlanması zorunlu birkaç günlük ilanlar ile alımlar yaptı.

 Her gün boy boy karelerinin paylaşıldığı sosyal medya hesaplarından “AİLEMUZUNKÖPRÜM” diye hastaghler açılırken, işe alımlarda UzunköprümAilem olmaktan dışlandı ! Ne web sitesinden, ne sosyal medya hesaplarından ne de farklı bir duyuru yöntemi ile çok sevdikleri AİLEMUZUNKÖPRÜ’ye duyuru gerçekleştirilmedi !

 Hadi iyi niyetle yaklaşıp AİLEMUZUNKÖPRÜME haber vermeyi unuttunuz, alacağınız yeni personelleri işe kavuşturma heyecanıyla çok sevdiğiniz AİLEMUZUNKÖPRÜME bilgi vermeyi atladınız diyelim…

 Ama o da ne ? Aaaa, bi dakika !

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yöneticileri, eşleri, çocukları, yeğenleri de bu iş ilanından haberdar !

AİLEMUZUNKÖPRÜM mü ? AİLEMCHPLİUZUNKÖPRÜLÜLER mi ?

 E sonuç belli tabi. Uzunköprü’de CHP’nin neferleri, bayrağı taşıyanları işi kaptı. Hayırlı olsun. Allah herkesin işini, gücünü rast getirsin.

 Şimdi bu partinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “HAK, HUKUK, ADALET” diyerek 100 defa daha yürüse Ankara’dan İstanbul’a belli bir zümre hariç kimseyi inandıramaz.

 Yazık adam kaç yaşına gelmiş, tüm provokasyonlara karşı, bu ülkede Adalete susamış milyonlarca insanın umudu olmak için yüzlerce kilometre yol yürüdü.

 Ama Uzunköprü Belediyesi yöneticileri, imza yetkilileri, henüz ilk yılında işten çıkarma ve işe alım konusundaki gayretli, takdire şayan mücadelesi ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Hak, Hukuk, Adalet” söylemini ayaklar altına almayı başardı.

 2019 Yerel Seçimleri öncesinde kazandıkları Belediyelerde “kimse işinden olmayacak” diyen Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerini ezercesine Uzunköprü’de ki yapılan bu uygulamalardan Genel Merkezi haberi var mı ?

Hazırlıklı olun, Genel Merkez’e en uygun zamanda dosyaların, mahkeme kararlarının, insanların, grupların gidip gelmeye başlayacağı bilgisi sokaklarda konuşulmaya başladı.

 Mürekkebinin son damlasına kadar kimsenin işinde, aşında ve maaşında gözümüz olmadığını BİR KEZ DAHA VURGULAMAK İSTİYORUM !

 Burası hepimizin ilçesi, hizmeti alkışlamaya hazırız.

Doğru olmayanı eleştirmek bizim görevimizdir.

Herkes işini yapsın, Uzunköprü kazansın…

YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

YAZARIN DİĞER YAZILARI
>>> Yazarın Tüm Yazıları


ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi