Konu-Komşu belediyesi olmuş
İsmet Yaraşır
14-01-2020 09:23

 

 

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun 10 emri ülkede ki 31 Mart Yerel seçimlerini kazanan bütün CHP’li belediyelere çerçeveli olarak gönderileceği açıklanmıştı.

Şimdi bu belediyelerde çalışanların bu 10 emirden 3 ve 4 numaralı olanlarını aynen yazmakta fayda görüyorum. Görüyorum çünkü Uzunköprü belediyesi personelinin bilmesi gerekiyor.

No. 3. Belediye personeline ayrımcılığa uğramayacakları, özlük haklarının korunacağı görevlerini sürdürecekleri kimsenin, işiyle aşıyla uğraşılmayacağı bildirilmeli.

No. 4. Atamalarda mutlaka liyakat esas alınmalı partizanca uygulamalara fırsat verilmemeli.

Bu 2 emir uygulanmadığı takdirde, ilçede basınla çok sık muhatap olunacağı kaçınılmaz olduğunu sözünü Uzunköprü Belediye Başkanı unutmuş gibi görünüyor.

Vay benim "kul hakkı yemem" diyen #uzunköprününkızı başkanıma bak sen... Vay benim dürüstlük abidesi #ailemuzunköprü diyen belediye başkanıma bak sen... Seçim zamanı vatandaşa yetim hakkı, kul hakkı edebiyatı yaparken, seçildikten sonra CHP’de aktif yönetim kurulu üyesinin kızını, yakınlarını konu komşusunu işe almış. Sözleşmeli veya belediye şirketi üzerinden bununla da yetinmeyen başkan kendilerine yakın gördükleri bazı isimleri belediyenin içine dolduruyor.

Uzunköprü Belediyesi’nde konu-komşu kayırmacılığı devam ediyor.

Uzunköprü CHP ilçe yöneticisi bir kişinin kızı işe alındığı gibi yine bir yöneticinin yakın arkadaşı torpille işe başlatılmış.

Uzunköprü Belediye Başkanı işçi alımlarında akraba kayırmacılığını tam sürat sürdürüyor. CV’si kabarık kişilerin değil liyakatsız, vasıfsız isterse başka partiye üye olsun torpille işe alınıyor.

Hani Genel Başkanları günlerce yol yürüyüp Hak, Hukuk Adalet arayan partiyi temsil eden Uzunköprü Belediye Başkanı Hak, Hukuk ve Adaletin topuzunu hep kendine ve yandaşlarına  yontuyor. 

Sağda solda Uzunköprü Belediye Başkanı kimseyi işe almıyoruz, Belediyelerin ekonomik durumu belli, şirket personeli bile almıyoruz diyerek oy verenleri, CV’leri iyi durumda olan kişileri Uzunköprü Belediyesinin kapısından bile sokmayan Trakya’nın tek kadın Belediye Başkanı konu-komşu, yandaş olunca Belediyenin kapılarını ardına kadar açıyor. 

Eyy Kemal bey, Hani bu emirleriniz CHP’li belediyelerin iç duvarlarında asılı olacaktı. Akrabam, komşum, yandaşım bile olsa kapıya koyun diyorsunuz yani, kızım sana söylüyorum kızım sen anla demek istiyorsunuz ama yok öyle yağma, bırakın akrabayı konu komşuyu yönetimde kim güçlüyse bir yakınına belediye de işi hazır! Yani… seçim öncesi günlerde  arkasında gezip tozanları,  CHP’de delege olanların bile yakınlarını işe aldılar be ya! Sen durmadan Angara’dan bağır. Sesini duyan var mı acaba diye hiç merak etmiyor musun?

YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

YAZARIN DİĞER YAZILARI
>>> Yazarın Tüm Yazıları


ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Yarın Maskesiz çıkma!
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi