Ak Parti Adayı Ataş’ın basın toplantısı…
Senih Yurdatapan
23-01-2019 09:25

 

 

Ak Parti Uzunköprü Belediye Başkan Adayı Azbiye Ataş’ın basın toplantısına katıldım önceki gün.

Edirne’den gidip katıldığım için sabah saatlerinde yapılan toplantının ancak son bir saatinde bulunma ve de bazı sorular sorma şansım oldu.

Ak Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Kadir Bilgin, İl Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce, İl Başkan Yardımcısı ve İl Seçim İşleri Başkanı Mücahit Güzey ile İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İl SKM Başkanı Tamer Karadağ’da bu toplantıdaydılar.

Uzunköprülü basın mensubu kardeşlerim belki bana katılmayabilirler, ama ben beklediğimden daha fazla Uzunköprü’nün sorunlarına vakıf olduğunu gördüm Belediye Başkan Adayı Azbiye Ataş’ın.

Kısa da olsa toplantıdan bazı konuşmalara yer vermek istedim köşemde bugün.

Bir gazeteci kardeşimin bazı yerlerde su fiyatlarının düşürüldüğünü hatırlatarak “göreve geldiğinizde su fiyatlarını düşürecek misiniz?” şeklinde ki sorusuna da “gerekirse suyu bedava da yapabiliriz. Yeter ki göreve gelelim ve Belediyeyi ayağa kaldıralım” şeklinde iddialı bir cevap verdi Ataş.

Uzunköprü Belediyesinin borçlarıyla ilgili olarak ta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Belediye Başkanlarına “Belediye paralarını gereksiz yerlere harcamayın” dediğini hatırlatınca; “bu talimat sizin yani Ak Partili Belediyeler için de geçerli mi?” diye sordum ve “evet bizim için de geçerli” cevabını aldım Ak Parti Adayından.

Basın toplantısına katılan İl Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce ile İl Yöneticilerinden Mücahit Güzey ve Tamer Karadağ, İl Teşkilâtı olarak Uzunköprü Belediye Başkan adayının sürekli yanında olduklarını, bunun da Uzunköprü’ye ne kadar önem verdiklerinin bir göstergesi olduğunu söyleyince, aynen şu soruyu yönelttim kendilerine:

“Uzunköprü adayına destek vermeniz, yanında olmanız elbette çok güzel bir şey. Ama görüyorum ki; Edirne Belediye Başkan adayınız Koray Uymaz çok defa yalnız ya da ailesiyle birlikte dolaşarak seçim kampanyası yürütüyor. Teşkilat olarak neden onunda yanında değilsiniz?”

Bu tespitimde haklı olduğumu kabul ettiler fakat, seçim çalışmalarına tam olarak 1 Şubat tarihi itibariyle start vereceklerini bu tarihten itibaren sürekli beraber olacaklarını belirttiler.

İl Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce ayrıca, Trakya bölgesinde Ak Partide siyaset yapmanın zorluğuna dikkat çekti ve “siyasette ideolojik fikirlerin dışına çıkmalıyız. İktidarın gücünü arkamıza almalıyız” diyerek Ak Partiye destek istedi.

Toplantıda konuşulanlar sadece bunlar değil elbette.

Hazır bulunduğum süre içinde tanıklık ettiğim konuşmaların kısa bir özetini çıkardım şimdilik.

Detaylarını da Trakya Analiz Gazetesinde okuyabilirsiniz.

 

 

YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

YAZARIN DİĞER YAZILARI
>>> Yazarın Tüm Yazıları


ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi