Baba-Kız hikayesi
İsmet Yaraşır
13-12-2018 10:16

 

 

Bir partinin il ve ilçe teşkilatları tamamen tarafsız olmalı. Sözde değil özde tarafsız. Siz ne yapıyorsunuz?  Aday Adaylığı sürecinde verdiğiniz Fotoğrafınız ortada.

Kime destek verdiğiniz ayan beyan ortadayken, İlçe Başkanlığı olmaz gibi gelmiyor mu size? Gelmez. Seçildiğiniz (atandığınız) İlçe Başkanı Uzunköprü’de kaç günlük, kaç haftalık yerel gazete çıkıyor? Biliyor musunuz? Kaç kez bu gazetelerin kapısını çaldınız?

Belediye Başkanlığı aday adaylığı sürecinde açık ve net tavır koysaydınız bu yaşımda elinizi öperdim. Taraf olduğunuz adayınızı tamamen desteklediniz. Sanki diğerleri Yunan partisinin adayları gibi hiçbir zaman beraber poz vermediniz. (sadece aday adaylığı müracaatı hariç) Sosyal demokrat bir oluşuma yakışmayan tavır içerisine girdiniz. Siz tarafsınız, sizi taraf olmaya zorlayanları da biliyoruz, ama bir başkan olarak birilerinin güdümü ile değil bütün aday adaylarına eşit mesafede olmak zorundaydınız.  Bu Partide 10 sene Belediye Başkanlığı yapmış birisi ile ilçe başkanlığı yapmış birisini dışladınız. Yani cahil değiliz.

Uzunköprü, halkı ve Uzunköprü’nün mazisi sadece CHP’de görülen böyle ayırımcılığa, layık bir toplum değildir. Hele hele günümüz Türkiye’sindeki  siyaset manzarası  bu bölünmeye mahkum edilmemelidir. Bir olma zamanı diye sokaktaki halkın bile dile getirdiği beraberlik sizde niye yok?

Genel Merkez’de masa oyunları ile dönen dolapları açıklamamıza gerek yok. Zamanı geldiğinde her şeyi konuşarak kamuoyu ile paylaşacağız. Madem mevcut belediye başkanı başarısız peki yönetiminiz başarılı mı sizce. Mevcut başkan hep geziyor diye eleştirenlere hep kulak tıkadınız. Ellerinizi oğuşturdunuz. Sanki sizin yani CHP’nin belediye başkanı değilmiş gibi tavır takındınız. Maşallah(!) farklı beklentiler içerisinde olan ilçe yönetiminin kayıtsız şartsız desteklediği Uzunköprü Belediye Başkan aday adayı Ankara belediye başkan aday adayı gibi hep Ankara’da büyük abileri ile beraber çalıştı. Neredeyse meclis kapısında yattı.

Enis İşbilen gitti vaat ettiği hiçbir şeyi yapmadı. Güldürmeyin beni. İyi geçinseydi diyorsunuz gibime geliyor. Trilyonlarla  söylenen bu borçların ne kadar olduğunu bile, iyi geçinme adına kamuoyuna deklare etmedi. Anlatabiliyor muyum beyler? Şayet Enis İşbilen  torbadan çıkmadı ise iddia ediyorum. Ankara’da masa başında dönen dolaplar ve gece gündüz tutulan nöbetler sayesinde olmuştur. Baba-Kız sevgisi(!) galip gelmiştir.

Ama şunu unutmayın? İyi’ler bu ülkede her zaman kazanmıştır. 

 

YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

YAZARIN DİĞER YAZILARI
>>> Yazarın Tüm Yazıları


ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi