ABD’nin Oyunu Boşa Çıkacak
Davut YATKIN
03-09-2018 09:27

 

Müslümanları katletme/ortadan kaldırma işini üstlenen Amerika Demokrası, barış, insan hakları adı altında bu emperyal/sömürü işgallerini meşrulaştırarak katliamlarına devam ediyor. Ve bu amaçla Kuzey afrikadan Orta ve Güney Afrika’ya kadar İslam coğrafyasının hemen her köşesine askerini yerleştirmiş durumda.

Afganistan ve Irak’ın işgali, kitle imha silahı tehdidi adı altında Müslüman ülkelere yönelik silahsızlandırma projesi, İslam dünyasını merkez alan “terör tehdidi” ve yine hedefteki ülkelerde yumuşak darbe, kadife darbe gibi uygulamalarla ve “rejim değişikliği” projeleriyle “Büyük Ortadoğu Projesi” Anglo- Amerikan cephenin tek yanlı küresel hegemonya tezinin aşamalarıdır. Türkiyenin komşularıyla özelde iranla kavgalı hale getirmek istemesi bu mihvaldendir.

Ancak ABD’nin bu tehditleri batı ve avrupa ülkelerine yapmadığı görmekteyiz. Bu iki yüzlü tavrını halen sürdürmektedir. George W. Bush’la sopa gösteren ABD, Barack Obama’yı vitrin yaparak ortalığı yumuşatma aşamasında dünya kamuoyunda sempati kazanmış ancak, Donald Trump’la ülkelerin kafasına sopa vurmaktadır.

Yüce rabbimiz onların bu durumunu şerefli Kur’an’da şu şekilde anlatır:

Onlara: Yeryüzünde fesat çıkarmayın, denildiği zaman, ‘’Biz ancak ıslah edicileriz.(Demokrasiyi, barışı, huzuru getiriyoruz)’’ derler.

İyi bilin ki onlar ortalığı ifsad(bozgunculuk çıkaran, kaos ortamı) çıkaranlardır.

Lakin şuurları yok farkında değillerdir.

‘’Onlara insanların iman ettiği gibi sizde iman edin’’ denildiği zaman ‘’Biz akılsız cahillerin iman ettiği gibi iman eder miyiz’’ derler doğrusu akılsızlar sefihler onlardir ve lakin bilmezler.

Bir de müminlerle karşılaştıkları zaman ‘’bizde iman ettik derler Hâlbuki şeytanlarıyla(şeytanlaşmış arkadaşlarıyla) yalnız başına(başbaşa) kaldıkları zaman biz sizinle beraberiz. Biz ancak alay edicileriz derler. (Bakara Süresi 11-14)

Allah da onların alaylarına karşılık verir ve onları kendi tuğyanlarına gömülmüş olarak bırakır, şaşkın şaşkın debelenirler. (Bakara Süresi 15)

ABD-ingiltere-İsrail şer üçgeni istedikleri kadar tuzak kursunlar her halukarda oldukları yerde debelerek kendi tuzaklarında boğulacaklardır.

 "Onlar hileye başvurdular, Allah da onların tuzağını boşa çıkardı. Allah hileleri boşa çıkaranların en hayırlısıdır."(Al-i İmran, 3/54)

dyjurnal@gmail.com

 

YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

YAZARIN DİĞER YAZILARI
>>> Yazarın Tüm Yazıları


ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Uzunköprü Ticareti Ankara'da
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi