Zorbalara Karşı Seferber Olmak
Davut YATKIN
29-06-2018 09:56

 

 

 

İçerisinde yaşadığımız dünyada başta Amerika olmak üzere Rusya ve Avrupa, hatta müslümanların yaşadığı ülkelerin çoğu yöneticileri bugün siyonizmi ve İsrail’i desteklemektedirler. Bu pervasızlıklarını, bu ahlaksızlıklarını açıkça göstermektedirler.

 

Ancak şurası iyi binmelidir ki uluslararası ilişkilerde dost yoktur; ülke menfaati vardır ve her şeyden önce kendi çıkarlarını düşünmektedirler.

 

Gerek islam dünyasına gerekse islam dışı düşüncelere İsrail’i desteklemenin onların faydalarına olmadığı ve olmayacağı anlatılmalıdır.  Bu destekleri, buğz edilmeye, tavır almaya dönüştürülmelidir.

 

Şurası unutulmamalıdır ki: Allah’ın yardımı onlara gelmez. Onlar Kur’an’ın hükmüne göre;

fesatçı, zorba, maddeyi ilâhlaştıran, azgın ve lânetli bir zihniyete sahiptir. Bu özelliklerin her biri, İlâhî yardıma engel olan özelliklerdir.

 

Zorbalıkları için silâh ve teknolojilerine güvenenler bilmelidirler ki, maddî silâhlar dayanıksız ve yetersizdir. İman silâhı ise ne kadar yok edilmeye çalışılsa daha da keskinleşmekte, muvahhid elindeki ebâbil taşı, Hak düşmanı zorbanın fil benzeri tankına gâlip gelebilmektedir.  Bu gerçeği yakın zamanda 15 Temmuzda Türkiye gerçeğinde gördük.

 

“Onların kalplerinde sizin korkunuz, Allah’ın korkusundan fazladır. Bu böyledir, çünkü onlar anlamayan bir topluluktur. Onlar müstahkem şehirlerde veya duvarlar arkasında bulunmaksızın sizinle toplu halde savaşamazlar. Kendi aralarındaki savaşları ise çetindir. Sen onları derli toplu sanırsın; hâlbuki kalpleri darmadağınıktır.” (59/Haşr, 13-14)  

 

Maddî, mânevî, hayâtî, her çeşidiyle, küçüğü-büyüğüyle, küçük ve büyük Mescid-i Aksâlarımızı kurtarmak için, küçük ve büyük İsraillere, içimizdeki ve dışımızdaki siyonistlere karşı tavrımızı netleştirmeli, görevlerimizi kuşanmalıyız.    Dünyayı kaosa sürükleyen, huzurunu bozan bu Zorbalara, zallimlere, emperyalist sömürülere karşı seferber olmalı ve elimizdeki tüm imkânları ve olanakları kullanmalıyız.

YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

YAZARIN DİĞER YAZILARI
>>> Yazarın Tüm Yazıları


ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Uzunköprü Ticareti Ankara'da
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi