Mimar Muslihiddin ve Demokrasi Okulları Avrupalı odu
Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uzunköprü Demokrasi İlkokulu Etwinning Okulu Oldu.
18 Nisan 2018 Çarşamba 08:47

 

 

Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uzunköprü Demokrasi İlkokulu Etwinning Okulu Oldu.

 

Avrupa'nın en büyük okul ağı etwinning, 2018-2019  etwinning okul etiketi alan 1,211 okulu açıkladı. Türkiye’de 179 okul etwinning okul etiketi ile ödüllendirildi ve Avrupa okulu olma yolundaki ilk adımını başarı ile tamamladı. Edirne’den  Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uzunköprü Demokrasi İlkokulu , yürüttükleri başarılı proje çalışmaları  ile etwinning okulu olma hakkı kazandı.

 

2005 yılında Avrupa Komisyonunun e-öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2007 yılından bu yana Yaşam Boyu öğrenme Programına sıkı bir şekilde entegre edilmiştir. Merkezi Destek Servisi, Avrupa'daki okullar, öğretmenler ve öğrenciler için eğitimi geliştiren 33 Avrupa Eğitim Bakanlığının uluslararası işbirliğinden oluşan European Schoolnet tarafından yönetilmektedir. Ayrıca eTwinning ulusal düzeyde 35 Ulusal Destek Servisi tarafından desteklenmektedir. Yirmi beş dilde mevcut olan eTwinning Portalında  bugün 191964 okul kayıtlı olup yaklaşık 566796 aktif  üye tarafından 73452'den fazla proje yürütülmektedir. Portal, öğretmenlerin ortak bulması, proje oluşturma, fikirlerini paylaşması, en iyi uygulama alışverişinde bulunması ve eTwinning platformunda bulunan çeşitli özelleştirilmiş araçları kullanarak hemen birlikte çalışmaya başlaması için çevrimiçi araçlar sağlamaktadır.

 

Etwinning’te yapılan çalışmaları tanıma kavramı, öğretmenlerin hem ulusal düzeyde hem de Avrupa düzeyinde yaptıkları projeler için Kalite Etiketleri verilmeye başlanmasından beri var olmuştur. Ancak; bu etiketler, sadece öğretmenlerin projelerde bireysel olarak yaptıkları çalışmalar için verilmekteydi. 2017 yılında sadece bireysel anlamda eTwinning öğretmenlerinin değil, aynı okuldaki öğretmen ekiplerinin ve okul liderlerinin katılımlarını, çabalarını ve bağlılıklarını tanımak ve ödüllendirmek amacıyla Etwinning Okul Etiketi uygulaması başlatılmıştır. Söz konusu etiket için başvuru süreci 2 aşamalı olarak yürütülmüş Mart 2018’de sona ermiştir. Bu etiketi alan okullar, Avrupa seviyesinde yüksek bir görünürlüğe sahip olacaklar ve  eTwinning’in gelecekteki gelişimine ilham vermek için, eTwinning’in önde gelen okullarını kapsayan bir Avrupa ağı oluşturacaklardır. Ayrıca bu okullarımız aşağıda belirtilen alanlarda öncü olarak tanınacaklar:

*Dijital uygulamalar

*e-Güvenlik uygulamaları

*Pedagojiye yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar

*Personelin sürekli mesleki gelişiminin desteklenmesi

*Personelle ve öğrencilerle işbirlikçi öğrenme uygulamalarının desteklenmesi

Bu etikete hak kazanan okul personeli ve yönetimi, özel mesleki gelişim programlarına katılmak için davet edilecekler. Etiketi kazanan Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Demokrasi İlkokulu yöneticilerine ve emeği geçen personeline, ilimizi hem ulusal düzeyde hem de Avrupa düzeyinde temsil ettikleri için teşekkür ederiz.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi