Becan; “OHAL Değil, Demokrasi istiyoruz”
CHP Uzunköprü ilçe örgütünün başlattığı “OHAL değil demokrasi istiyoruz” adlı oturma eylemi Uzunköprü’de gerçekleştirildi.
16 Nisan 2018 Pazartesi 15:55

 

CHP Uzunköprü ilçe örgütünün başlattığı “OHAL değil demokrasi istiyoruz” adlı oturma eylemi Uzunköprü’de gerçekleştirildi.

 

Uzunköprü CHP İlçe Başkanı Özlem Becan, Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen, Belediye Meclis Üyeleri, bazı sivil toplum kurulu temsilcileri ile partililer katıldı.

 

Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen “OHAL değil demokrasi istiyoruz” adlı oturma eylemi Saat 12:00 de başladı 13:00 te sona erdi.

 

Basın açıklamasını CHP İlçe Başkanı Özlem Becan yaptı. Becan açıklamasında, Ülkemizi tek adam rejimine dönüştürme amacıyla hazırlanan ve tarihe mühürsüz seçim olarak geçen 16 Nisan referandumunun üzerinden tam bir yıl geçti. 15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL altında gidilen referandum, meşruiyeti olmayan bir rejim değişikliğini, ülkemize dayatmıştır. Sivil darbe ortamında, “Evet” demenin devlet tüm kurumlarıyla desteklendiği “Hayır” demenin ise adeta yasaklandığı bir dönem yaşanmıştır”

 

OHAL ile yönetildiğini ve amacından uzaklaştığını kaydeden Başkan Becan; “KHK’lar eliyle parlamento, yani halkın iradesi kastedilmiştir. Türkiye’ye tek tipe sokmak için sendikalar meslek oda ve birlikleri ile sivil toplum kuruluşlarına yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir. İlan edilirken bir buçuk ay bile sürmeyecek dedikleri, milleti etkilemeyecek dedikleri OHAL bardağı çok taşınmıştır. Toplumun büyük çoğunluğu rejimine artık yeter demeye başlamıştır. İktidar partisi ve yeni ortakları Türkiye’ye uçuruma adım adım yaklaştıran OHAL’i bir kez daha uzatmanın peşindedir.

 

Postallı darbelerle mücadele etme vaadiyle gelenler, gelinen noktada takım elbiseli darbeciler haline gelmiştir. Bizim talebimiz kesindir. Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine derhal son verilmelidir. Yasama, yürütme ve yargı erkleri yeniden çağdaş demokraside olduğu gibi kendi koltuklarını geçmelidir” ifadelerini kullandı.

 

Sivil darbe ile tek koltukta birleştirilen yasama, yürütmeye yargı erkleri, yeniden, çağdaş demokrasilerde olduğu gibi kendi koltuklarına geçmelidir. Sadece bu meydandan değil, Türkiye’nin 81 ilindeki meydanlardan Ankara’daki saraylıları yüksek sesle uyaran Becan, Bizler OHAL DEĞİL DEMOKRASİ İSTİYORUZ diye haykırdı.

 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
İlçe Tarım, dosyalarınızı teslim edin
AB’DEN BELEDİYE’YE 300.000 EURO
SÜRÜ YÖNETİCİLİĞİ KURSU BAŞLADI
UTSO’da KOSGEB destekleri anlatılacak
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi