Ivır-Zıvır işler !
Ak parti Kadın Kolları Başkanı Azbiye Ataş ile Uzunköprü belediye Başkanı Av. Enis İşbilen arasında süren söz düellosu devam ediyor.
12 Nisan 2018 Perşembe 09:47

 

 

Ak parti Kadın Kolları Başkanı Azbiye Ataş ile Uzunköprü belediye Başkanı Av. Enis İşbilen arasında süren söz düellosu devam ediyor. Başkan İşbilen’in açıklamasına cevap veren Ataş, Başkan İşbilen’in ayrıştırıcı tutum sergilemiştir. Dedi.

 

Ataş yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen bizce büyük bir hataya imza atarak,  Uzunköprü Belediyesi adı altında “Yaşlılar Saygı Haftası” münasebeti ile düzenlenen bir kahvaltıya;

 

CHP belediye bayan meclis üyelerini, CHP ilçe başkanı ve ilçe kadın kolları başkanı davet edip, Uzunköprü halkının oyları ile belediye meclisine girmeye hak kazanmış olan şahsıma yönelik bir ayrıştırma içerisine girerek her hangi bir davette bulunmamıştı.

 

Uzunköprü Belediyesinin bayan bir meclis üyesi olarak Başkan İşbilen tarafından sergilenen bu ayrıştırmacı tutum ve ayrıca belediye başkanlık makamının tarafsızlığını yitirdiğinin ispatı olan bu davranış karşısında haklı olarak yapmış olduğum yazılı basın açıklaması ile eleştirilerde bulunmuştum.

 

Yapılan davranışın şahsımdan ziyade Uzunköprü halkına yönelik bir saygısızlık olması gereksinimiyle temsil ettiğim Uzunköprülüler adına bir özür beklerken; ne yazık ki iki hafta sonra Başkan İşbilen tarafından eleştirilerime cevaben yapılan açıklamada; Uzunköprü Belediye Başkanının olayın hassasiyetinin farkında dahi olmadığını üzülerek öğrendim.

Sergilemiş olduğu yakışıksız davranışın kılıfını; bakan ziyaretlerinde ve toplantılarında AK Partili kadınların ve ilçe yöneticilerinin yer almasını örneklendirerek hazırlamaya çalışan Başkan İşbilen’in bu açıklaması yaşanan durumun tam karşılığı olmamakla birlikte, eleştirilerimin de cevabını taşımamaktadır.

 

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, değerli bakanlarımızın ilçemize yapmış olduğu ziyaretlerin her birinde ayırmaksızın tüm siyasi partilerin ilçe başkanlıklarına davette bulunulmaktadır. Ziyaretler dolayısı ile devletimizin hiçbir kurumuna maddi bir yük bindirilmemektedir. Doğa bilecek her hangi bir maddi yük AK Parti ailesine mensup kişiler tarafından karşılanmaktadır.

 

Kendisine yönelik eleştirilerimi tam olarak idrak edemediğini düşündüğüm Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen’e Uzunköprü halkı adına bir kez daha  sormak istiyorum.

 

18-24 Mart arasında kutlanan “Yaşlılara Saygı Haftası” münasebetiyle düzenlenen kahvaltı  CHP Uzunköprü İlçe Başkanlığı tarafından mı yoksa Uzunköprü Belediyesi tarafında mı tertip edilmiştir ?

 

Bu kahvaltı katılımcılar göz önünde tutularak CHP Uzunköprü İlçe başkanlığı tarafından düzenlenmiş ve maddi yükümlülükler ilçe başkanlığı tarafından karşılanmış ise Uzunköprü Belediyesinin isminin kullanılıp siyasi bir şova dönüştürülmesinin gerekçesi nedir ?

 

Eğer ki bu kahvaltı basına lanse edildiği gibi Uzunköprü Belediyesi tarından düzenlenip ekonomik olarak finanse edilmiş ise Uzunköprü Halkının oyları ile seçilmiş olan meclis üyeleri arasında siyasi bir araştırmacılığa girmek Uzunköprü Belediyesinin tarafsızlık anlayışına uygun mudur ?

 

Belediye meclis üyeleri arasında bile partisel bir ayrıştırmacı bir tutumda bulunan Uzunköprü Belediye Başkanının, Aşçıoğlu mahallesine yönelik hizmet terkedilişinin altında başkanın bu tutumu mu etkili olmuştur ?

 

Bir kez daha üzerine basa basa belirtmek isterim ki, kahvaltıya davet konusunda hiçbir şahsi beklentim yoktur. Getirdiğim eleştirilerin odak noktası; OSB müteşebbis heyetine katılım konusunda fikri bile alınmadan halk önünde itibarsızlaştırılan belediye meclisinin, 8 Mart kadınlar gününde ve Yaşlılara Saygı Haftasında, bu kez de yine belediye başkanı Enis İşbilen tarafından siyasi ayrıştırılmaya sürüklendirme çabasınadır.

 

Son olarak görev sürem bitene kadar Uzunköprü halkının menfaatleri doğrultusunda çalışacağımı bildirir, saygılarımı sunarım.”

 

Azbiye ATAŞ

AK Parti Uzunköprü Belediye Meclis Üyesi

 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
İlçe Tarım, dosyalarınızı teslim edin
AB’DEN BELEDİYE’YE 300.000 EURO
SÜRÜ YÖNETİCİLİĞİ KURSU BAŞLADI
UTSO’da KOSGEB destekleri anlatılacak
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi