KARACAN: İşlerin durması söz konusu değil
UTSO Başkanı Ercan İHTİYAR, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum Ve Halkla İlişkiler Başkanı,
08 Mart 2018 Perşembe 09:39

 

UTSO Başkanı Ercan İHTİYAR, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum Ve Halkla İlişkiler Başkanı, Eskişehir Milletvekili Harun KARACAN’ a Edirne STK Toplantısı'nda İletmiş Olduğumuz Talep İle Alakalı İlgili Kurumun Raporunu verdiklerini söyledi.

 

Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan İHTİYAR, 31 Ocak 2018 tarihinde Edirne STK toplantısında  bölgemiz için önemli olan yatırımlarla ilgili yazılı talepte bulunmuştu.  Bu taleplerin en önemlilerinden bir tanesinde,  Çakmak Barajı’nda çalışmaların durma noktasında olduğunu belirtmiş ve sürecin hızlandırılması Başkan İHTİYAR tarafından talep edilmişti.

 

UTSO Başkanı İHTİYAR’ın yazılı olarak ilettiği Çakmak Barajı ile ilgili konu hakkında, yetkililerden kendisine gelen açıklama maili şu şekildedir:

 

“MERİÇ ÇAKMAK PROJESİ SU KAYNAĞI, ÇAKMAK BARAJI VE MERİÇ NEHRİ' DİR. SULAMA AMAÇLI OLUP; SULAMA SAHASI 15.853 HA CAZİBELİ, 36.347 HA POMPAJLI OLMAK ÜZERE TOPLAM 52.200 HA'DIR. PROJE MUHTEVASINDA; 1 ADET BARAJ, 1 ADET SULAMA KANALI, 1 ADET POMPA İSTASYONU İLE ENERJİ NAKİL HATTI VE 1 ADET SULAMA TESİSİ BULUNMAKTADIR. PROJE MUHTEVASINDAKİ İŞLERDEN: ÇAKMAK BARAJI 30.09.2016 TARİHİNDE TAMAMLANDI, ÇAKMAK BARAJI YAKLAŞIM KANALI P2B POMPA İSTASYONU VE ENH İŞLERİ İŞİ; 4 787 METRE UZUNLUĞUNDAKİ İLETİM KANALININ 3 300 METRESİ TAMAMLANDI. P2B POMPA BİNASI CEBRİ BORU İMALATLARI VE DİP SAVAK BORU BAĞLANTISI TAMAMLANMIŞTIR, PROJE REVİZYONU NEDENİYLE İŞİN İKMAL INŞAATI 27.02.2018 TARİHİNDE İHALE EDİLECEKTİR. ÇAKMAK BARAJI SULAMASI 1. KISIM İŞİNDE; 22.05.2017 TARİHİNDE YER TESLİMİ YAPILARAK IŞE BAŞLANILMIŞ OLUP, İŞ DEVAM ETMEKTEDİR. MERİÇ ÇAKMAK PROJESİ KAPSAMINDA İŞLER DEVAM ETMEKTE OLUP, İŞLERİN DURMASI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.” 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
İlçe Tarım, dosyalarınızı teslim edin
AB’DEN BELEDİYE’YE 300.000 EURO
SÜRÜ YÖNETİCİLİĞİ KURSU BAŞLADI
UTSO’da KOSGEB destekleri anlatılacak
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi