Beyefendiye haber vermemişler!
Edirne İl Genel Meclisi 2018 yılı Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun okunarak kabul edilmesinin ardından yatırım yapılacak köylerin
09 Şubat 2018 Cuma 09:19

 

Edirne İl Genel Meclisi 2018 yılı Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun okunarak kabul edilmesinin ardından yatırım yapılacak köylerin bazılarının değiştirilmesi tartışmalara neden oldu.

 

Edirne İl Genel Meclisi 2018 yılında 254 köye 41 milyonluk yatırım programıyla halkın hizmetine sunuldu. Köylerin tüm ihtiyaçları için kullanılacak. 80 milyonluk ihtiyacın 41 milyonluk kısmı yatırım.  Plan ve Bütçe Komisyon üyesi Nedret Akbulut söz alarak bazı köylerin isimlerinde değişiklik yapıldığını ve kendisinin dün öğrendiğini belirterek, ben komisyon üyesiyim benim bundan haberim olmadı diye sitemde bulunmasının ardından il genel meclis üyesi Enver Erkan da yapılan değişikliklerle ilgili cevap vermesi üzerine tartışma yaşandı.

 

Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş yaşanan tartışmalara açıklık getirerek, “Yatırım programı görüşülürken 2 il genel meclis üyemiz hizmetin daha etkin yapılması konusunda bir fikir müzarekesinde bulundu. Plan Bütçe Komisyonunca yapılan araştırmalar neticesinde 2016 yılında İller Bankasından Edirne ilmize yaklaşık olarak düğün salonu ve köy muhtarlıklarının yapımıyla ilgili yaklaşık olarak 2 milyon liraya yakın bir para geldi. Paranın üstüne bir, bir buçuk milyon lira ekleyerek köylerimizde ki bazı köy konağı ve çok amaçlı salonlar yaptık. Mezarlık ve çevre düzenlemeleri yaptık. Uzunköprü Elmalı köy de çıkarmış olduğumuz 2016 yılında İller Bankası proje kapsamında alındığı için buraya bu ihtiyacın olmadığı Plan Bütçe Komisyonunca tespit edildi. Elmalı Köyü çıkarıldı. Bunun yerine Gazi Mehmet Köyü konuldu. Ayrıca yine Uzunköprü’de bulunan Karapınar Köyün’de çok amaçlı salon olduğu için bunu yerine de Sazlımalkoç Köyümüze çok amaçlı salon yapılması planlandı. Bu iki değişiklik meclis üyelerinin hizmetinin verimli kullanılması açısından görüş alışverişi oldu. Bu bir kavga değildir. Meclis üyeleri anlaşarak oy birliği ile kabul edildi. 254 köyümüz 41 milyonluk yatırım programıyla halkımızın hizmetine sunuldu. Köylerin tüm ihtiyaçları için kullanılacak. 80 milyonluk ihtiyacın 41 milyonluk kısmı yatırım, 39 milyonluk kısmı cari giderlerimiz için ayrıldı” şeklinde konuştu. 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi