Uzunköprü OSB için olağanüstü toplantı
Uzunköprü’ye kurulacak olan Organize Sanayi Bölgesi’nin 2018 yılı yatırım planına alınması için İl Genel Meclisi Olağanüstü toplandı.
06 Aralık 2017 Çarşamba 09:52

 

 

Uzunköprü’ye kurulacak olan Organize Sanayi Bölgesi’nin 2018 yılı yatırım planına alınması için İl Genel Meclisi Olağanüstü toplandı. Toplantıda proje ortaklarından olan İl Özel İdaresi’ni temsil edecek 8 kişilik müteşebbis heyeti belirlendi.

 

Uzunköprü’ye kurulacak olan Organize Sanayi Bölgesi’nin 2018 yılı yatırım planına alınması için İl Genel Meclisi Olağanüstü toplandı. Toplantıda proje ortaklarından olan İl Özel İdaresi’ni temsil edecek 8 kişilik müteşebbis heyeti belirlendi.

 

Edirne İl Genel Meclisi, Uzunköprü İlçesi Ardıç Kötü Kavacık Mevkii’ne kurulacak olan Organize Sanayi Bölgesi’nin 2018 yılı yatırım programına alınması için olağanüstü toplandı. İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Alaaddin Uğur ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut’un da katıldığı toplantıda, proje ortaklarından olan İl Özel İdaresi’ni temsil edecek 8 kişilik müteşebbis heyeti belirlendi. Müteşebbis Heyeti’nde belirlenen asil üyeler; Edirne Valisi Günay Özdemir,  Edirne İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Alaaddin Uğur, Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Edirne İl Genel Meclis 1'inci Başkanvekili Enver Erkan, Edirne İl Genel Meclis Üyesi Arda Yüce, Edirne İl Genel Meclis Üyesi Halil İbrahim Bulak, Edirne İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut, Edirne İl Genel Meclis Üyesi Özcan Soyupak.

 

 “AMAÇ BİR ARAYA TOPLAMAK”

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut, meclis üyelerine OSB hakkında daha detaylı bilgiler aktararak, “OSB'nin yapılması için ilk olarak 31 Ağustos 2016'da Bakanlığımıza başvuru yapıldı. Bakanlığımızla yapılan yazışmalarda projeyle ilgili eksikler giderildi. OSB ile amaçlanan ilimizde dağınık halde bulunan makine sanayinin küçük alanlardan kurtarılarak bir araya toplanması ve bölgeye gelmek isteyen tekstil işletmelerini buraya çekmek. Bunun yanında Yunanistan ve Bulgaristan'ın ihracatta önemli gelişmeler elde edilecek. Özellikle İstanbul'dan gelecek nüfus ve bölgenin de katılımıyla işsizliğin azalması hedeflerin arasında” dedi.

 

Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası’ndan 7 üye ve Edirne İl Genel Meclisi’nden 8 üyenin yer alacağı müteşebbis heyeti seçimlerinde mecliste grubu bulunan 3 parti ortaklaşa belirledikleri adayları meclise sundu. Buna göre Uzunköprü Karma Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Asil ve Yedek Üyeleri şöyle oluştu:

 

Asil üyeler:

1- Edirne Valisi Günay Özdemir

2- Edirne İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Alaaddin Uğur

3- Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş

 4-Edirne İl Genel Meclis 1'inci Başkanvekili Enver Erkan

 5-Edirne İl Genel Meclis Üyesi Arda Yüce

 6-Edirne İl Genel Meclis Üyesi Halil İbrahim Bulak

 7-Edirne İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut

 8-Edirne İl Genel Meclis Üyesi Özcan Soyupak

 

Yedek Üyeler: 

1- İl Genel Meclis Üyesi Erdinç Can

2- İl Genel Meclis Üyesi Erdoğan Taşın

3- İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Ali Yetim

4- İl Genel Meclis Üyesi Fedayi Işık

5-İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Gürpınar

6- İl Genel Meclis Üyesi Erol Açık

7- İl Genel Meclis Üyesi Adnan Vural

8- İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Özkök

 

 

 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi
xx