UZTB’de rekor hububat satışı
Uzunköprü Ticaret Borsası (UZTB) Elektronik Satış Salonu bir günde 1.871 ton hububat işlemi ile rekor kırdı.
13 Haziran 2016 Pazartesi 15:08

 

 

 

Uzunköprü Ticaret Borsası (UZTB) Elektronik Satış Salonu bir günde 1.871 ton hububat işlemi ile rekor kırdı.


Bu sene yağışların düzenli ve çok düşmesine bağlı olarak bitki gelişiminin iyi seyretmesi ve hasat döneminin de sorunsuz devam etmesi neticesinde Türkiye’nin salon satış işlem hacmi en yüksek borsalarından olan Uzunköprü Ticaret Borsasının Salon Satış işlemlerinde de kendisini gösteriyor. Hasadın tam anlamıyla başlamasıyla birlikte 13.06.2016 pazartesi günü borsaya 263 adet Traktör ve kamyonla gelen 1.871 ton hububatın tamamı işlem görerek UZTB tarihinde bir rekor kırıldı.


Numune alımı ve kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra Analizleri yapılarak Satış Salonuna gelen 1.871 ton hububatın gün içinde elektronik ortamda seri şekilde satışları yapıldı.

 

Elektronik Satış Salonu ile satışlara güven geldiğini ve Borsa’da çiftçilerin ürünlerini daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde satmalarının sağlanması için her türlü tedbiri aldıklarını söyleyen UZTB Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan,  Trakya Kalkınma Ajansının destekleri ile Uzunköprü Ticaret Borsası’na yeni bir Ürün Tahlil Laboratuvarı ve yeni analiz cihazları kazandırarak bölge tarım üretim altyapısının güçlenmesine ve Uzunköprü Ticaret Borsasının analiz imkanlarının artmasına katkı sağladık. Ürün Tahlil Laboratuvarımızın bölge ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasitede geliştirilmesini sağlamak amaçlı mevcut binaya ek bina yaparak modern makine ve teçhizatla bölge tarım üreticilerine AB standartlarında hizmet verilmesini sağlamak, gelişen bölge tarımına hitap edebilmek adına öncelikli hedefimizdi. Bu gün gerçekleşen işlem hacimleri bizlerin göreve geldikten sonra gerçekleştirdiğimiz Elektronik Satış Sistemi ve Ürün Tahlil Laboratuvarımızın Modernizasyonu ve geliştirilmesi projelerimizin üyelerimiz ve üreticilerimiz yararına ne kadar doğru yatırımlar olduklarını bizlere bir kez daha göstermektedir.

 

Elektronik Satış Sistemi sayesinde borsamıza gelen ürünler tüccar, sanayici ve çiftçi tarafından anlık takip edilerek hızlı, şeffaf ve gerçekçi bir fiyatla işlem görmektedir.

 

Bu vesile ile ilçemizin gelişimi için katkıda bulunan aş ve işveren tüm üyelerimizi de tebrik ediyor, Yeni hasat sezonunun herkese hayırlı olmasını diliyorum. Dedi.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi