DEĞİŞİME 200 GÜN KALDI…
Köylüsü- şehirlisi, işçisi - emeklisi, genci -yaşlısı Uzunköprü’de iktidar belediyeciliğine kapıyı araladı
28 Ağustos 2023 Pazartesi 14:44

 

 

Köylüsü- şehirlisi, işçisi - emeklisi, genci -yaşlısı Uzunköprü’de iktidar belediyeciliğine kapıyı araladı UZUNKÖPRÜ’DE DEĞİŞİM RÜZGARLARI ESMEYE BAŞLADI

 

•          Uzunköprülüler tarafından adaylığı destek gören Mustafa Ravalı, 20 yılın ardından iktidar belediyeciliğine yeşil ışık yaktırdı.

 

İyi Parti ve CHP’nin oluşturduğu Millet İttifakının ortak adayı olarak 2019 yerel seçimlerine giren mevcut belediye başkanının görev süresi boyunca beklentileri karşılayamaması üzerine Uzunköprülüler 2024 yerel seçimleri öncesinde yeni arayışlara başladı.

 

Belediye Başkanı Özlem Becan’ın Uzunköprü’yü unutup kendi yakın çevresine hizmet etme hastalığına tutulmasıyla başlayan süreç sonrasında; partisi içerisinde ki kavgaları, STK’lar üzerinde hâkimiyet kurma isteği, makamına yakışmayacak üslubu ile ön plana çıkıp Uzunköprülülerin hafızalarına bu özellikleri ile yer etmiş olması daha şimdiden 2024 seçimlerinin kaybedeni ilan edilmesine neden oldu.

 

Kahvehanelerde, esnaf dükkânlarında, kadınların günlerinde dahi hakkında olumlu tek bir cümle edilmemeye başlayan Belediye Başkanının yerel belediyecilikte de sınıfta kalmasıyla birlikte, Uzunköprülüler belki de ilk defa bu kadar kuvvetli bir şekilde iktidar belediyeciliği dillendirmeye başladı.

 

20 YIL SONRA İKTİDAR BELEDİYECİLİĞİNE YEŞİL IŞIK

Yerel ve genel iktidar eliyle Uzunköprü’ye yıllardır verilen eksiz hizmetleri göz önünde bulundurmaya başlayan birçok Uzunköprülü, sorunlarının hızlıca çözümünü için yerel seçimlerde tercihini değiştirmek konusunda kararlı bir duruş sergilemeye başladı.

 

En son 20 sene önce DSP iktidarında Ömer Kuldaşlı başkanlığında iktidar belediyeciliğinden yana tercihte bulunan Uzunköprülüler bunun karşılığını; pazaryeri, yeni otogar, yeni belediye binası, Kırkavak Deresi ıslah çalışmaları, belediye araçlarının yenilenmesi gibi büyük bütçeli projelerle almıştı.

 

Aradan geçen 20 yılın ardından bir kez daha 2024 yerel seçimleri öncesinde Uzunköprü sokaklarında “iktidar belediyeciliği” kavramının yüksek sesle konuşulmaya başlanması değişimin öncü sesleri olarak ön plana çıktı.

 

UZUNKÖPRÜLÜLER RAVALI’YI KABULLENDİ

Uzunköprülülerin 15 yıldır CHP’ye olan eğiliminin bu denli derinden sarsılmasının önemli etkenleri arasında, Özlem Becan döneminde yaşananlar ve AK Parti Belediye Meclis üyesi Mustafa Ravalı’nın belediye başkanlık yarışında “bende varım” demesi yer aldı.

 

Uzunköprü seçmen yapısının Ravalı gibi bir isme uygun olması, farklı partilere gönül vermiş seçmen kitlesini dahi etkisi altına almaya başladı. CHP içerisinde Becan küskünlerinin daha şimdiden “Mustafa Ravalı’ya oy vermekten rahatsız olmam” propagandasına başlaması Uzunköprülülerin yerel seçimlerde ki tercihini Ravalı lehine şekillendiriyor.

 

İsminin kamuoyunda ‘Belediye Başkan aday adayı’ olarak konuşulmaya başladığı günden bu yana nabız yoklamak için farklı kesimden Uzunköprülüler ve STK başkanlı ile bir araya gelen Ak Parti Meclis üyesi Mustafa Ravalı’ya daha şimdiden belediye başkanı gözüyle bakılıyor.

 

Kavgacı ve partizan bir kimliğe sahip olmayan Ravalı’nın, STK başkanları başta olmaz üzere toplumla barışık bir imajının bulunması, gün geçtikçe ilçe siyasetinin dilinden uzaklaşan “UZUNKÖPRÜ’NÜN MENFAATLERİ ” olgusunu geri getirebilecek aday olarak anılmasını sağlıyor.

 

RAVALI UZUNKÖPRÜ’NÜN SON ŞANSI MI?

Yerel seçimler öncesi Uzunköprü’de Mustafa Ravalı isminin ön plana çıkmasının bir başka nedeni de ilçenin günden güne küçülmeye yüz tutmuş durumu. Bir türlü kırılamayan bu kısır döngünün iktidar partili bir belediye başkanın varlığı ile değişebileceğini umut eden Uzunköprülüler, daha şimdiden Mustafa Ravalı’ya ağır bir sorumluluk yüklemeye hazırlanıyor.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 5 yıl daha iktidarda olması sonrasında “bir seferde belediyede iktidar partisini denesek ne olur” sorusunun sıklıkla tekrarlamaya başlayan ilçemiz kamuoyunda, başkanlık makamında iktidar partisinden birinin bulunmasının;  Çakmak Barajı ve Organize Sanayi Bölgesi gibi projelerin hızlanmasının yanında belediye eliyle yapılacak yatırımlarda maddi kaynağa ulaşabilmeyi kolay hale getirmeye olanak sağlayacağı öngörülüyor.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kredi kartı olan artık kullanamayacak: İşte isteni
Araç sahiplerine müjdeli haber geldi
Çevreyi ot bastı!
Başvuran EYT'liler avans alabilecek!
Mevlit Kandili yarın idrak edilecek
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi