İYİ Parti ilçe teşkilatı Milletvekili aday adayı AKALIN’a yanında
İYİ Parti Edirne Milletvekili aday adayı Hasan Akalın, Parti binasında bugün yaptığı basın açıklaması ile Edirne İYİ Parti Milletvekili aday
30 Mart 2023 Perşembe 16:07

 

 

İYİ Parti Edirne Milletvekili aday adayı Hasan Akalın, Parti binasında bugün yaptığı basın açıklaması ile Edirne İYİ Parti Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Akalın’ın açıklamasına İYİ Parti Uzunköprü ilçe Başkanı İbrahim Erkal, Belediye Meclis Üyesi Hülya Özdemir, Parti Yönetim Kurulu Üyeleri, Akalın’ın Eşi, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

 

İlçe Başkanı İbrahim Erkal, “Uzunköprü’den ilk adayımız Hasan Akalın Kardeşimizi tebrik ediyor, Ankara’ya göndermek için hep beraber var gücümüzle çalışacağız” dedi.

 

Milletvekili Aday adayı Akalın, “Genel Başkanımız Meral Akşener’in liderliğinde ülkemizi; içinde bulunduğu bu karanlık günlerden, siyasi, hukuki, sosyo-kültürel ve ekonomik yozlaşmışlıktan kurtarmak ve bu ‘ucube sistemi’ sonlandırmak için yola çıktım” diye konuştu.

 

Akalın, ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim bu toprakların, tarımın, çiftçinin, hayvancının hak ettiği yerlerde olmadığını bilen bir kardeşiniz olarak aranızdayım. İnşallah bu ucube sistemi hep beraber sonlandıracağız” dedi.

 

Uzunköprü İYİ Parti ilçe binasında Milletvekili aday adaylığı açıklayan Hasan Akalın, “2017’de çok zor şartlar altında kurulan, hiçbir tehdit ve saldırıya boyun eğmeyen partimin cesur mensuplarından biri olarak karşınızdayım. Başkanımız, saygıdeğer büyüğüm Sn. Meral Akşener önderliğinde kurulan İyi Parti’ye ilk günden bu yana gönül verdim. Siyasi hayatım ilk defa iyi parti de başladı.

 

2018 yılında Uzunköprü’de partinin kurucu üyeliğini ve başkan yardımcılığı görevini üstlendim. O dönem ki seçimlerde aktif olarak seçim çalışmasında yer aldım. Parti teşkilatımız ve üyelerimiz ile çok çalıştık ve bu çalışmanın karşılığını aldık.2018 seçimlerinde Edirne İlindeki oy oranlarına detaylı bakarsanız göreceksinizdir. Edirne’mizde partimize en çok oy getiren İlçe Uzunköprü oldu. Bu ilçe teşkilatımız için çok büyük bir başarı ve gurur kaynağıdır.

 

Şimdi yine bir seçim sürecindeyiz ve ülkemizin geldiği durum ortadadır. Toplum ayrıştırılmış, milletimin devlete güveni kalmamış, ekonomi çökmüş, eğitim sisteminin içi boşaltılmış, tarım bitmiş, milli güvenliğimiz, ülkemizin birliği, bekası ve istikbali tehdit altında, çocuklarımız mutsuz, gençlerimiz ümitsiz, kadınların hür iradesi ile yaşama hakkı elinden alınmaya çalışılıyor. Yani kısaca devlet yapısının işleyişine halel gelmiştir.” İfadelerine yer veren Akalın konuşmasının devamında ise:

 

“İşte bende tüm bunlara dur demeye katkı sağlamak için buradayım. Milletimin liyakat ile yükselmesi, adalet ile eşitlenmesi için buradayım. Ne Mutlu Türküm Diyene! sözünü milletim ile tekrar haykırmak için buradayım. İyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş için, demokrasinin yeniden tesisi için buradayım. İyi parti milliyetçi, demokrat ve kalkınmacı bir politik kimlik üzerine inşa edilmiş olmasından dolayı İyi Partideyim.

 

“Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer” şiarıyla yola çıkan, cesurların hareketi olan partimle yılmadan çalışacağız. Bizler “Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır “ilkesi ile bu yola baş koyduk. Siyaset benim için millet yolunda koltuk değil; millet adına şeref mücadelesidir.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Dinlenmemek için yola çıkanlar asla yorulmazlar” bizlerde Ulu Önder Atatürk’ümüzün hemşerileri, evlatları olarak bu yolda yorulmadan dinlenmeden çalışacağız.

 

İnanıyorum ki 14 Mayısta hepimizin desteği ile hem Edirne’miz hem de ülkemizde yeni bir güneş doğacak, rahat bir nefes alacağız.”

 

İYİ Parti Edirne Milletvekili Aday adayı Hasan Akalın konuşmasının son bölümünde şunları söyledi; “Genel başkanımız Sayın Meral Akşener liderliğinde ülkemiz 14 Mayıs itibarı ile yeni bir yola çıkacak. Bende bu kutlu yolda; genç siyasetçilerin ülke dinamiğine yapacağı katkıya olan inancım, Kendimden sonraki nesillere daha yaşanabilir bir memleket bırakma hayalim. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüşün mimarı olacak mecliste yer alma isteğim ile Edirne’nin havasıyla suyuyla yetişmiş bir evladı olarak Edirne’ye, ülkeme ve milletime daha fazla hizmet etme arzum doğrultusunda; kuruluşundan bu yana büyük özveri ve heyecanla yer aldığım partimle 14 mayıs 2023 tarihinde düzenlenecek olan genel seçimlerde 28. Dönem Milletvekili Aday Adaylığımı sizlere duyurmaktan onur ve mutluluk duymaktayım.

 

Drama’dan göç etmiş bir ailenin evladı olarak bu vatan topraklarının nasıl kazanıldığını çok iyi bilenlerdenim. Bizler, Türk milletinin şanlı tarihini ninelerimizden, dedelerimizden ve atalarımızdan dinleyerek büyüdük.

 

Ben Hasan Akalın olarak tüm düşüncelerimi, hedeflerimi sizlerin sözcüsü olarak TBMM çatısı altında devam ettirmek istiyorum. Hep birlikte kazanacağız! Tarih yazacağız! sizlere söz olsun ki Başaracağız!! Başaracağız!!! Başaracağız!

 

Bu seçim sürecinin başta Milletim, Ülkem, Edirne’miz, Sayın Genel Başkanım Meral Akşener ve partimin tüm mensupları adına hayırlara vesile olmasını diliyorum. Burada beni dinleyen kıymetli ve değerli sizler başta olmak üzere milletimize ve partimin her ferdine teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.” Diyerek sözlerini tamamladı.

 

İYİ Parti 2018 seçimlerinde ilçede % 18 oy aldı

 

2017 Yılında kurulan çeşitli engellemelere karşı mücadele eden ve 2018 seçimlerinde İYİ parti Uzunköprü'de yüzde 18 oy oranını yakalamasa CHP'nin 3. sıra adayı vekil olacaktı. Edirne merkez ve diğer ilçelerin oy toplamı %15.07 sadece Uzunköprü'den alınan oy %18.2'dir.

 

Genel Merkezin önünde bulunan istatistikleri göz önünde bulundurarak Uzunköprü'den birinci sıraya konulacak bir aday partinin oylarını arttırması kaçınılmazdır.

 

Kaldı ki Hasan Akalın'ın geçmişine baktığımızda 100 yıllık Dramalı ailesinde Adalet Partisi, Doğru Yol partisi hep önemli yerde olduğu gibi sürekli partinin içinde bulunulmuş ve partiye maddi ve manevi desteklerini hiçbir zaman esirgememiştir.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Uzunköprü Ticareti Ankara'da
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi