“Aşevi” Ramazan’da Yardımlarınızı bekliyor
Uzunköprü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Hizmet Vakfı Aşevi 25 Mart 2022 yılından bu yana Uzunköprü’de gerçekten
20 Mart 2023 Pazartesi 16:55

 

 

Uzunköprü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Hizmet Vakfı Aşevi 25 Mart 2022 yılından bu yana Uzunköprü’de gerçekten yardıma muhtaç insanların oluşturduğu aileleri kişileri tespit ederek Cumartesi ve Pazar günleri hariç, Sosyal Yardımlaşma ve Hizmet Vakfından yararlanmakta olan yaşlı, engelli, hasta ve evinde yemek yapamayacak durumda olan yaklaşık 350 kişiden oluşan 320 haneye, toplamda 72609 kişilik, 3 çeşit sıcak yemeği adreslerine götürmek suretiyle ulaştırıldığı Vakıf yetkilileri tarafından paylaşıldı.

 

Vakıf Müdürü Fatih Erkol, “Aşevimize Edirne Türk Kızılay Şube Başkanlığı, ilçemizin hayırsever halkı ve iş adamları tarafından yapılan pirinç, makarna, bulgur ve bakliyatlar ile adak ve kurban bağışlarının nakdi karşılığı 207.000 TL olarak hesaplanmış olup, 2022 yılında aşevimizin maliyeti 1.563.026 TL harcama yapıldı.” Erkol; “Aşevimizin 2023 yılı yaklaşık maliyetinin ise 2.718.000 TL olarak gerçekleşmesi beklenmekte olup bu miktarın 1.812.000 TL ‘si Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünce karşılanacak, geri kalanı Vakfımızın imkanları ve bağışlar ile finanse edilecektir.” Dedi.

 

SYDV Aşevi yaklaşık 350 kişiden oluşan 320 haneye, toplamda 72609 kişilik, 3 çeşit sıcak yemeği ve ekmeği, ihtiyaç sahibi aile ve kişilere yemek dağıtım araçlarıyla kapılarına kadar götürülmesini sağladıklarının altını çizen Erkol, Aşevi’nin geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayında hayırsever vatandaşların bağışlarını beklediğini işaret ederek yapılan açıklamada yaklaşan Ramazan Ayı için Vakfımızca bir bağış kampanyası düzenlendiğini, Uzunköprü’de eşit, adil ve tarafsız bir hizmet anlayışı olan Aşevi bugüne kadar binlerce kişiye sıcak yemek hizmeti verdi. Etik ve ahlaki değerler çerçevesinde hoşgörülü bir yardım sürdüren Aşevi bu sene de her sene olduğu gibi Ramazan ayında hayırseverlerin desteğini bekliyor. 15.000 TL karşılığında 1 günlük iftar yemeği hayırseverimizin adına dağıtılacaktır. 1 günlük bedel dışında çorbada benim de tuzum olsun demek isteyen tüm vatandaşlarımız da

 

Vakfımızın Uzunköprü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İban: TR380001000107101102245003 hesabına açıklamasıyla dilediği miktarda bağış yapabilir. İfadelerine yer verilerek bu vesile ile tüm ilçe halkımızın Ramazan Ayını tebrik eder, bu mübarek ayın hayırlara vesile olmasını temenni ederiz. Bu vesileyle yardımlaşma ve dayanışmanın en hat safhada yaşandığı bu mübarek ramazan ayında Uzunköprü Aşevi olarak “Uzunköprülü Gurbetçilerimizin“ desteklerini bekliyoruz.” denildi.

 

 

 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Uzunköprü Ticareti Ankara'da
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi