ESNAF KEFALET ÜYELERİ ÜMİT LEVENTER’DEN VAZGEÇMİYOR
Uzunköprü Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu tek liste ile gerçekleştirildi. Ümit Leventer’in
30 Ocak 2023 Pazartesi 14:48

 

 

Uzunköprü Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu tek liste ile gerçekleştirildi. Ümit Leventer’in tekrar başkan seçildiği genel kurulda 2021-2022 yıllarında yapılan çalışmalar ortaklarla paylaşıldı,

 

Divan Başkanlığına İpsala EKK Başkanı Mithat Dalkıran’ın Başkan Yardımcılığına Edirne EKK Başkanı Ayhan Can Katip Üyeliklere Savaş Özen ve Oğuz Gökbayrak’ın seçildiği genel kurulda daha sonra 2021-2022 yıllarını kapsayan faaliyet ve denetim kurullarının ibrası gerçekleştirildi. Yeni dönemin bilançosunun da onaylandığı genel kurulda tek liste ile gidilen seçimlerde Ümit Leventer yeniden başkanlığa seçildi.

 

“ANA SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİĞİYLE ÖNE ALINDI”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye gelen EKK Başkanı Ümit Leventer 2021-2022 yılları arasında yapılanlar hakkında ortakları bilgilendirdi. Leventer konuşmasında şunları söyledi:

 

“TÜM ZORLUKLARA RAĞMEN KREDİ VERMEYE DEVAM ETTİK”

Geride bıraktığımız 2021- 2022 yıllarında esnaf ve sanatkarlarımızın genel durumlarıyla ilgili hepimizin bilgili gibi inişli, çıkışlı ekonomik istikrar konularında yaşanmış olmasına rağmen Esnaf Kefalet Kooperatiflerimiz olarak esnaf ve sanatkarımızın kredi ihtiyaçlarını ve taleplerini hiç aralıksız bir kısıtlama ve aksatma olmaksızın karşılamaya çalıştık.

 

“2022’DE 60 MİLYON KREDİ KULLANDIRILDI”

Uzunköprü Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Ümit Leventer, Esnaf ve Sanatkârımıza 2022 yılında toplam 60 milyon TL'lik kredi kefaleti verdiklerini açıkladı.

 

Uzunköprü Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Ümit Leventer Esnaf Kefalet kooperatifinin faizleri %9.5'ten %7.5'e düşmesiyle, limitlerin de 350 bin liradan meslek gruplarına göre 500 bin liraya kadar çıkarıldığını hatırlatarak "Bu zorlu süreçte esnafımızın müracaatları çoğaldı. Bizim kooperatifimiz de 180 üzerinde müracaat var" dedi.

 

Başkan Leventer; “Plasman geldikçe ortaklarımızın taleplerini sırasına göre değerlendirmeye gayret ediyoruz. Plasmanlarımız bir cetvele bağlandı. 2022 yılında Uzunköprü Kooperatifi olarak 250 ortağımızın Halk Bankasından kullandığı plasman toplam 60 milyon liraya ulaşmıştır. Kasım ve Aralık aylarında toplam 22 milyon TL plasman geldiğini geri dönüşlerle beraber 28 milyon kredi verebildiklerin ifade eden Kooperatif Başkanı Leventer "Esnaf ve Sanatkârımıza meslek gruplarına göre 500.000,00 TL'ye kadar kredi kullandırmaktayız. Uzunköprü Kooperatifi olarak 2022 yıl içinde 60 milyon kredi kullandırmış bulunmaktayız. Aralık ayı sonu itibariyle bekleyen 240 müracaatımız bulunmaktadır. Müracaatların toplam tutarı 90 milyon civarındadır. Yeni yıldan bugüne kadar 17 milyon kredi kullandırmış bulunmaktayız. 2022 yılı ile birlikte bugüne kadar 77 milyon kredi kullandırdık. Plasmanlarımız geldikçe bekleyen ortaklarımızın kredi ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

LEVENTER’İN YÖNETİMİ

Faaliyet ve Denetim Raporlarının oy birliğiyle ibrasının ardından yeni dönemin tahmini bilançosu da kabul edildi. Ümit Leventer başkanlığındaki yönetimin aklanmasının ardından seçime gidildi.

 

Yapılan seçimde yönetim şu şekilde oluştu;  “Yönetim Kurulu Asil: Ümit Leventer, Kadir Dereli, Hüseyin Guşa, Şerafettin Apaydın, Sebahattin Aksert

Denetim Kurulu: İlkay Çelik, Hasan Güngördü

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
“Hepimizin sesi ve çığlığı olacağım”
EYT'LİLERE SÖZÜMÜZ: BU İŞİ DÜZELTECEĞİZ
ÖĞRETMEN ATAMASINDA TARİH BELLİ OLDU!
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi