“İsmini sağa sola yazan bir zihniyete karşıyız”
CHP çalışma kurulu, Cumhuriyet Halk Partisi’ni; imar usulsüzlükleri, görevi kötüye kullanma, kişi borcu iddialarıyla
16 Ocak 2023 Pazartesi 16:10

 

 

 

CHP çalışma kurulu, Cumhuriyet Halk Partisi’ni;  imar usulsüzlükleri, görevi kötüye kullanma, kişi borcu iddialarıyla yan yana gelmesine neden olanların sessizliği mi zarar vermektedir? Sorusuna yanıt aramak için Uzunköprü’nün kızına ve yandaşlarına aşağıdaki soruları yönelttiler.

 

CHP gurubu son günlerde kamuoyunu meşgul eden CHP’li 4 Belediye Meclis Üyesi için başlatılan disiplin soruşturması için adları geçen meclis üyelerine sahip çıktı. Kıymetli meclis üyelerimiz Birsen Çotra, Ogan Ersoy, Edip Can Yayalar ve Şerafettin Çakır’ın görev süreleri boyunca CHP’lilerin yüzünü yere eğecek kararları ve tavırları olmamıştır ifadelerine yer verdiler.

 

Kuzenine, kardeşine, çocuğuna iş beklentisi bulunmayan, maddi bir beklentiden uzak bir şekilde partisine, ilçesine ve ülkesine faydalı olmak amacıyla belediye meclis üyeliği göreve soyunmuş kıymetli 4 meclis üyemizin isimlerinin hak etmediği disiplin soruşturmalarıyla anılması iktidara ilerleyen partimizin yollarına dinamit koymaktır.

 

CHP çalışma gurubu Belediye Başkanına eleştirilerde bulunarak yaptığı hataları söyleyen gurup paydaşları son olarak yaptıkları basın açıklamasında Belediye Başkanına aşağıdaki basın açıklamasında sorular yönelttiler.

 

Öncelikle 2023 yılının Türkiye ve Uzunköprü’müze sağlık, huzur ve bereket getirmesini ederek halkımızın yeni yılını kutluyoruz.

 

Çalışma gurubunun basına servis ettiği yazılı basın açıklamasını aynen yayınlıyoruz.

 

“21 yıldır ülkemize musallat olmuş AKP iktidarı, siyasi, sosyal ve ekonomik dengelerimizi bozmuş, ülkemizi tüm komşularımızla düşman etmiş, ardından ekonomik olarak toplumumuzun bütün kesimlerini yoksullaştırıp kendine bağımlı hale getirecek politikaları izlemiştir.  Adalet kavramının içerisi boşaltılmış, adalet aramak bir kenara adalet demek bile suç haline getirilmiştir. Bu iktidardan kurtulmak için önümüzde bulunan seçime adım adım ilerlemekteyiz.

 

Bizler Cumhuriyet Halk Partililer olarak önümüzde ki seçimde iktidar olmak, 13. Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde ülkenin sinir uçlarına kadar sirayet etmiş AKP illetini söküp atmak, tek adam düzeninin ucube sistemi kaldırıp yeniden parlamenter sisteme dönmek için 6’lı masanın politikaları doğrultusunda var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

 

Önümüzde duran seçim öyle bir seçim dönemidir ki; parti kurmayları, il-ilçe yöneticileri, belediye başkanları ve meclis üyelerinin hata yapma riskinin bulunmadan sahada bir oyun peşinde koşmaları gerekmektedir. İktidara uyanmanın en önemli yolu yerel yönetimlerin başarısından geçmekte, belediye başkanlarında iktidar yürüyüşünde önemli görev ve ödevleri bulunmaktadır.

 

Hal böyle iken Uzunköprü’de Belediye meclisinde yaşanan fikir ayrılıkları gönlünde Cumhuriyet Halk Partisi sevdasını taşıyan bizleri ziyadesiyle üzmektedir. 20 yıldır gün be gün varlığını sürdürme tehlikesi yaşayan Türkiye’nin, 80 milyonun yarınlarının sorumluluğunu taşıdığının uzun zamandır unutan ilçe yönetimi ve belediye başkanı maalesef bir kez daha hırslarına yenik düşmüştür.

 

Kuzenine, kardeşine, çocuğuna iş beklentisi bulunmayan, maddi bir beklentiden uzak bir şekilde partisine, ilçesine ve ülkesine faydalı olmak amacıyla belediye meclis üyeliği göreve soyunmuş kıymetli 4 meclis üyemizin isimlerinin hak etmediği disiplin soruşturmalarıyla anılması iktidara ilerleyen partimizin yollarına dinamit koymaktır. Kıymetli meclis üyelerimiz Birsen Çotra, Ogan Ersoy, Edip Can Yayalar ve Şerafettin Çakır’ın görev süreleri boyunca CHP’lilerin yüzünü yere eğecek kararları ve tavırları olmamıştır.  Bu gerçekliğin dışında bir düşünce yapısına sahip olan partili yöneticilerimize saplantılı fikirlerinden kurtulmaları için birkaç soru yöneltmek istiyoruz.

 

Demokratik haklarının gereği olarak komisyonlara aday olan meclis üyelerimiz mi CHP’ye zarar vermektedir?  Yoksa partimizin kıymetli üyelerinin, STK ve parti yönetici kademelerini belirlemek için sandık başına her gittiğinde iradesini tahakküm altına almak için tehdit cümleleri ile karşılarına dikilen sizler mi ulu çınarımıza zarar vermektesiniz?

 

Bin bir mücadele ile 32 yılın ardından kazanılan Uzunköprü Belediyesi’nden CHP bayrağı inmesin diye mücadele veren meclis üyelerimiz mi partimize zarar vermektedir?  Yoksa kendi siyasi ikballeriniz uğruna koca bir çınarın gövdesine girmeyi başaran obur bir kurtçuk misali kemirdikçe iştahlanan, iştahlandıkça da gölgesinde toplanan koca bir ulusun tek umudu olduğunu unuttuğu Cumhuriyet Halk Partisi’nden insanları uzaklaştıran sizler mi zarar vermektesiniz?

 

Uzunköprü halkına hizmet için oluşturulan belediye bütçesinin her bir delikli kuruşu vatandaşlara etkin olarak dönmesi için el kaldıran meclis üyeleri mi CHP’ye zarar vermektedir? Yoksa, ismini sağa sola yazmayı hizmet, sosyal medya paylaşımlarına aldığı beğenileri de başarı kıstası kabul eden, her köşe başında kendi fotoğrafını görmekten haz duyar bir ruh haline sahip sizler mi zarar vermektesiniz?

 

Mevki ve maddi hiçbir çıkar unsurunun yanına yoldaş etmeyen meclis üyelerimiz mi CHP’ye zarar vermektedir? Yoksa menfaat zincirleri ile bir birine bağlayıp emir komuta düzenine kattıklarınızın iştahla havaya kalktığı elleri mi zarar vermektedir?

 

Adı grup toplantısı olsa dahi;  tıka basa menfaatle doldurulmuş bir çukura haykırmayı reddeden meclis üyelerimi mi CHP’ye zarar vermektedir? Yoksa payandalık yapmak uğruna oturduğu koltuğun neyi temsil ettiğini unutanlar mı zarar vermektedir?

Uzunköprü halkı için ortaya koydukları iradenin ardında AKP’li üyelerini de toplamayı başaran meclis üyelerimiz mi partisine ihanet içerisindedir? Yoksa 20 yıldır milletin iliğini kemiğini sömüren bir zihniyetin yansıması haline dönüşen, mücadele ettiklerimize benzeyip bu yüzdende boynumuzu eğdiren sizler mi ihanet içerisindesiniz?

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Partide bir yanlışı, bir eksikliği gördüğünüz zaman kayıtsız, şartsız eleştireceksiniz. Yapılan herhangi bir yanlışa müsamaha göstermek, son derece yanlıştır; mahsuru faydasından büyük olur.” Sözünü ilke edinenler mi CHP’ye zarar vermektedir?  Yoksa Atatürk’ün bizlere bırakmış olduğu iki büyük eserinden biri olan Cumhuriyet Halk Partisi’ni;  imar usulsüzlükleri, görevi kötüye kullanma, kişi borcu iddialarıyla yan yana gelmesine neden olanların sessizliği mi zarar vermektedir?

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liyakat sözünü Uzunköprü’de yere düşürmeme mücadelesi vermek midir CHP zarar veren? Yoksa ihtiyaç sahibi birçok evladımızın onurunu kıran mülakatların düzenleyip geleceğe yönelik tek umudu ile arasını açmak mıdır asıl zararlı olan?

 

Partinin büyümesinin mücadelesini vermek midir CHP’ye zarar veren? Yoksa yakınlarınızın altına koltuk ararken partimize düşmanlaştırdığınız çiftçilerimiz, esnafımız, hakaretler savurduğunuz partili STK başkanlarına olan tavrınız mıdır?

 

Partimizin ilçe yönetim kademelerine bir türlü cevaplandıramadığımız bu ve bu düzlemde oluşturduğumuz birçok sorunun aradığımız cevabına ulaşmak için kısa bir takvim içerisinde Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na ziyaret edeceğimizi bildirir. Saygılar sunarız.”

 

CHP ÇALIŞMA KURULU

 

 

 

 

 

 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi