“NİYE ALINDINIZ Kİ!”
Uzunköprü Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) bir dönem CHP ilçe örgütünde aktif görev almış, ilçe yönetiminde
02 Kasım 2022 Çarşamba 21:22

 

 

Uzunköprü Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) bir dönem CHP ilçe örgütünde aktif görev almış, ilçe yönetiminde görev yapmış ve aday adaylıkları sürecinde de partisi adına çalışmalarda bulunmuş eski belediye başkanı ve halen aktif görevde bulunan STK başkanları ile partiye gönül vermiş kişilerin ilk olarak bir araya toplanıp CHP Çalışma Kurulu imzası ile yayınladıkları deklarasyon CHP İlçe örgütünde ve Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan tarafından verilen yanıt ortamı daha da germiş ve CHP içinde var olan kavgayı gün yüzüne çıkardı.

 

CHP Çalışma Kurulu adı altında Belediye Başkanına cevap niteliğinde yapılan açıklamada hedefte tamamen Belediye Başkanının seçildiği günden bu güne kadar yanlış politikaları yüzünden yaptığı yanlış icraatlar anlatılan açıklamada en dikkat çeken cümle ise; “Aklı yetiştiği iklimde kalmış’ ifadeleri dikkat çekti.

 

Özellikle Belediye başkanının daire müdürleri ve belediye de çalışan personelle her zaman kavga ettiği dile getirilen açıklamada çok sert ithamlarla suçladıkları başkanı Ailesinin CHP Örgütü olduğunu unutmaması tavsiyesinde bulundular.

 

 

CHP Çalışma Kurulu yayınladığı yazılı açıklama şu şekilde, SAYGI DEĞER CHP'LİLER;

 “20/10/2022 tarihinde Partimize yıllardır emek veren arkadaşlarımızla akşam yemeğinde bir araya gelerek yaklaşan genel seçimlerde neler yapabileceğimizi ve partimize nasıl azami katkı sağlayacağımızı konuşmayı amaçladık.

 

Bu yemeğin kimseden gizli saklısı yoktur. Hiç kimse hedefe konulmadığı gibi birlik beraberlik dışında bir amacı yoktur.

Yemek basına kapalı olarak yapılmış ne sohbetlerde nede sonunda yapılan basın açıklamasında hiç bir kişi yada kurum hedef alınmamıştır. Basın açıklaması içeriği itibari ile dilek ve temenniler dışında hiçbir söylem içermemektedir. Hal böyle iken Sayın Belediye Başkanımız 25 Ekim 2022 Salı günü sosyal medya üzerinden Kurulumuzu hedef alarak bir paylaşım yapmış ve bu açıklamayı yapma gereğimiz hasıl olmuştur. 

           

NİYE ALINDINIZ Kİ!

 

Sayın Başkan, Siz niye alındınız. Sizi ilgilendiren bir açıklama değil. Siz ne zamandan beri İlçe Başkanlığı görevini de üstlendiniz. Size bu yetkiyi kim verdi. Göreviniz Uzunköprü Belediye'sini yönetmek, Uzunköprü Halkına hizmet etmektir. Lütfen haddinizi bilin haddinizi aşmayın. O insanlara saygı duyun saygı gösterin. Onlar bu partiye çok hizmet vermiş halende bu partiyi eski gücüne nasıl kavuşturuzun mücadelesini veriyorlar. Hiçbir beklentileri olmadan. Onun için çok kıymetlidirler. 

Basın açıklaması içeriği itibari ile dilek ve temenniler dışında hiçbir söylem içermemektedir.

Ancak günümüz siyaseti bizlerin tasvip etmediği biçimde değişmiş ne yazık ki sosyal medya mecrasına düşürülmüştür.

Sayın Başkan kurulumuza sosyal medyadan yazdığınız yazıda tarafımıza yönelik olarak belirttiğiniz Ülkedeki ekonomik yangını Sayın İlçe ve Yönetim Kurulunun ağzından bu güne kadar hiç duymadık. İşte bunun için biz ne yapabiliriz noktasındayız.

 

 

PARTİMİZDE ÖTEKİLEŞTİRMEYİ BAŞLATTINIZ?

 

İktidar partileri bu olumsuzluklara rağmen hepimizin bildiği üzere sahada çalışmalarına devam etmektedir. Ancak CHP İlçe Başkanı ve mevcut Yönetimi ne yazık ki halkın içerisinde gözükmemektedir. Anlaşılan bu görevde tarafımızdan üstlenilmiş ve rahatsızlığını dile getiren partililer tarafından ötekileştirilmeye başlanılmıştır.

 

Sayın Başkan; siz Belediye'de tüm personel önünde daire müdürleri ile kavga ederseniz, basın önünde meclis üyeleri ile dahi kavga ederseniz yine hızınızı alamayarak STK Başkanlarını hedef alarak hakaretin en ağırına maruz bırakırsanız parti büyüklerimiz ve tüm CHP'liler sizi uyarma hakkına sahiptir. Çünkü onların oyları ile o koltukta oturuyorsunuz.

 

Siz STK'lara bugüne kadar görülmemiş biçimde müdahil oldunuz hala da bu davranışınıza devam etmekte ve kardeşinizi Ziraat Odasında bir yere getirmek için parti ve Belediyenin tüm imkanlarını kullanmaktasınız. Bu durum tüm halkımızı ve partimize gönül verenleri derinden yaralamaktadır.

 

Ancak şunu çok iyi bilmelisiniz ki sanayide 3 seçim kaybettiğiniz gibi bu seçimi de kaybedecek, CHP'sini hiç hakkınız olmadığı halde bir grup insanımıza düşman göstermiş olacaksınız.

 

Bu güne kadar Uzunköprü'de gelmiş geçmiş tüm Belediye Başkanları STK seçimlerine hiç müdahil olmamıştır.  Bu sadece sizin döneminizde ve ne yazıkki partimizin yerelde iktidar olduğu dönemde olmuştur.

 

Bu durum partimizin hiç bir ilkesi ile bağdaşmadığı gibi yerel yönetimlerin siyasetçi bir uygulama yapma görevi de yoktur.

 

DÜŞÜNCELERİNİZ YETİŞTİĞİNİZ İKLİMDE KALMIŞ?

 

Siz sayın Başkan ne yazık ki bedeninizi CHP’nin o kutsal yapısı içine koymuşsunuz ama düşünceleriniz hala doğduğunuz topraklarda kalmıştır. (yetiştiğiniz iklimde kalmış)

Sayın Başkan sosyal medyada yaptığınız açıklamalar hadsiz olduğu kadar kral çıplak diyenleri hedefe koyan ifadelerdir.

 

Sayın Başkan ne zamandan beri CHP'lilerin gayreti ile seçilmiş bir Belediye Başkanı tüzüğe aykırı olarak İlçe Başkanı gibi hareket etmeye başlamıştır.

 

Sayın Başkan fotoğrafa baktığınızda gördükleriniz sizin görmeyi arzu ettiklerinizdir. Ama unutmayınız ki o fotoğrafa bizde kıymetli halkımızda baktığında gördükleri var.

Biz baktığımızda ne görüyoruz madem öyle arz edelim.

 

Söylemleri ile haddini aşan, parti terbiyesini hiçe sayan, herşeyi kendine hak gören ve oraya tek başına geldiğini zanneden, geldiği yeri hazmedemeyen, sıkıştığında Genel Başkanla çektirdiği fotoğrafı sosyal medyadan paylaşıp algı yaratmaya çalışan bir Başkan görüyoruz.

Partimize emeği geçmiş bu kutlu davanın neferi olarak yaş almış ilk günkü heyecanı ile partimize katkı sağlayan değerli büyüklerimizi yok sayan, baştacı edeceğine adeta hor gören bir Belediye Başkanı görüyoruz.

 

Partideki kısacık geçmişine rağmen kimin CHP'li olduğuna kimin olmadığına karar verme hadsizliğini gösteren ve bunu marifetmiş gibi sosyal medyada paylaşan kantarı elinde sanan bir Belediye Başkanı görüyoruz.

 

100 yıl önce Abdulhamid'in kurduğu istibdat düzenini kuran etrafındaki yandaşlarının yalanlarına inanan, insanlara iftiradan çekinmeyen, ona selam veren hiç bir partilinin onun düşman ilan ettiği ve hedef gösterdiği kişi yada kişilere selam dahi vermesini istemeyen bir Belediye Başkanı görüyoruz.

 

Yandaşlarının liyakatsız olduğu bilindiği halde partimizi hiçe sayıp getirdiği insanların hatalarını görmeyen, partimiz basın özgürlüğü için mücadele ederken basın mensuplarına ağıza alınmayacak sözler sarfeden kişileri ne pahasına olursa olsun görevde tutan ve savunan bir Belediye Başkanı görüyoruz.

 

Hiçbir konuda Uzunköprü'de çalışan insanların sorunları ile ilgilenmeyen, sırtını Genel Merkeze dayamış, biz ön seçim istediğimizde büyüklerim benim işimi bozuyor diyen ve sırtını Ankara'ya dayamış bir Belediye Başkanı görüyoruz.

 

Belediyenin imar alanlarından kaynaklı sanayi sitesindeki su baskınlarını istismar eden yalakalarına sosyal medya hesaplarından yayın yaptıran bu sevdalılarına hiç sesi çıkmayan ve bu su baskınında mağdur olan vatandaşlara bir geçmiş olsun ziyareti yapmayan bir belediye Başkanı görüyoruz.

 

Kendisinden önceki 2 dönemde CHP'nin Uzunköprü'de Belediye Başkanlığını yapmış Başkanımızın görev yaptığı 10 yıllık dönemini ve şahsını değersizleştiren bir Belediye Başkanı görüyoruz. 

 

ÇİRKEFLİĞİ SİYASET SANDINIZ!

 

Uzunköprü'de çıkan yerel gazetelerin 10 Şubat 2022 sayısında yayınlanan beyanatında bir parti büyüğümüze “malumatfuruş, hadsiz, pisikolojik rahatsız, beceriksiz” diyerek terbiye sınırlarını aşan, kaldı ki yukarıdaki sıfatlarla yaftaladığınız bu parti büyüğümüz Uzunköprü'müze bir sanayi sitesi kazandırmış, Madeni Eşya Sanatkarları ve Oto Tamircileri Odasının kurucusu olan ilerlemiş yaşına rağmen bu eserleri ayakta tutmak için mücadele veren ve Türkiye'de örneği olmayan bir idari yapıyı kuran ve ortaklarından yatırımlarına katkı payı almadan hedeflerini gerçekleştirebilen, hem partinin hemde mevcut STK'ların en kıdemli Başkanı olan ağabeyimize hakaret eden bir Belediye Başkanı görüyoruz.

 

Biz partimizin bölücü değil birleştirici olmayı hedefleyen, partimizin iktidar olması için çalışmayı hedefleyen bir kurul oluşturduk. Bu kurul eksikliklerden ve ihtiyaçlardan doğmuştur.

 

Dahası çirkefliği siyaset yapmak sanan, yandaşlarına iş dahil Belediye kapılarını açan, kendinden olmadığını düşündüğü Belediye personelinin işine son veren, imar müdürü gibi hareket eden istediğine ruhsat veren istediğine vermeyen bir Belediye Başkanı görüyoruz.

Atamızın nutukta buyurduğu gibi “geçmişini bilmeyen geleceğe yön veremez” ifadesini hiç anlamamış bir Belediye Başkanı görüyoruz.

 

Gençliğe emanet ettiği Cumhuriyetimizi ne anlama geldiğini ve bunun yaş ve beden gençliği olmadığını bunun beyin gençliği olduğunu ne yazık ki anlayamamış bir Belediye Başkanı görüyoruz.

 

AİLEM CHP İLÇE ÖRGÜTÜDÜR

 

Hak, Hukuk, Adalet ve Demokratik bir Türkiye için 450 km yol yürüyen Sayın Genel Başkanımızın bu erdemli eylemini siz icraatlarınızla, söylemlerinizle, personelle yaptığınız kavgalarla ve gariban insanların ekmeği ile oynamanızla parti büyüklerimize hakaret etmenizle, Sivil Toplum Başkanlarımıza ağza alınmayacak hakaretler eden bir Belediye Başkanı görüyoruz.  

 

Sayın Başkan daha yüzlercesini yazabiliriz. Sayfalar almaz. Lütfen kendinize gelin. Siz bu insanları öyle kantara koyup tartacak kadar birikimli değilsiniz. Lütfen işinize bakın, işinizi iyi yapın, Adaletli olun Demokrasi anlayışınızı sürekli geliştirin. Biz partili büyüklerin bundan memnun oluruz.

 

Parti ile ilişkilerinize gelince İlçe Başkanımız ne zaman kurumsal çağrı yaparsa biz Başkanın yanında oluruz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ama böyle durumdan da Belediye Başkanı memnun olmayabilir.    

 

Umarız bundan sonra Ailem Uzunköprü diyen,  Ailem CHP Uzunköprü Örgütüdür diyebilen bir Belediye Başkanı görürüz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
“Hepimizin sesi ve çığlığı olacağım”
EYT'LİLERE SÖZÜMÜZ: BU İŞİ DÜZELTECEĞİZ
ÖĞRETMEN ATAMASINDA TARİH BELLİ OLDU!
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi