Kuzu kuzu imzaladı!
11 Ekim 2022 tarihli gazetemizde yayımlanan ’Müteahhitleri çileden çıkardı’ haberimizin ardından kurunun yanında
17 Ekim 2022 Pazartesi 13:47

 

 

 

11 Ekim 2022 tarihli gazetemizde yayımlanan ’Müteahhitleri çileden çıkardı’ haberimizin ardından kurunun yanında yaş yanmadan inşaat projelerini imzalayan belediye başkanı dosyaları imar müdürlüğüne sevk etti.

 

Birçok inşaat projesi başvurusuna ait dilekçeleri kanuni sınırları aşarak 3 ay bekleten belediye başkanı, kardeşinin ortağı olduğu konut projesini ise 1 gün içerisinde jet hızıyla ruhsatlandırması haberimizin kamuoyunda büyük yankı uyandırmasının ardından karanlıkta kalan imza polemiği Belediye Başkanının Uzunköprülü müteahhitlerle belediye meclis salonunda bir toplantı yaptı.

 

Uzun süredir birçok inşaat firması sahibinin yapı ruhsatı, yapı kullanma izni gibi başvurularının havalesini bir türlü imar müdürlüğüne yapmayan Belediye Başkanı sonunda beklenen imzaları atarak masasının üzerinde beklettiği dosyaları taleplerin incelenmesi için imar müdürlüğüne sevk etti.

 

Harbimize konu olan bazı proje sahiplerinin ise belediye başkanı ile yapmış oldukları görüşmelerde sıkıntılarını dile getirmesine rağmen  “kurunun yanında yaşta yanar”, “bugün yarın havale edeceğim” gibi gayri ciddi cevaplarla muhatap oldukları iddia edilmişti.

 

Haberimizde iddia ettiğimiz gerçeklerde yandaşlık ve adam kayırmak üzerine kurduğu yönetim anlayışını imar yönetmeliği üzerinden Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını hiçe sayıp, vatandaştan aldığı görev yetkisini aile fertlerine menfaat sağlamak için kullanan Belediye Başkanı, korkusuzca sürdürdüğü bu anlayışından geri adım atması ve toplantının ardımdan dosyaları imzalayarak imar müdürlüğüne sevk etmesi karanlıkta kalan gerçekler böylece aydınlanmış oldu.

 

 

 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi