AKMAN: “Eğitim’de sorumluluk hepimizin”
12 Eylül 2022 Pazartesi günü Yeni Eğitim Öğretim yılının başlangıcı nedeniyle Atatürk Anıtı önünde tören düzenlenecek.
11 Eylül 2022 Pazar 20:24

 

12 Eylül 2022 Pazartesi günü Yeni Eğitim Öğretim yılının başlangıcı nedeniyle Atatürk Anıtı önünde tören düzenlenecek.

 

Tören, Atatürk Anıtına Çelenklerin sunuluşu sonrası, bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacak, akabinde İstiklâl Marşı eşliğinde şanlı bayrağımız Gazi Turhan Bey Ortaokulundan üç öğrenci tarafından göndere çekilecek.

 

Törenin ardından saat 10.30’da Gazi Turhan Bey Ortaokulu’nda Kaymakamımız Onur KÖKÇÜ nezaretinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere gönderilen ders kitapları ve yardımcı kaynak kitapların dağıtımı yapılacaktır.

 

Uzunköprü ilçe Milli Eğitim Müdürü Eralp Akman, her eğitim-öğretim yılında olduğu gibi öğrencilerin ders kitaplarını yine sıralarının üzerinde hazır bulacağını söyleyerek “Ders kitaplarına ilave olarak yardımcı kaynaklar da öğrencilerimize hazır bir şekilde sunulacak. Hayırlı olsun.” dedi.
 

Yaklaşık üç aylık yaz tatili ardından öğrenciler bugün ders başı yapacak ve 2022-2023 öğrenim yılında 179,5 gün eğitim görecek.

 

İlçemizde 7 bin 125  öğrenci, 610 öğretmen, 45 eğitim kurumunda ders başı yapacak. Uzunköprü’de bugün eğitime başlayan 2 adet Anaokulu, 16 adet İlkokul, 14 adet Ortaokul ve 9 adet Lise olmak üzere 45 okul ve 4 özel kurumda toplam 7 bin 125 öğrencinin bugün ders başı yapacağını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Eralp Akman, ilçemizdeki okulların ders kitaplarının dağıtımı bugün itibariyle büyük ölçüde tamamlandığını ve ilçemizde 45 okulumuzda 7125 öğrencimiz ve 610 öğretmenimiz ile 2022-2023 eğitim – öğretim yılına başlıyoruz. Bu yıl ilçemiz genelinde yaklaşık 950-1000 arası öğrencimiz taşımalı eğitim kapsamında köylerimizden merkez okullara taşınacaktır vurgusunu yaptı.

 

“HEPİNİZE BAŞARILI BİR YIL DİLİYORUM”

2022-2023 eğitim öğretim yılının başlangıcında öğretmen ve öğrencilerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Eralp Akman, yeni bir eğitim, öğretim yılına başlarken geleceğimize ve gençlerimize ait olan ümidimizi sizlerle birlikte tazeliyoruz. Ümit ediyoruz ki başarılı, kazasız, belasız, hedeflerimize ulaştıracak eğitimleri verebileceğimiz bir yıl olsun dedi.

 

“EĞİTİM DE SORUMLULUK HEPİMİZİN”

Uzunköprü ilçe Milli Eğitim Müdürü Eralp Akman, Öğrencilerimizin eğitimde istenilen başarıya ulaşabilmede iş birliğinin önemine değinen Müdür Akman, “Bizler sizlere güveniyoruz. Aileleriniz sizlere güveniyor. Sizlerde kendinize güvenmelisiniz. Sizlerin başarısı ailelerinizin, milletimizin ve geleceğimizin başarısı olacak. Bu başarıyı elde edecek güç ve kapasitedesiniz. Yeter ki çalışalım, yeter ki başarıda bizim da payımız olsun. Eğitim, öğretimdeki başarı yalnızca öğretmenin sırtına yüklenecek bir sorumluluk değil. Eğitimin öğretimin paydaşı olan bütün birimler; öğrenciler, veliler, okul aile birlikleri, Sivil Toplum Kuruluşları, merkezi yönetim, yerel yönetim, üniversitemiz, bu işin içinde paydaş olan herkes bunda katkısını sağlamalı ki bu kadar önemli bir konunun başarısını hep birlikte sağlamış olalım” ifadelerini kullandı.

 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Su Topu Şampiyonasında Moldova üstünlüğü
"Satıcı değil, içiciyiz"
Uzunköprü'de Engelsiz buluşma
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi