Okulumuz "EĞİTİMDEN ÜRETİME TARIM" Çalıştayında
Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 2022-2023 Eğitim
27 Haziran 2022 Pazartesi 18:46

 

 

Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 2022-2023 Eğitim -Öğretim Yılında öğrenci kayıtlarına başlayacak olan TARIM ALANI için hazırlıkların tüm hızı ile devam etmekte olduğu bildirildi.

 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’inde katıldığı, Konya'da düzenlenen Eğitimden Üretime Tarım Çalıştayı'nda Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Teknik Müdür Yardımcısı Burcu Yalınız temsil ediyor.

 

Selçuklu Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen çalıştayın açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Bakanlığın yeni projesini ilk defa duyuran Bakan Özer, "Türkiye'de 81 ilde 100 noktaya, meslek lisemize ekmek fabrikası kuracağız ve günlük 1 milyon ekmek üretim kapasitesiyle o liselerin çıkışındaki satış büfelerinde vatandaşımızın düşük fiyatla ekmekle buluşmasını sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

 

"ÖZEL SEKTÖR MESLEK EĞİTİMİNE KATKI VERMEDİ"

Özel sektörün meslek liselerine yönelik çalışmalar yapmadığını söyleyen Bakan Özer, "Nasıl tüm dünyada devlet üretim ve hizmet sektöründen tedrici bir şekilde çekilmişse, Türkiye'de de devlet üretim ve hizmet sektöründen tedrici bir şekilde çekildi. Ama dünyada olup da Türkiye'de olmayan bir süreç yaşandı. Mesela Kıta Avrupa'sına bakın, Uzak Doğu'ya bakın, bu süreçte mesleki eğitim de, özel sektör tarafından devralınmaya, omuzların üzerine yüklenilmeye başlandı. Ama Türkiye'de özel sektör maalesef meslek eğitimi üzerine almak, ona katkıda bulunmak istemedi." ifadelerini kullandı.

 

“MÜDÜR YARDIMCIMIZ YALINIZ ÇALIŞTAYA KATILDI”

Yapılan açıklamanın devamında ise; Tarım Alanında örnek uygulamaların yaygınlaştırılması ve yenilikçi uygulamaların geliştirilmesi, Tarım, Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı ve Laboratuar Hizmetleri alanlarında öğretmen ve öğrenci yeterliliklerinin artırılması, tarım ve gıda sektöründe nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi amacıyla Ülkemizin önemli tarım illerinden biri olan Konya İlinde 27-28 Haziran 2022 tarihleri arasında "Konya Selçuklu Kongre Merkezi"nde  "Eğitimden Üretime Tarım Çalıştayı" düzenlendi. Bu çalıştayda okulumuzu okulumuzu Teknik Müdür Yardımcımız Burcu Yalınız temsil etmektedir. Denildi.

 

 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi