Hastane var, Doktor yok!
Uzun süredir doktor sıkıntısı çeken Uzunköprü Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesi doktor
20 Haziran 2022 Pazartesi 17:23

 

 

Uzun süredir doktor sıkıntısı çeken Uzunköprü Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesi doktor eksiğini tamamlamak için Sağlık Bakanlığı yeni bir model buldu. Sağlık Bakanlığı doktor açığını gidermek adına 65-72 yaş arası emekli doktorlar için yeniden görev için ilan verdi.

 

Kamu hastanelerinden uzman hekim, asistan hekim ve pratisyen hekim yanlış sağlık politikaları, yetersiz özlük hakları, ağır çalışma şartları, ekonomik sorunlar, itibar kaybı ve şiddet başta olmak üzere birçok sebepten ötürü istifa ediyor. Bunların bir kısmı özel hastanelere geçerken bir kısmı da ne yazık ki yurt dışına gidiyor.

Uzunköprü Devlet Hastanesinin tüm teknolojik imkanlarına rağmen, kadrosunda Kardiyoloji, Nöroloji, Kulak Burun Boğaz, Kadın Doğum Uzmanı, Cildiye, Fizik Tedavi doktoru bulunmayan Uzunköprü Devlet Hastanesi, bu eksikliklerine ek olarak; 1 genel cerrahi doktorunun yaş haddinden emekliye ayrılacak olması, nedeniyle doktor sıkıntısını had safhaya çıkaracak.

 

Uzunköprü’de yaşanan doktor eksiklikleri özellikle ilçe devlet hastanelerinde çileye dönüştü. Hasta yakınları “Uzunköprü’nün sağlık sorunlarını çözmekle yükümlü olan iktidar bu tabloya daha ne kadar seyirci kalacak?” dediler.

 

Uzunköprü merkez ve köylerle beraber yaklaşık 63 bin kişiye hizmet veren Uzunköprü Devlet Hastanesi branş doktorların eksikliğinden gelen hastalara hizmet veremiyor.

 

Hastanede, Uzman Doktorlar istifa edince hastanede şu anda sadece Dahiliye, Enfeksiyon, Ortopedi, Göz, Beyin Cerrahı, geçici olarak Ürolog ile hemşireler görev yapıyor. Uzunköprü Devlet Hastanesinde KBB, Nöroloji, Kardiyoloji, Genel Cerrahi ve Kadın Doğum doktorları bulunmuyor.

 

İlçemizde yer alan Hastanelerimizde de birçok branş olmadığı gibi doktor eksiklikleri hat safhada. İlçeden doktorlarımız haftanın belli günleri bu eksiklikten kaynaklı komşu ilçemiz Keşan’a gidiyor. Merkezde oturan bir hasta o gün için doktora ulaşamıyor ya da randevu alamıyor. 2-3 ay sonrasına verilen randevular vatandaşımızı mağdur ediyor. Birçoğu randevu alamadığını, mağdur olduğunu bu konuda yardımcı olunması ve bu sorunun çözülmesini istiyorlar.

 

Sağlığına kavuşması için Edirne’ye gitmek zorunda kalan hastalar yol ücretlerinin artması sonucu ekonomik olarak çok zorlandıklarını dile getirerek yetkililerin laf değil doktorsuz kalan hastanelerimize doktor atmasını bekliyoruz dediler.

 

2022 Türkiye’sinde Uzunköprü bu tabloyu hak etmiyor. Vatandaşlarımız bu mağduriyeti daha fazla yaşamak istemediklerini dile getirerek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ve iktidar partisinin Edirne milletvekiline seslenerek; “Uzunköprü’nün sağlık çilesi ne zaman bitecek?"diye sordular.

 

Gelecek sayımızda:  Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Doktorsuzluk nedeniyle kamuoyunda kapanacağı konuşulan haberimizi mutlaka okuyunuz.

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Uzunköprü Ticareti Ankara'da
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi