Uzunköprü'de 3 kişiden 1'i icralık
Edirne’nin genel nüfusun son yapılan tespitlere göre yaklaşık 98 bini icralık.
09 Haziran 2022 Perşembe 09:54

 

 

 

Edirne’nin genel nüfusun son yapılan tespitlere göre yaklaşık 98 bini icralık.

 

Uzunköprü'de ekonomik zorluklar nedeniyle borçlarını ödeyemeyen ve icralık olan kişi sayısı 20 bin kişiye çıktı. Toplam 63 bin nüfuslu ilçede her 3 kişiden birinin peşinde icra memuru var.

 

Türkiye'de özellikle son zamanlarda döviz kurundaki hareketlilik ve ekonomik alım gücünün düşmesi nedeniyle vatandaşlar adeta borç batağına girdi. Pek çok vatandaş, ödeyemediği borçları nedeniyle icralık oldu. Özellikle 2018 yılından sonra icra davalarında ciddi bir artışın olduğu kaydedildi. 2020 yılında başlayan pandemi döneminde ise ülke ekonomisinin kötüye gitmesi sebebiyle, icra takiplerinin sayıları daha da vahim durumda kaydedildi.

 

Edirne’de 98 bin kişi icralık

Ulusal Yargı Ağı (UYAP) verilerine göre, Edirne’nin içler acısı halini de gözler önüne serdi. Verilere göre; Edirne’nin genel nüfusun son yapılan tespitlere göre yaklaşık 98 bini icralık. Uzunköprü'de yaşayan 63 bin insandan, 20 bin insanın, yani her 3 kişiden birinin icra dosyası mevcut.

 

Paramızın değeri her gün eriyor

Uzunköprü'de icra dosya sayılarının gittikçe artmaya devam ediyor. İnsanlar artık bir işte çalışıyor olsalar da günlük ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorlandığı bu dönemde Türkiye'de asgari ücret alan bir kişi geçinemiyor. Bırakın ailenizi geçindirmeyi, kendiniz bile geçindiremiyorsunuz. Halen borç batağında kıvranan çıkmaza giren vatandaş çareyi kredi almakta buluyor ama o kredi borcunu da ödeyemiyor ve icralık oluyor. Türk parasının değeri ekonomik oyunlarla eriyor. Bu erime, vatandaşı borç batağına sürüklüyor. Vatandaşların zaruri ihtiyaçtan icra dosyaları bulunurken ayrıca bireysel kredi, konut, otomobil ve ihtiyaç kredisi, kredi kartı borcundan dolayı icralık olan vatandaşların dosyaları da bulunuyor.
 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi