GÜNDEN GÜNE BELEDİYE RANT KAPISINA DÖNÜŞÜYOR!
KIZINI, KARDEŞİNİ, HISMINI İŞE SOKAN MECLİS ÜYELERİ, MAAŞLI İLÇE YÖNETİCİLERİ NE ARARSAN VAR.
30 Mayıs 2022 Pazartesi 15:40

 

 

 

KIZINI, KARDEŞİNİ, HISMINI İŞE SOKAN MECLİS ÜYELERİ, MAAŞLI İLÇE YÖNETİCİLERİ NE ARARSAN VAR

 

Yerel ve genel seçim öncelerinde genel başkanından il, ilçe ve belde başkanlarına kadar meydanlarda liyakat üzerine birçok vaatte bulunan CHP’nin, Uzunköprü’de yaptıkları ile söyledikleri seçmende kafa karışıklığına yol açtı.

 

Liyakat üzerine partisi tarafından yapılan tüm söylemleri bir yalana dönüştüren Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, kendi yakınlarını belediyeye doldurmasının yanında belediye meclis üyeleri ve ilçe yöneticilerine yönelik torpilli birçok işçi alımlara imza attı.

Mülakat adı altında adam kayırmak üzerine kurulan sistemle Uzunköprülü birçok evladımızın iş bulabilme umudu belediye koridorlarında son bulurken, onların yerine ise belediye başkanı ve meclis üyelerinin kızları, kardeşleri, kuzenleri, yakınları dolduruldu. Bu kaymaklı işe alımlardan CHP ilçe yöneticileri de yakınlarına için payına düşeni alırken, kendini belediye kapısından içeri atmayı başaran yöneticiler ise ilçe siyasete “belediyeden maaşlı ilçe yöneticiliği” kavramını soktular.

 

MEVCLİS ÜYELERİNDE BAŞKAN YARDIMCILIĞI GERİLİMİ

Uzunköprülüler son günlerde gündemde olan başkan yardımcısı kim olacak sorusunun cevabını merakla beklemelerine rağmen meclis üyelerinde ise gerginlik son raddeye ulaştı. Başkan yardımcılığını atama kararını meclis üyelerine bildirmek için bir toplantı tertip eden belediye başkanının iki meclis üyesi Ali Bülent Ulusoy ve Ertan Erbil İşeri’nin adaylıklarını açıklaması üzerine toplantıda gerilim yükseldi.

 

SENİN KIZINI İŞE ALDIK!

Belediye başkanının meclis üyesi Ertan Erbil İşeri’ye “daha geçenlerde senin kızını işe aldık. Daha fazlasını bekleme” demesi üzerine toplantıda bulunan bir meclis üyesinin diğer başkan yardımcısı adayı meclis üyesi Ali Bülent Ulusoy’un yakın akrabasının da işe alındığını hatırlatması tartışma ortamını yarattı. Belediye başkanın Ulusoy isminin örgütün kararı olduğunu söylemesi üzerine toplantıya katılanlar arasında homurdanmalar başladı ve toplantıda yer alan meclis üyelerinin 3’ü böyle bir atamanın gereğinin olmadığını belirtti.

 

Belediye Başkanı seçildikten sonra ilk icraatı belediye’de çalışan 13 işçiyi “ben parasını ödeyemeyeceğim işçiyi çalıştırmam zaten işçi fazlalığı var” diyerek işine son vermiş daha sonra işçiler açtıkları davaları kazanarak yüklü miktarda paraları belediye bütçesinden almışlardı. Uzunköprü Belediye Başkanı bu dönemde  “Mahkeme öncesi gerekirse işçilerin tazminatını cebimden öderim diyerek gövde gösterisinde bulunmuştu. Bir toplantıda gazetecilerin kendine yönelttiği soruya kaçamak cevap vererek konuyla ilgili olmayan yanıtlar vererek soruyu geçiştiren başkan bugüne kadar bu ödeme hakkında hiç açıklamada bulunmadı.

 

Son dönemde belediyeye alınan ısmarla işçiler seçim döneminde belediye başkanının kişilere diyet borcu olarak yorumlansa da alınan işçiler özellikle Belediye Meclisi üyelerin akrabası, yakını veya kızı olduğu gibi yine Uzunköprü Cumhuriyet Halk Partisi yönetim kurulu üyelerinin birçoğu işe alındı. Bir belediye meclisi üyesinin akrabasının işe alınması ile başlayan süreç belediye meclis üyesinin başkan yardımcılığı hayali ile son bulacak gibi gözükmüyor.

 

İSİM İSİM AÇIKLA!

CHP’li belediye meclisi üyelerinin birçoğunun akrabasını işe alan CHP’li başkan, 2021 yılında bir pandemi nedeniyle birçok etkinliğin yapılmadığı dönemde temsil ve ağırlama gideri olarak bütçede gösterdiği 2,5 milyonun nereye harcandığının açıklamasını yapmadığı gibi Şubat ayı belediye meclis toplantısında batık ergene şirketine belediyenin kasasından  4,9 milyon TL. aktarmış ve belediye Mayıs ayı meclis toplantısında ise projesi belli olmayan 9,5 milyon krediyi 6 red oyuna karşılık 5 CHP’li üyenin evet oyu kullanması ve kendisinin kullandığı oyun 2 oy sayılması nedeniyle yarım yamalak meclisten çıkan kararla kredi onayı almıştı.

 

Kamuoyu, bugüne kadar CHP Belediye Meclis üyesi olan kimlerin akrabaları, kızları ve yakınları ile CHP si yöneticileri kimler Belediye de işe alındı isim isim açıklamasını bekliyor. Belediye başkanının örgütün istediğini dillendirdiği belediye meclis üyesini başkan yardımcısı olarak atayacak mı hep beraber göreceğiz.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
ELLERE CEZA, BABASINA VEFA
Ekonomik kriz esnafı vurdu!
"Alkolü de şeker pancarından üreteceğiz"
Okulumuz "EĞİTİMDEN ÜRETİME TARIM" Çalış
Kılıç: Çiftçiler Dikkat! 30 Haziran'da sona erecek
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi