Sağlıkçı Aileden Kan Bağışına destek
Kan Bağışı kampanyasında bir öğrenci velisi sağlık çalışanı anne ve baba Doğruer ailesi 6 kişiye can verdiğimiz için çok huzurluyuz ifadelerini kullandı.
26 Mayıs 2022 Perşembe 21:25

 

 

Kan Bağışı kampanyasında bir öğrenci velisi sağlık çalışanı anne ve baba Doğruer ailesi 6 kişiye can verdiğimiz için çok huzurluyuz ifadelerini kullandı.

 

Uzunköprü Demokrasi İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Edirne Kızılay'ın, 'Kızılay Okullarda' protokolü ile yürütülen 'Sensiz Olmaz' projesi kapsamında 'Yaşamak Güzel Haydi Sen De Kan Ver' sloganıyla 2. defa okulda kan bağışı kampanyası düzenlendi.

 

Uzunköprü Demokrasi İlkokulu Okul Aile Birliği yöneticileri kampanya ile ilgili şu bilgileri verdi; “Öğrencilerimizde, velilerine, çevresindekilere kan bağışı yapması konusunda farkındalık oluşturulması ve kan bağışı alışkanlığı kazandırılması için topluma ve çevreye duyarlılığı artırılması ile alakalı çalışmaları daha önce yapmıştık. Öğrencilerimizin toplumsal sorunların çözümünde sorumluluk alma, yardımlaşma, sosyal ve kişilik gelişimine katkı sağlamasını amaçladığı proje kan bağışı kampanyasını Okulumuzdaki gerçekleştirdik.

 

Kampanya kapsamında öğrenci velilerinin ilgi gösterdiği kan bağışı için müracaat eden Doğruer ailesi, kızları Nisa Almina’nın da hazır bulunduğu kan verme işleminde Anne Fatma ve Baba Oğuz Cem’in birer sağlık çalışanı olduğunu öğrendik.

 

Anne Fatma Doğruer kan verme işlemi sırasında şunları söyledi. “ mesleğimiz gereği kanın bir gün herkese lazım olacağı düşüncesi ile eşim Oğuz Cem ve ben severek kan vermeye geldik. Bir ünite kanın 3 hayat kurtardığını bildiğimiz için biz Doğruer ailesi olarak 6 kişiye can vermiş olduğumuz için çok mutluyuz dedi.

 

Okul yönetimi, bu anlamlı kampanyamızda bizlere destek veren Edirne Türk Kızılay Temsilcisi ve Yönetimine, tüm paydaşlarımıza okulumuz adına teşekkür ediyoruz" dedi.

 

 

 

 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
ELLERE CEZA, BABASINA VEFA
Ekonomik kriz esnafı vurdu!
"Alkolü de şeker pancarından üreteceğiz"
Okulumuz "EĞİTİMDEN ÜRETİME TARIM" Çalış
Kılıç: Çiftçiler Dikkat! 30 Haziran'da sona erecek
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi