Şimşek: Söylemler değil, Eylemler önemlidir
21. Dönem DSP Edirne Milletvekili Şadan Şimşek, tarım ve hayvancılıkla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Şimşek’in açıklaması şöyle;
09 Mart 2022 Çarşamba 20:35

 

 

21. Dönem DSP Edirne Milletvekili Şadan Şimşek, tarım ve hayvancılıkla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Şimşek’in açıklaması şöyle;

 

“Her zaman belirttiğim üzere Söylemler değil, Eylemler önemlidir. Ülkemiz 20 yıldır cek, cak ve söylemlerle yönetiliyor. Siyasette algı yaratarak, gerçekler görmezlikten gelinerek, günü kurtaran, ülkenin geleceğini ipotek altına alan eylemler ile bugünlere gelindi. Muhakkak ki! Doğru yapılanlarda oldu. Ancak Yanlışlar doğruları götürdü. Gelinen nokta yoksulluk, çaresizlik, işsizlik, geçim sıkıntısı, borcu borçla çevirme, geleceğine güven ile bakamaz hale geldik.

 

Rusya ve Ukranya arasındaki savaş yerli gıdanın üretiminin önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Yönetenlerimiz yaparak, yaşayarak bu öğrendi. Ağızımız, dilimiz söylemekten yoruldu. Yönetenler dinlemekte yorulmadı.

 

Tekrar söylüyorum. “Yerli gıda ve üretimde dışa bağımlı olanlar… Milli bağımsızlığını kaybetme noktasına gelmiştir…” Bunun için bugün hemen karar vermeli… Yarın çok geç… Milli seferberlik ilan edilmeli… Tarım ve Hayvancılık desteklenmeli… Ülkemizin üretime geçmelidir. Üretim ve tüketim dengesi sağlanmalıdır. Tutarlı, kararlı, ilkeli politikalar belirlenmelidir. Tarım ve hayvancılık alanında bölgesel teşvikler verilmeli, girdi fiyatları düşürülmeli, alınan vergiler derhal kaldırılmalıdır. Mahalle yapılan köyler derhal köy statüsüne dönmeli, tarım topraklarımız ranta dayalı inşaatlara izin verilmemelidir.

 

Ülkemizin tarım ve mera alanları, kendi kendimize yetecek üretim yapılmasını sağlamaktadır. Halkımıza gerekli güvenin verilmesi gereklidir. 20 yıldır uygulanan yanlış tarım ve hayvancılık politikalarından vazgeçilmeli, dışa bağımlılıktan kurtulmalıdır.

 

Bunun için tüm kurumlarımızla eş güdüm içerisinde birleştirici, dayanışma ruhu ile çalışmalarımıza vakit kaybetmeden başlayalım. Yanlışın neresinden dönülürse faydası olacaktır.

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
“Hepimizin sesi ve çığlığı olacağım”
EYT'LİLERE SÖZÜMÜZ: BU İŞİ DÜZELTECEĞİZ
ÖĞRETMEN ATAMASINDA TARİH BELLİ OLDU!
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi