Bilgin: Sanayi Sitesi esnafının sıkıntısı sona erecek
Sanayi sitesinde yaşanan sel felaketi sonrasında esnafa destek verenlere teşekkür eden Bilgin, özellikle ona teşekkür etmedi.
13 Ocak 2022 Perşembe 17:38

 

 

 

Sanayi sitesinde yaşanan sel felaketi sonrasında esnafa destek verenlere teşekkür eden Bilgin, özellikle ona teşekkür etmedi.

 

Yıllardır yoğun yağışlar sonrası iş yerlerini su basan sanayi sitesi esnafımıza reva görülen bu mağduriyetin giderilmesi noktasında; hangi kurumun görev- yetki alanında olduğunun hesabını yapmadan, sorumluların kim olduğunun siyasetini gözetmeyerek uzatabildiğimiz hizmet elinin mutluluğunu yaşıyoruz ifadelerine yer veren Uzunköprü AK Parti ilçe Başkanı Kadir Bilgin açıklamasının devamında şunları söyledi:

 

“Yaşanan sel baskının ardından İl Başkanımız Sayın Belgin İba’nın nezaretinde, zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyerek ihtiyaçlarının bir an önce giderilmesinin yanında bir daha böyle mağduriyetler yaşanmaması için gerekli düzenleme ve yatırımların tespiti için sel sularından zarar gören bölgelerde incelemelerde bulunduk.

 

Geçmiş yıllarda Kırkkavak Deresi taşkınlarını tetikleyen 3 köprünün DSİ tarafından yıkılıp yenilenmesi şehir merkezinde daha kötü görüntülerle karşılaşmamıza engel olması bizlere; sel baskınına karşı verilen mücadelenin yanında öncesinde de alınacak tedbirlerin hayati derecede önem arz ettiğini bir kez daha kanıtlamıştır.” Yaşanan süreç içersinde ailemuzunköprü diyerek ortalıkta dolaşanların ne kadar Uzunköprü sevdalısı oldukları belli oldu. İfadelerine yer veren Bilgin; 

 

MADDİ YÜKÜ AFAD KARŞILAYACAK

“Şehir merkezinde DSİ tarafından alınan önlemler neticesinde çok şükür can kaybı yaşamadan, nispetten daha az maddi hasarla atlattığımız sel baskını ne yazık ki sanayi sitemizi sular altında bırakmış,  iş yerlerinin içerisini çamur yığınlarını ile doldurmuştur.

 

İl Başkanımız Sayın Belgin İba nezaretinde Sanayi Sitesi Başkanımız Hasan Yılmaz ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda uzun yıllardır her yoğun yağışın ardından bir kangren haline dönüşmüş ve hatta ısrarla görmezden gelinerek esnafımızın için süre gelen bir çaresizlik haline getirilmiş su baskınlarına son vermek için yapılacak olan çalışmalar belirlenmiştir.

 

Sayın İl Başkanımız Belgin İba’nın sanayi sitesinde esnafımızı yıllardır mağdur eden ve derin bir üzüntüyle karşıladığımız bu durumu Sayın Kaymakamımız Hakan Yavuz Erdoğan’la birlikte İçişleri Bakan Yardımcımız İsmail Çataklı ve AFAD Başkanımız Yunus Sezer aktarması sonrasında gerekli destek alınmış, çalışmaların başlatılmasına yönelik talimat Sayın Çataklı ve Sayın Sezer tarafından ilgili kurumlarımıza verilmiş bulunmaktadır.

 

Yıllardır süregelen su baskınları sebebiyle kendisi mücadele vermek zorunda kalan sanayi sitesi esnaflarımızın bir daha böyle bir mağduriyet yaşamaması için yürütülecek çalışmaların tüm maddi yükü AFAD tarafından karşılanacaktır.”

 

“TEŞEKKÜRÜ HAK EDENLERE ETTİM”

Bilgin açıklamasının devamında; “Saha ve yol sularının sanayi sitemize dolmasını engelleyecek olan su taliye hattının projelendirmesi ise mücavir alanında olması vesilesiyle Uzunköprü Belediyesi teknik kadroları tarafından yapılacaktır. Uzunköprü’müze ve Sanayi Sitesi esnafımıza hayırlı olsun.

 

AK Parti ailesi olarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda, ülkenin her karış toprağına, her bir ferdine hizmetkâr olma davasını kuşanarak dava arkadaşlarımla birlikte omuz omuza yürüdüğümüz bu yolda var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

 

Bu vesile ile yaşadığımız sel felaketi dolaysıyla tüm Uzunköprülülere geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, -böyle bir felaketin bir daha yaşanmaması için tedbir çalışmaları kapsamında ilçemizden desteklerini esirgemeyen;  Sayın İl Başkanımız Belgin İba’ya, KEFEK Başkanı Milletvekilimiz Fatma Aksal’a, İçişleri Bakan Yardımcımız İsmail Çataklı’ya, AFAD Başkanımız Yunus Sezer’e, Edirne Valimiz Ekrem Canalp’a ve Uzunköprü Kaymamakımız Hakan Yavuz Erdoğan’a teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Demokrasi'nin kermesine yoğun ilgi
Tarımda görünmeyen Masraf!
Çay şekeri gibi eridik!
Sağlıkçı Aileden Kan Bağışına destek
Buğday taban fiyatı 8,5 TL. Olmalı
Emniyet: Kuralsızlığa af yok!
Bulgar Sporcular madalyaları topladı
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi