ŞİMŞEK: Ülkemizin sorunlarına çare üretelim
Ülkemizin gerçek gündemi Ekonomik ve Sosyal sorunlardır. Halka ve hakka hizmet anlayışında siyaset bir araçtır.
01 Aralık 2021 Çarşamba 20:40

 

Ülkemizin gerçek gündemi Ekonomik ve Sosyal sorunlardır. Halka ve hakka hizmet anlayışında siyaset bir araçtır. Amaç hizmettir. Maalesef ülkemizin içinde bulunduğu durumda yönetimde olan halkımızın oyları ile iş başına hizmet için gelen kişilerin sorumluluklarının farkında olmaları gereklidir. Bu kadar tansiyonu yüksek siyasi söylemler ile sorunlarımızı çözme imkanı yoktur. Siyaset sorunları tespit etme, TBMM ‘si ise sorunları çözme yeridir.

 

Ayrıca siyasetle görev başında olan kişilerin vizyonu geniş, sorunları çözme bilgisi, becerisi, kabiliyeti ve yeteneği olması gereklidir. Siyaset makamı geçim kapısı değil, rant kapısı hiç değildir. Düşünemeyen, Üretemeyen ve Paylaşamayan bir siyasi yapıdan bir an önce çıkmamız gerekir.

 

Ülkemizde yönetimde olanlar ile muhalefette olanların ortak paydası sosyal, ekonomik ve kültürel kalkınma olmalıdır. Önemli olan yangın var demek değildir. Yangının çıkartmamak, yangını görüp te söndürmektir. Yapıcı söylem ve eylemlerde bulunmaktır.

 

2021 yılı bitiriyoruz. 2022 yılına gireceğiz. Ülke olarak bizleri hem içerimizde, hem de dışarıda bekleyen çok büyük sorunlarımız var. Her şeyden önemlisi dünyada kuraklıktan kaynaklı gıda krizi kapımızda, ülkemizin tarım ve hayvancılıkta gelinen boyut ortada, üreten sektörümüz dışa bağımlı hale gelmiş bir durumdadır. Bir tarafta yaşanan kuraklık, bir tarafta her gün artan girdi maliyetleri, üreticimiz üretemez durumdadır. Bir an önce koltuk sevdasını ve kayıkçı kavgasını bırakarak sorunlara çözüm üretelim. Bu sosyal ve ekonomik durum böyle giderse Allah korusun ülke olarak sosyal ve ekonomik patlama yaşarız. Halkımız siyasilerin çekişmelerinden bıkmış durumda, sorunlarına çözüm üreten yok, söylem çok ağızı olan konuşur vaziyete geldik. Aklı selim davranalım. Cennet ülkemiz ve güzel insanlarımız, bizler bu yaşadığımız durumu hak etmiyoruz. Temennimiz bizi temsil eden insanlarımızın bir an önce ülkemizin gerçek gündemini masaya yatırarak çözüm bulmalarıdır.

 

Bir dönem milletvekilliği yapmış, halkımızın içinde yaşan kişi sorumluluğu ile aktif siyasette bulunanlara çağrım şudur ki; Yarın çok geç, ülkemizin sorunlarına çözüm üretelim. Halkımızın gözündeki siyasi saygınlığınızı yitirmeyiniz. Bulunduğunuz makam ve görevlerinin sorumluluk bilinci ile hareket edelim.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi