Uzunköprü Belediyesi yatırımı ‘RED’ etmiş
Türk Traktör, ülkemizde ürettiği gücü ile lider yeni nesil ‘Yerli Dev’ New Holland TR3-4-5-6 Serisi’ni yeniledi. Yeni kabin ve kaporta tasarımı,
26 Kasım 2021 Cuma 18:59

 

 

 

Türk Traktör, ülkemizde ürettiği gücü ile lider yeni nesil ‘Yerli Dev’ New Holland TR3-4-5-6 Serisi’ni yeniledi. Yeni kabin ve kaporta tasarımı, daha çevreci emisyon değerlerine sahip Stage 5 motoru ve ileri teknoloji donanımlarıyla Yeni New Holland TR3-4-5-6s, serisini Edirne bayisi Kılıçlar Traktör tarafından çiftçilere tanıtıldı.

 

Uzunköprülü iş insanı, Ziraat Odası Başkanı Yıldız Kılıç, Kılıçlar Traktör olarak bir dönem Uzunköprü’de gerçekleştirmek istediği projeyi Edirne Tayakadın mevkiinde gerçekleştirdi.

 

UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİ YATIRIMI ‘RED’ ETMİŞ

Uzunköprü’ye yapılması için girişimlerde bulunan firma Belediye Başkanının kişisel menfaatlerinin ağır basması sonucu yatırımı Edirne’ye kaçırdı. 

 

2019 yılının Temmuz ayında Uzunköprü’ye yapılması için girişimlerde bulunan şirket yetkilileri mevcut Uzunköprü Belediye Başkanı ve Meclis üyelerinin RED kararının ardından ayni işletme tarafından Edirne’ye yapılması için karar alınması ile geçtiğimiz gün Kılıçlar Traktör New Holland Bayisi Edirne açıldı. Şirket yetkilisi Yıldız Kılıç o zaman belediye başkanı ile yaşadıkları sıkıntıları dile getirip yerel gazetelere verdiği demeçte şu ifadelere yer vermişti:

 

KILIÇ BELEDİYE DESTEK DEĞİL, KÖSTEK OLDU

“Yerel yönetimin ilçemiz yatırımcılarına destek olmak yerine, zorluk çıkarması nedeniyle yaklaşık 40 kişilik istihdam sağlayacağım yatırımımı Edirne’ye yapıyorum!”

 

New Holland ana bayileri arasında Türkiye satış birincisi olan Uzunköprü firması Kılıçlar Traktörün şirket yetkilisi Yıldız Kılıç’ın bu konuyu burada tartışmak istemediğini fakat açıklama yapmasının zaruri bir hale geldiğini belirterek yapmış olduğu konuşmasında;

 

“Şirketimize kayıtlı bulunan taşınmazda yapmak istediğimiz ve imar değişikliği talebinde bulunduğumuz konu bin metre kapalı alana yapılacak olan Yedek Parça Satış Alanı ve Showroom’dur. Burada şirket olarak tarım amaçlı bir depo yapmak gibi bir niyetimiz yoktur.

 

Lakin belediye meclisine gönderdiğimiz imar değişikliği talep dilekçesinde; Söz konusu taşınmazın vasfı tarla statüsünde olduğu için meclis dışında da birçok kurumdan olur yazısı alma zorunluluğundan dolayı tarımsal amaçlı depo ibaresi ve %20’e kadar ibaresi kullanılmıştır. Kaldı ki talebimizi belediye meclisinin dışında tüm kurumlar onaylamıştır. Talebimize verilen RED kararının ardından her ne kadar görüşmek, konuyu izah etmek ve yatırımızı kazandığımız topraklara yapabilmek adına mücadele vermek istesek de karşılık bulamadık. Üzülerek söylemek isterim ki ana bayiliğini üstlendiğimiz firmanın isteği doğrultusunda hayata geçireceğimiz proje için zamanla yarışıyoruz. Bu yüzdendir ki yaklaşık 40 kişinin istihdam edileceği, ilçemiz üreticilerine hizmet vermesini arzu ettiğimiz bu yatırım için Edirne merkezde başka bir taşınmaz satın alarak yatırımı oraya yapmaya karar verdik”

 

ÇİFTÇİMİZE HAYIRLI OLSUN

Kılıçlar Traktör iş insanı Yıldız Kılıç, konuşmasında, Yeni New Holland TR3-4-5-6s serisini ülkemiz tarımına kazandırmış olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Çiftçilerimize hayırlı, uğurlu olsun." dedi.

 

Türk Traktörün Edirne bölge bayisi olan Kılıçlar Traktör Perşembe günü gerçekleştirdiği 2 dönüm alanda 1200 metrekare kapalı alanda servis, satış hizmeti ve yedek parça satışı ile ürünlerini yeni dev traktörlerini çiftçilere tanıtarak satışını yaptı.

 

Kılıçlar Traktörün açılışına TB Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Kırbiç, Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, Uzunköprü’den ve diğer ilçelerden gelen misafirler ile çok sayıda çiftçi katıldı.

 

TÜRK TRAKTÖRÜN 110 BAYİSİNDEN BİRİSİYİZ

Türk Traktörün Türkiye’de bulunan 110 bayisinden birisi, olduğunu ve bugün burada ürün yelpazelerini tanıtmak için toplandıklarının altını çizen Yıldız Kılıç, 2003 yılında 2 el traktör satışı ile başladıklarını ve 2010 yılından itibaren Case olarak başladık. Ayni yıl içerisinde Türk Traktör ailesinin bir bayisi olarak çiftçimize hizmet vermeye başladık. 2015 yılından beri New Holland Bayisi olarak devam ediyoruz. Geçen zaman içerisinde bugün hizmet kervanımıza satış, servis ve yedek parça hizmetlerini de ekledik. Bundan sonra üreticimiz Türk Traktörün New Holland bayisi Kılıçlar Traktöre gelip istediği model traktörü seçerek sahip olabilecek. İlerleyen zamanda traktörün arızasını burada serviste giderebilecek, Çiftçimizin traktörü tarlada dahi kalsa ekibimiz yerinde çözüm üretmek için çalışacak dedi.

 

Edirne Yolu üzerinde bulunan Trak İş Merkezi Tayakadın mevkiinde hizmet vereceklerini vurgulayan Kılıç, burada faaliyet alanlarının satış, servis, yedek parça aynı zamanda zirai ekipman satış hizmeti olduğunu söyledi.

 

1200 METREKARE KAPALI ALANDA HİZMET VERECEK

2 bin metrekare alanda faaliyet gösterecek olan iş yerinde ilk etapta11 kişi ile işe başladıklarını belirten Kılıç, ilerleyen süreçte her gün büyüyen işletmelerine personel takviyesi yapabileceklerini söyledi.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi