Projenin 4. Etap başvuruları başladı
Tarım ve Orman Bakanlığı Edirne İl Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var’ Projesi
17 Kasım 2021 Çarşamba 15:26

 

 

 

Tarım ve Orman Bakanlığı Edirne İl Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var’ Projesi için 4. etap başvuruları 15 Kasım 2021 Pazartesi günü başladı. Başvuruların şahsen yapılması gerekiyor.

 

Edirne’de devam ‘Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi’nin dördüncü etap başvuruları İl/ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde alınmaya başlandı.

 

Uzunköprü’de de yürütülen ‘Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var’ Projesi 4. Etap başvuruları 15 Kasım Pazartesi günü başladı. Başvuruların 15 Aralık 2021 tarihine kadar şahsen il-ilçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine yapılması gerekiyor.

 

Uzunköprü İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından köy muhtarlarına gönderilen uygulanma talimatı duyurusunda 'Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var' projesiyle; küçükbaş hayvan işletmelerinin dişi hayvan varlığının asgari 100 başa ulaştırarak sürdürülebilir ekonomik işletmeler oluşturulması, atıl işletme kapasitelerinin üretime kazandırılması, kırmızı et üretiminin arttırılması, yerel üretimin teşvik edilerek üreticilerin gelir seviyesinin artırılması amaçlanıyor. Projede son başvuru tarihi 15 Aralık 2021 olarak açıklandı.

 

Projede cinsi belirlenen küçükbaş hayvanlar (Karacabey Merinosu, Anadolu Merinosu, Orta Anadolu Merinosu, Merinos, Kıvırcık ve bu koyunların melezleri ile keçi ırklarından Halep Keçisi, Kıl Keçisi, Malta Keçisi ve bu keçilerin melezleri) alınabilecek.

 

Yetiştiricilerin ellerindeki bahse konu ırk hayvanlarının sayısı 100 den az ise en aza 100’e tamamlanacak. Eğer yetiştiricinin işletmesinde 100’den fazla belirtilen ırklarda anaç hayvan varsa bile yine projeye başvurabilecekleri duyuruldu.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi