UZTB’den başarılı 100 öğrenciye burs desteği
Uzunköprü Ticaret Borsası başarılı Üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vermeye devam ediyor.
08 Kasım 2021 Pazartesi 12:43

 

 

Uzunköprü Ticaret Borsası başarılı Üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vermeye devam ediyor. 

 

Uzunköprü Ticaret Borsası, başarıların teşvik edilmesi hedefiyle başlattığı burs programı kapsamında, 30 yıldır üniversite öğrencilerine burs vererek eğitimlerini destekliyor. 2021-2022 eğitim yılında da lisans düzeyindeki (en az 4 yıllık) üniversite öğrencilerine karşılıksız burs desteği sağlayacak olan Uzunköprü Ticaret Borsası, her yıl toplamda 100 e yakın öğrenciye karşılıksız burs veriyor.  

 

Üniversiteye girişle başlayıp mezuniyete kadar süren Uzunköprü Ticaret Borsası bursu, her yıl Ekim-Haziran ayları arasında 9 ay süreyle ödeniyor. Burslar, bu yıl lisans öğrencileri için bütçe imkanları dahilinde aylık 250,00 TL olarak belirlendi ve burslarda geri ödeme yükümlülüğü bulunmuyor. Borsadan yapılan yazılı açıklamada şu bilgiler paylaşıldı.

 

“Başarılı ve dar gelirli Uzunköprülü üniversite kazanma başarısı gösteren öğrencilerin öğrenim hayatları boyunca desteklenmeleri hedefi doğrultusunda, nitelikli eğitime erişimde fırsat eşitliği misyonuyla burs programını devam ettiren Uzunköprü Ticaret Borsası üniversiteyi kazanan fakat ekonomik nedenlerle eğitiminde zorluk yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencilerin öğrenimlerine destek olarak sosyal sorumluluğunu da ilçemizde yerine getirmektedir.  

 

Bursiyerlerimizin 8 i Tıp Fakültesi, 2 si Eczacılık,  2si Veterinerlik, 5 i Hemşirelik, 6 sı Sağlık Bilimleri Fakültesi, 19 u Fen-Edebiyat Fakültesi, 6 sı İletişim Fakültesi, 10 u Mühendislik Fakültesi, 14 ü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 2 si Hukuk Fakültesi, 4 ü Siyasal Bilimler, 14 ü Eğitim Fakültesi, 4 ü Mimarlık, 1 i Ziraat Fakültesi, 1 i Turizm Fakültesi, 1 i Konservatuar ve 1 i Spor Bilimleri Fakültesinde eğitim ve öğrenimlerine devam etmektedirler. 

 

Her yıl eğitim öğretim dönemi başlamadan önce TOBB önderliğinde ilçemize bağlı köylerde eğitim gören ilk ve ortaokul öğrencilerine yapılan kırtasiye ve giyecek yardımları olsun, Borsamız önderliğinde ilçemizde ikamet edip üniversiteyi kazanma başarısı gösteren ihtiyaç sahibi öğrenciler olsun, gerekse de eğitim kurumlarımızın herhangi bir ihtiyaçlarının karşılanması konusunda olsun her zaman İlçemizde eğitimin en büyük destekçisi olan Uzunköprü Ticaret Borsası olarak Eğitimin bina olmadığı önemli olanın okulun işleyişi fikrinden yola çıkarak, mevcut okullarımızın hizmet kalitesinin daha da arttırılması, karar alma sürecinin hızlandırılması, eğitmen ve öğrencilerimizin vizyon, kapasitelerinin daha da geliştirilmesi amacı ile 81 ilde 81 okul projesine dahil olduk. 81 ilde başlayan bu projeye dahil olan ilk 5 ilçe içerisinde olmak bizlere onur ve gurur verdi. 

 

Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje bölümü olan Kimya Teknolojisi bölümüne yüksek puanla giren başarılı 3 öğrencimize de yine Uzunköprü Ticaret Borsası olarak Lise öğrenim hayatları boyunca aylık 200 TL karşılıksız burs veriyoruz. Okulumuzun diğer bölümleri için de proje bölümü onayı çıktıktan sonra o bölümlere de yüksek puanla giren öğrencilere de burs vererek öğrencilerimize desteklerimizi arttırmaya devam edeceğiz. 

 

Gençlerimizin topluma fayda sağlayan ve gelecekte İlçemize ve Ülkemize hizmet etmeyi amaçlayan bireyler olarak yetiştiklerini görmekten Uzunköprü Ticaret Borsası Meclisi olarak mutluluk ve gurur duyuyor ve başarılar diliyoruz.” ifadelerine yer verildi. 

 

 

 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
“Hepimizin sesi ve çığlığı olacağım”
EYT'LİLERE SÖZÜMÜZ: BU İŞİ DÜZELTECEĞİZ
ÖĞRETMEN ATAMASINDA TARİH BELLİ OLDU!
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi