BİLGİN: “Garip ve irdelenmesi gereken bir ruh hali var”
22 Ekim 2021 tarihinde gazetemizin sosyal medya platformundan paylaştığımız ‘BİR RÜYA DAHA GERÇEKLEŞİYOR’
03 Kasım 2021 Çarşamba 10:29

 

 

 

22 Ekim 2021 tarihinde gazetemizin sosyal medya platformundan paylaştığımız ‘BİR RÜYA DAHA GERÇEKLEŞİYOR’ “TBMM’de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu görüşen TBMM KEFEK Başkanı- AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Uzunköprü yeni Hükümet Konağı Projesinin yapımına 2022 yılı içinde başlanacağını söyledi.“ Haberimizin altına yorum yapan Uzunköprü Ticaret Borsası Başkanı Egemen Aslan şunları dile getirmişti.

 

“Hükümet Konağı bir ihtiyaç mı, ihtiyaç. Hükümet Konağı inşasının bir kaç müteahhit dışında kime faydası var? Uzunköprü’nün acil olarak ekonomik dinamiklere ihtiyacı var. Yıllardır tamamlanamayan Çakmak Barajı ve sulama kanalları tamamlanmış olsa, 552.000 dekar arazi suya kavuşturulsa, dekar başına 1000 TL katma değer yaratılsa üreticilerimizin cebine en az 522.000.000 TL para girer. Üreticilerimizde bu parayı bir şekilde harcayacak ve bu durumdan esnafımızda sebeplenecek, devletimiz yurt dışından alacağı tarım ürünlerine çok daha az döviz ödeyecek. Dolayısı ile her kesim kazanacak. Ne hikmetse AKP’li yerel yöneticiler ve bölge vekili Sn Fatma Aksal hiç bir şekilde ilgilenmemektedirler. Bu arada Çakmak Barajı ile ilgili bir gelişme varsa onu da Uzunköprü kamuoyu ile paylaşırlarsa memnun oluruz. 30-40 gün önce bir toplantı tertip olmuş ve o toplantıda acilen Ankara ziyareti yapılarak, Çakmak Barajı Sulama Kanallarının inşası ile ilgili ihalenin, hazırlanmakta olan 2022 yılı bütçesinde yatırım kapsamına aldırılması çalışmalarının yapılması önemini anlatmıştım. Ama maalesef 2022 yılı bütçesi hazırlandı ve TBMM’ne geldi. Çakmak Barajı sulama kanalları projesi 2022 yılı bütçesinde yer almıyor. Anlatacağınız bir yıl daha kaybedildi. Sn Fatma Aksal bu konuda samimi davranmıyor, anlaşılan Uzunköprü’nün ekonomik olarak kalkınması onu hiç mi hiç ilgilendirmiyor”

 

Başkan Egemen Aslan’ın yorumunun ardından Uzunköprü AK Parti ilçe başkanı Kadir Bilgin Salı günü parti binasında yaptığı basın toplantısında Aslan’ın asılsız iddialarına cevap verdi.

 

Başkan Bilgin, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda, bu ülkenin her karış toprağına, her bir ferdine hizmetkâr olma davasını kuşanarak yürüyen AK Parti ailesi, milletinden aldığı güçle halkın rızası için yürüttüğü çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Dava arkadaşlarımla birlikte omuz omuza yürüdüğümüz bu hizmet yolunda, adımlarımızı sıralarken şüphesiz ki en büyük destekçilerimiz yine vatandaşlarımız olmuştur.

 

Omuzlarımıza yüklediğimiz sorumluluğun bilinciyle köy köy, mahalle mahalle, sokak sokak yürüttüğümüz saha çalışmalarımızın yanında; muhtarlarımız, STK’larımız ve özelliklede basın mensupları ile yaptığımız toplantı ve istişareler bu hizmet yolunda bizlere her zaman ışık tutmuştur. Basın mensubu arkadaşlarımızla sık sık bir araya gelmemizin nedeni de işte tam olarak budur.

 

Uzunköprülüler tarafından arzu edilen hizmetler noktasında, tarımsal sulama projeleri, sağlık yatırımları, sosyal hizmet projeleri, spor tesis yatırımları, restorasyon projeleri, alt ve üst yapı çalışmaları kapsamında kısa süre içerisinde birçok proje tamamlanmış, bir kısmının ihalesi yapılıp çalışmalarına başlanmış, bir kısmının ise 2022 yılı içerisinde ihalesi yapılacaktır. 

Uzunköprü restorasyonu, yeni devlet hastanesi projesi gibi 2021 yılı içerisinde başlatılan dev projelerimize, Allah’ın izniyle 2022 yılı içerisinde hükümet konağı ve adliye binası projelerimizi de ekleyeceğiz. Geriye dönüp baktığımızda, sadece ilçemize yapılanları hatırladığımızda rahatlıkla söyleyebilirim ki, bu projeler koltuklarında oturup, sosyal medya üzerinden oluşturdukları günlük algılarla siyaset yürütmeyi yeterli görenlerin başaracağı işler değildir.

 

Vatandaşın gözünün içerisine bakıp derdinle dertlenmezseniz, emek vermez mücadele etmezseniz başarılı olma şansınız yoktur. Bu projeleri hayata geçirmek için, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan gibi, Milletvekilimiz Sayın Fatma Aksal, İl Başkanımız Sayın Belgin İba ve AK Parti kademelerinde bulunan tüm dava arkadaşlarım gibi yüreğinizde milletine hizmet sevdasını, hizmet aşkını taşımanız gerekmektedir.

 

Kaymakamımız Hakan Yavuz Erdoğan için de ayrı bir parantez açmak isterim. Uzunköprü’müz için büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Güçlü hükümet- güçlü devlet yapısının sağladığı imkanlarla, bazen de kendi azmi ile yarattığı kaynaklarla ilçemizde eksikliğini gördüğü her alanda projeler üretmek için canla başla Uzunköprülü biri gibi çalışıyor. Kendisine bir kez daha teşekkür etmek isterim.

 

2001 yılında milletin bizzat kendisi tarafından kurulan partimiz, 2002 yılında halkından aldığı güçle 2023, 2053 ve 2071 hedefleri çerçevesinde, milletinle el ele daha güçlü bir Türkiye için en üst seviyede sorumluluklar almaya devam etmektedir.

 

AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanlığı olarak bizde bu yolda, siyasi beklentilerden uzak durup sandık-oy hesabı yapmadan ilçemizi daha aydınlık bir geleceğe taşımak adına projeler üretip, siyasetin hangi tarafından geldiğine bakmaksızın bu amaca hizmet edecek her projeye destek vermek için çalışıyoruz. Uzunköprü’ye fayda saylayacak siyasi kelimelerle cümlelerimizi kurmaya özen gösterip, bu yolda arzulanan Uzunköprü birlikteliğini sağlamak için çabalıyoruz.”

 

KENDİ ÇALIP OYNAYAN BORSA BAŞKANI

 

Bilgin açıklamasının devamında “Bizim bu yaklaşımımıza rağmen maalesef ki, oturduğu koltuğun önemini anlayamamış, geçmiş dönemlerde yine o koltuğun üzerinde oturanların ilçemize kattıklarını kavrayamamış,  ideolojik öfkesine yenik düşen Ticaret Borsası Başkanının sürekli olarak amaçsız söylemlerinin muhatabı olmak durumunda kalıyoruz.

 

Uzunköprü restorasyonu başlıyor, yeni devlet hastanesi ihalesi yapılıyor,  yeni adliye binasının 2022 yılında ihale edileceği açıklanıyor sosyal medya hatibi Borsa Başkanımız ne hikmetse hemen klavye başına oturup başlıyor saçma sapan eleştirilerine. Hayalinde oluşturduğu yatırım bütçelerine hangi projenin girip girmediğinin kararını dahi verebiliyor. İşin boyutu öyle bir duruma geldi ki kendi çalıp kendi oynayan Borsa Başkanı, Uzunköprü’ye hükümet eliyle ne yapılırsa yapılsın, ne planlanırsa planlansın bir türlü hoşnut olmuyor.

 

Hayata geçirilen projeler üzerinden bile; acımasızca, edep sınırlarını aşan bir üslupla AK Parti iktidarına parmak sallamayı kahramanlık görüp, bize aslan kesilen Borsa Başkanımız, iş yerel yönetime gelince ne hikmetse birden süt dökmüş kedi gibi köşesine çekiliyor.  İlçemizde yerel yönetim sorumluluğunda yapılacak, eksik olan birçok projenin vardığına rağmen sesini bir türlü duyamıyoruz. Garip ve irdelenmesi gereken bir ruh hali var diye düşünmeye başladım.

 

STK başkanları muhakkak ki fikrini söylemeli, Uzunköprü’ye dair beklentilerini dile getirmeli ve hatta gerekirse yerel- genel iktidar ayırmadan eleştirebilmelidirler. Burada önemli olan kurulan cümlelerin ana fikrinin; ülkesine, bölgesine, ilçesine ve hatta üyelerine fayda arayışı olmasıdır. Aksi bir arayışı, gizli bir ajandası bulunanların,  farklı siyasi görüşlerin temsil edildiği STK’larımızı kişisel beklentisi ve siyasi amaçları uğruna kullanmasını asla kabul etmeyeceğimizi bildirmek isteriz.”

 

Diğer Partilere selam çakma sevdasından vazgeçsin

 

Açıklamasının sonunda ise: “Yakasına siyasi parti rozeti takacak bir el arayan Borsa Başkanının, AK Parti üzerinden muhalefet partilerine selam çakma sevdasından bir an önce vaz geçmesini temenni ediyor, siyasetin yerinin ve yönteminin ne olduğunu hatırlatıyor,  Uzunköprü’yü siyasi ideolojik öfkelerine ve kişisel beklentilerine kurban etmemesi konusunda bir kez daha uyarıyoruz.

 

STK başkanı da olsak, siyasi parti ilçe başkanı da olsak, gazeteci de olsak,  politik farklılıklarımız da olsa yürüttüğümüz yerel siyaseti bir an önce Uzunköprü menfaatleri eksenine oturtmamız gerekmektedir. Sorumluluk sahibi olan koltuklarda oturanlar olarak her birimizin bu ilçeye, her gün gözlerine baktığımız bu insanlara olan borcumuzu ödememizin yolu budur.

 

Taş üzerine taş konularak Uzunköprü menfaatlerine doğru oluşturulmak istenen bir yol varsa, biz o yolu yapmaya, taşlarını teker teker taşımaya, engelleri aşacak köprü olmaya, o yolda en önde gitmeye veya bir adım geriden gelip destek vermeye gerekirse de kol kola yürümeye partim ve şahsım adına söz veriyorum.

Durmak yok memleketim için Uzunköprü için hizmete devam” dedi.

 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi