Şirket Faturada var, kesintilerde yok!
Son günlerde ilçede adeta gün aşırı sorgusuz sualsiz kesilen elektrikler yüzünden vatandaş canından bezdi. 'Elektriği dağıtan
01 Ekim 2021 Cuma 09:53

 

 

Son günlerde ilçede adeta gün aşırı sorgusuz sualsiz kesilen elektrikler yüzünden vatandaş canından bezdi. 'Elektriği dağıtan kuruluşların görevi; toplumun ihtiyacı olan elektrik enerjisini kesintisiz ve kaliteli olarak tüketicilerine sunmaktır' şeklinde konuşan vatandaşlar, elektrik kesintilerine isyan ediyor.

 

Hükümet tarafından özelleştirilen ve iddia edildiği gibi kaliteli, kesintisiz ve ucuz enerji yerine aksine kalitesiz ve pahalı bir enerji temini ile tüketici karşı karşıya kaldı. Buna bir de dağıtım şirketlerinin yetersiz hizmeti eklenince Uzunköprü son aylarda sıkça elektrik kesintilerine maruz kalıyoruz.

 

İlçede son zamanlarda sık aralıklarla meydana gelen elektrik kesintileri ve gerilim dalgalanmalarının vatandaşın birçok elektrikli cihazlarının bozulmasına ve vatandaşın mağdur olmasına neden olduğu ifade ediliyor. Havaların yavaş yavaş soğumaya başladığı bu günlerde elektriği dağıtan kuruluşun bakım ve onarım çalışması adı altında durmadan çalışmalar yaptığı ve çalışma yaptığı bölgelerde en az 8 saat tüketiciyi enerji den mahrum bırakmaya devam ediyor. Uzunköprülüler yaşanan mağduriyete ilişkin olarak şu açıklamalarda bulundular;

 

"Elektrikle çalışan kombi ve kaloriferlerin elektrik kesintisi süresince çalışamaz duruma gelmesi bizleri daha fazla mağdur etmektedir. İlçede enerji kesintisinin sebebi nedir? Enerji kesintileri özelleşmeden sonra daha arttı mı? Elektrik kesintisi olan bölgelerde altyapı durumu nedir? Yeterli midir? Yeterli olan bölgelerde de enerji kesintisi var mıdır? İhaleye girerken dağıtım şirketi altyapı yetersizliğini görmedi mi?  Arızaya müdahale süresi manevralarla mı yoksa ekipman değişimi ile mi yapılmaktadır. Kesinti sebebini bilmediğimiz için yorum yapamıyoruz" şeklinde konuştular.

 

Uzunköprü’de yaşanan uzun süreli elektrik kesintileriyle ilgili isyan eden vatandaşlar “Bazı günler elektrik kesintileri belirli mahalle ve köylerde 8-10 saati buluyor. Son günlerde vatandaşların elektrik ile ilgili şikâyetleri her geçen gün artmaya başladı. Elektriklerin sık sık kesilmesi ticaret, tarım ve hayvancılık başta olmak üzere tüm yaşamı olumsuz etkilemesi sonucunda hizmet almada büyük sıkıntı yaşanmasına karşın ödenemeyen faturalardan dolayı çok kısa süre içinde elektrik kesintisi yapıldığı da şikâyetler arasında. Hemen her yıl yaşanan bu sorun Uzunköprü’nün elektrik altyapısının yetersizliği sonucu ortaya çıkmaktadır. Elektrik dağıtımı yapan şirketin sorumluluğunda olan bu altyapısal sorunlarla ilgili ilçede yetkililer başta olmak üzere Enerji Bakanlığının herhangi bir adım atmaması daha büyük bir sorun teşkil ediyor. Nasıl ki dağıtım şirketi ödenmeyen faturalara faiz uyguluyorlarsa Enerji Bakanlığı da dağıtımı yapan şirkete böyle bir uygulama hayata geçirebilir. Mağdur olan vatandaşlar, Elektrik Dağıtım Şirketine, oradan bir sonuç alamazlarsa o evrakla birlikte Tüketici Hakları Hakem Heyetine müracaat ederek haklarımızı sonuna kadar aramak için mücadele edeceklerinin altını çizerek Dağıtım Şirketi yetkililerine uyarıda bulundular.

 

 

 

 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
‘KARA ELMAS’ Ortalığı yakıp geçiyor
GENÇLER KÖYLERİNDE KALMIYOR
ALTUN: “Hastaneler Ticarethaneye Dönüştü”
Oynatmaya az kaldı!
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi