Taşkın, Halkı geçim ittifakına davet etti
Saadet Partisi Uzunköprü İlçe Başkanı Recai Taşkın, partisinin başlatmış olduğu 'Geçim İttifakı' kampanyasını kamuoyu ile paylaştı.
08 Temmuz 2021 Perşembe 11:51

 

Saadet Partisi Uzunköprü İlçe Başkanı Recai Taşkın, partisinin başlatmış olduğu 'Geçim İttifakı' kampanyasını kamuoyu ile paylaştı. Taşkın, ‘’Memleketin asıl meselesi seçim değil, geçim derdidir’’ dedi.
 

Saadet Partisi Uzunköprü İlçe Başkanı Recai Taşkın Türkiye’nin içerisinde bulunduğu ekonomik ve sosyal durumu hakkında bir basın açıklaması yaptı. Perşembe günü Cumhuriyet Meydanında İlçe Başkanı Taşkın, vatandaşların artık tencerede dert değil, aş pişirmek istediklerini, toplumun ortak gündemine olarak herkesi Geçim İttifakına davet ediyoruz, diyerek geçim sıkıntısının ciddi boyutlara ulaştığını söyledi. Recai Taşkın, toplumun gündemini meşgul eden siyaset, medya ve mafya ilişkilerinden bir an önce kurtarılarak asıl sorunlara çözüm bulunması gerektiğini belirtti.

 

Taşkın, ‘’Siyasetteki olumsuz gelişmelerin, ekonomideki krizlerin ve salgının neden olduğu sosyal travmalar nedeniyle halk patlama noktasına geldi. Ne siyasette ne ekonomide artık mızrak çuvala sığmıyor. İktidardaki yetkililerimiz ise gündemi meşgul etmek ve ekonomik krizi gölgelemek için her geçen gün yeni bir müjde vermeye çalışıyorlar ama kendilerinin dahi bunlara inanmadıkları kanaatindeyiz. İktidarın kamuoyuna sundukları pembe tablolar gerçeği yansıtmamaktadır. Biz Saadet Partisi olarak, insanımızın, ülkemizin, devletimizin sorunlarını  konuşuyor, iktidarın yanlış politikalarını eleştiriyor ve bunların çözüm yollarını öneriyoruz. İktidar ise dertlere derman olmak yerine dertlerden besleniyorlar, onları bilerek büyütüyor ve derinleştiriyorlar. İktidarın kamuoyuna sundukları pembe tablolar gerçeği yansıtmamaktadır. Her geçen gün sayıları artan mazlumlar, mağdurlar ve mahzunlar ordusu, iktidarın tutum ve davranışlarındaki tutarsızlığı ve yanlışları gösteriyor. Bütün bunlar ehliyet ve liyakatin esas alınmadığı bir yönetim anlayışının doğal sonucudur’’ dedi.

 

Sıkıntıların giderilmesi içinde acil eylem çerçevesinde önerilerde bulunan Taşkın, ‘’Mutfağımıza, evimize, sokağımıza, mahallemize, ilçemize, şehrimize ve de ülkemize hep birlikte sahip çıkalım istiyoruz.

 

İşimize, aşımıza, kendimize ve geleceğimize hep birlikte sahip çıkalım diyoruz. Acil eylem planı çerçevesinde:

 

1.İsraf ekonomisinden üretim ekonomisine geçilmeli, özellikle gıda enflasyonunu önlemek öncelikli hedef haline getirilmelidir. 2. Açlık sınırının dahi altında düşen asgari ücret yeniden düzenlenmeli ve bu ücretlerden vergi alınmamalıdır. 3. Yeni istihdamlar vergi indirimleri ve hibelerle desteklenmelidir. 4. Girişimcilere yönelik finansman imkanları genişletilmeli; katılım yapıları oluşturulmalıdır. 5. Esnafımıza acilen Sicil Affı getirilmeli, yeni ve bembeyaz bir sayfa açmaları kolaylaştırılmalıdır. 6. İş kurma ve iş yapabilme süreçleri hızlandırılmalı, bunaltıcı bürokratik engellerin tamamı kaldırılmalıdır. 7. Kredi kartı faiz oranları düşürülmeli; yerli malı ürünlerde vade sayısındaki artışlar teşvik edilmelidir. 8. Bankaların pos cihazı komisyon oranları sıfırlanmalı ve para akışlarındaki gecikmeler kaldırılmalıdır. 9. Elektrik, su, doğalgaz, internet ve iletişim giderleri gibi sabit giderlerden alınan vergiler azaltılmalı ve uzun vadede kaldırılmalıdır. 10. Esnaf ve sanatkarlarımızın küçük ölçekli işlemlerde yaşadıkları kısa dönemli ödeme aksaklıklarının giderilmesi için ivedilikle bir fon oluşturulmalıdır” dedi.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi