80 Yıl Anaokulu İlimizi temsil etti
Eğitim, bilgi ve beceri kazandırmanın yanında değer ve davranış edinimi konusunda da bireylere katkı sağlamak amacı
25 Haziran 2021 Cuma 18:56

 

Eğitim, bilgi ve beceri kazandırmanın yanında değer ve davranış edinimi konusunda da bireylere katkı sağlamak amacı ile geliştirilen projede, öğrencilerin yaşamlarında iş birliği ve yardımlaşma bu değerlerin başında gelmektedir. Bu iki değerin toplumsal hayattaki rolü büyüktür. İş birliği ve yardımlaşma sosyal ortamlarda can bulur ve bu sosyal ortamların büyük bir payını da okullar alır. Değerlerimizi gelecek nesillere aktarabilmemiz içinde öncelikle kendi davranışlarımızla onlara örnek olmamız gerekir teması ile hayata geçen

 

İyilik Atkısı Projesine 81 ilden temsilci öğretmenlerimiz ile birlik olup ‘yardımlaşma ve iş birliği’ değerlerini ele alarak, manevi iyilikler planlayıp öğrenciler ve öğretmenler ile uygulamayı amaçladık. Çalışma sonunda da her ilden gelen atkı parçaları birleştirilip tek bir atkı ile yapılan iyilikler kurucumuzun bulunduğu il olan Şanlıurfa’da sergilendi.

 

Proje ortağı olan Uzunköprü 80. Yıl Anaokulu bu projede iyilik hareketi olarak “Doğaya İyilik” temasını seçti.

 

Projenin amacı “DOĞADA İZİN OLSUN YAŞAMAYA YÜZÜN OLSUN” sloganıyla çocuklarımız evlerimizde tükettiğimiz sebze ve meyvelerin çekirdeklerini ve çevremizde gördüğümüz ağaçların bitkilerin ekilebilecek tohumlarını biriktirerek okulumuza getirdiler. Onları hep birlikte tohum topları (tohum bombası) yaparak tekrar doğaya bıraktık.

 

80. Yıl Anaokulu ailesi olarak ilimizi bu güzel projede temsil ederek Türkiye İyilik Atkısına atkı parçamızı göndermiş olmaktan onur ve gurur duyduklarını belirten Proje ortağı Okul Müdürümüz Sedef BAĞMEN’e sınıflarında projenin uygulanmasında yardımcı olan Öğretmenlerimiz Çağla AK, Müge Göktaş AKDAMAR, Müge BİLEN, Burçin Balaban İŞGÖREN, Pınar SEYDİOĞLU’na ve heyecanla proje etkinliğini yapan değerli küçük evlatlarımıza teşekkür ederiz.

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
“Hepimizin sesi ve çığlığı olacağım”
EYT'LİLERE SÖZÜMÜZ: BU İŞİ DÜZELTECEĞİZ
ÖĞRETMEN ATAMASINDA TARİH BELLİ OLDU!
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi