2021 YAZ GENÇLİK KAMPLARI BAŞVURULARI BAŞLADI
Uzunköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından “2021 Yaz Gençlik Kampları” için başvuruların kabul edildiği duyurularak
08 Haziran 2021 Salı 20:44

 

 

Uzunköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından “2021 Yaz Gençlik Kampları” için başvuruların kabul edildiği duyurularak Uzunköprülü gençler katılım için başvuru yapmaya davet edildi.
 

Gençlere çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir dönem yaşatan gençlik kampları için başvurular başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen kamplar bu yıl “2021 Yaz Gençlik Kampları” başlığında duyuruldu. 12-22 yaş aralığındaki gençler ücretsiz bir şekilde yapılan kamplar için başvuru yapmaya davet edildi.

 

Bu daveti Uzunköprülü gençler adına yineleyen Uzunköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından başvuru ve değerlendirme detaylarına ilişkin bilgiler verildi. Yapılan açıklamada, “2021 yılında Deniz, Doğa ve Çadır kamplarımız gençlerimize hizmet verecektir.

 

Kamplarımız ücretsiz olup katılacakların ulaşım dâhil tüm ihtiyaçları Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır. Ayrıca, katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları süresince ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılarak teminatlar çerçevesinde sağlık hizmeti de verilecektir. Çadır kampına katılmaya hak kazananlar ulaşımlarını kendileri sağlayacak olup, ulaşım ücretleri ise Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır.

 

Kamplarımızda kız ve erkek dönemleri ayrı ayrı yapılacaktır. Bir kamp dönemi 6 gündür. Çadır kampı dönemi ise 4 gündür.

 

Kamplara başvurular 05 Mayıs - 7 Temmuz arasında çevrimiçi olarak yapılacaktır. Başvurular http://gencbiz.gsb.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Online başvuru yapma imkânı bulunmayan gençlerin kendilerine en yakın gençlik merkezlerine gitmesi halinde bu kişilerin başvuruları da görevlilerce aynı sistem üzerinden yapılacaktır” denildi.

 

Kamp başvurularının değerlendirilmesinde;

a) Aile aylık net geliri 2.825,90 TL’nin (2021 asgari ücret) altında olanlara,

b) Bakanlığımıza bağlı Gençlik Merkezlerine veya Genç Gönüllüler web sitesine üye olanlar, c) Kamplarımıza katılmak amacıyla üç yıl başvurduğu halde kampa gitmeye hak kazanamayanlara, öncelik tanınacaktır.Bu kapsamda, kampa katılım hakkı kazanan gençlerin belgelerini kesin kayıt esnasında gençlik merkezlerine ibraz etmesi zorunludur. Bu belgeler gençlik merkezlerinde muhafaza edilecektir. Belge ibraz etmeyenlerin başvuruları iptal edilecek, yerine yedek listeden kampçı ataması yapılacaktır.

 

Şehit ve gazi yakını (kardeş veya çocuk) olan gençlerin başvurması halinde kampa atamaları doğrudan gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda kampa doğrudan katılım hakkı kazanan gençlerin belgelerini kesin kayıt esnasında gençlik merkezlerine ibraz etmesi zorunludur. Bu belgeler gençlik merkezlerinde muhafaza edilecektir. Belge ibraz etmeyenlerin başvuruları geçersiz sayılarak yerlerine yedek listeden kampçı ataması yapılacaktır.

 

- Gençlik kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

 

Başvuru sonuçları:

 

İlk 4 dönem için en geç 7 Haziran 2021 tarihinde,

Sonraki dönemler ise en geç 13 Temmuz 2021 tarihinde https://gencizbiz.gsb.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

 

- Gençlik kampları atama sonuçları, gencibiz.gsb.gov.tr adresi sonuç açıklama kısmından başvuru esnasında verilen bilgiler ile bireysel olarak görüntülenebilecektir. Kampa katılmaya hak kazananlar sistem üzerinden indireceği başvuru belgesini gitmeye hak kazandığı kamp döneminin başlama tarihinden en geç 7 gün öncesine kadar gençlik merkezlerine giderek onaylatması gerekmektedir.

 

- Başvuru formunun gençlik merkezine teslim edildiği tarihte 18 yaşını doldurmamış kampçıların başvuru formunun velisi tarafından imzalı olarak gençlik merkezine elden teslim edilmesi gerekmektedir.

 

- Yaş gruplarının belirlenmesinde ay, gün ve yıl baz alınacaktır. Kamplara 12 yaşından küçük ve 22 yaşından büyük gençlerin kaydı yapılmayacaktır.

 

- Eksik ve yanlış beyanda bulunanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

 

Uzunköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kerem Göker Koçak açıklamasında "Geçmiş yıllarda olduğu gibi gençlik kamplarımıza ilçemizden yoğun bir katılım bekliyoruz. Gençlerimizin serbest zamanlarını verimli bir şekilde geçirebilmeleri adına kamplarımızda tamamı ücretsiz olarak 21 farklı branşta aktivite yer almaktadır. Tüm gençlerimizi gençlik kamplarımıza davet ediyorum" dedi.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kredi kartı olan artık kullanamayacak: İşte isteni
Araç sahiplerine müjdeli haber geldi
Çevreyi ot bastı!
Başvuran EYT'liler avans alabilecek!
Mevlit Kandili yarın idrak edilecek
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi