Okul İşletme İşbirliği Projesi devam ediyor
Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencelerini işletmelerinde ziyaret edip çalışmalarını denetliyor.
22 Mart 2021 Pazartesi 08:55

 

Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencelerini işletmelerinde ziyaret edip çalışmalarını denetliyor.

 

Mesleki-Eğitim ile Özel sektörü birbirine entegre etmek amacıyla imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği protokolüne dair olan Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

 

Başta Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Özcan Güner ve Okul Müdürü Mesut Kaya’nın büyük gayretleri Teknik Müdür Yardımcısı Burcu Yalınız, Koordinatör Öğretmenler Tolga Dikbasan ve Dursun Aybuğa’dan oluşan grup çalışmaları kapsamında son olarak stajyer öğrencilerinin çalışmalarını yerinde inceledi ve pandemi döneminde yaşanan sorunlar hakkında bilgi aldı.

 

Okul heyeti beraberinde Edirne Vali Yardımcısı ve aynı zamanda Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan ile birlikte İlçemiz Sanayi Sitesinde yer alan ZEF Tarım, Akar Tarım ve Ceylan Tarım gibi işletmeleri birlikte gezdiler.

 

Kaymakam Hakan Yavuz Erdoğan, Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL’den) mezun olan öğrencilerin bu işletmelerde istihdam edilmesinden, bu işletmelerin ulusal ve uluslararası alanlarda üretimde yer almasından memnuniyet duyduğunu ifade ederek hem işletme sahiplerini hem de okul öğretmenlerini ve öğrencilerini bu güzel işbirliğinden dolayı tebrik etti.

 

Gerçekleştirilen ziyaret sırasında ZEF Tarım işletmesindeki makine parkurunun zenginliği ve üretimi, özellikle lazer kesim tezgâhlarının okulun stajyer öğrencileri tarafından kullanılması dikkat çekti.

 

İşletmeler ve okul arasında yapılan iş birliği protokollerinde okulda AR-GE birimi kurulması, özellikle işletme çalışanlarına rehberlik servisi tarafından gerekli desteğin verilmesi, okuldaki öğrencilerin mesleki bilgilerinin ve uygulama becerilerinin geliştirilmesi konusunda gereken desteğin sağlanacağı belirtildi.

 

Ziyaret sonucunda sanayi için aranan eleman yetiştirme hususunda Mimar Muslihiddin MTAL başta olmak üzere meslek liselerinin ülke ve bölge ekonomisi açısından ne kadar önemli bir yer teşkil ettiği anlaşıldı.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
“Hepimizin sesi ve çığlığı olacağım”
EYT'LİLERE SÖZÜMÜZ: BU İŞİ DÜZELTECEĞİZ
ÖĞRETMEN ATAMASINDA TARİH BELLİ OLDU!
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi