AK Parti Meclis üyelerinden Uzunköprü’nün kızına can alıcı sorular?
Ocak ayı Olağan Meclis toplantısında Belediye Başkanına yönelttikleri soru önergesinin cevabını alamadıkları için
12 Ocak 2021 Salı 20:54

AK Parti Meclis üyelerinden

Uzunköprü’nün kızına can alıcı sorular?

 

* AKM’ye Doğalgaz yapımı işi nasıl ve hangi firmaya ne şartlarla verildi?

* 2 senede ne kadar kredi aldın ve nerelere kullandın?

* Vatandaşların Su kullanımı ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? 

 

Ocak ayı Olağan Meclis toplantısında Belediye Başkanına yönelttikleri soru önergesinin cevabını alamadıkları için kamuoyunu aydınlatma gereği duyduklarını dile getiren AK Parti Belediye Meclis üyeleri Orkan Algül, Mustafa Ravalı, Fatih Yürekdurmaz ve İsmail Ateş, Belediye Başkanı Özlem Becan’a soruları yönelttiler.

 

AK Parti Uzunköprü Belediye Meclis Üyeleri, planladıkları basın toplantısını hava muhalefeti nedeniyle gerçekleştiremeyince gazetemize gönderdikleri basın açıklamasında Uzunköprü’nün kızını sert bir şekilde eleştirerek partilerine karşı takındığı tavır yüzünden Uzunköprü’nün sorunları ile ilgili önergelerin sansüre uğradığını söylediler.

 

Gazetecilerin 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan AK Parti Belediye Meclis Üyeleri, Orkan Algül, Mustafa Ravalı, Fatih Yürekdurmaz ve İsmail Ateş, Ocak ayı olağan Belediye Meclis toplantısında Belediye Başkanı Özlem Becan’ın takındığı tavır yüzünden kamuoyu nezdinde sorular yönelterek çarpıcı iddialarda bulundular.

 

“BAŞKAN AK PARTİNİN SORU ÖNERGELERİNİ OKUMADI”

 

Belediye Başkanı Özlem Becan’ın AK Parti grubu adına sundukları üç dilekçeyi okumadan oylamaya sunduğunu ve diğer meclis üyelerinin de üç dilekçenin içeriğini kamuoyuna paylaşılmadan neyi kabul ettiklerini bilmeden ellerini havaya kaldırarak oybirliği ile incelenmek için kabul ettiklerini söyleyen AK Partili Meclis üyeleri sansüre uğradıklarını söylediler.

 

 

AK PARTİLİ MECLİS ÜYELER BASIN ARACILIĞI İLE BECAN’A SORULARI YÖNELTTİLER

Ocak ayı Olağan Meclis toplantısında AK Parti Meclis üyeleri verdikleri dilekçelerdeki üç temel soruyu okumadan havale eden Belediye Başkanı Becan’ın tutumunu samimi bulmadıklarını, sanki yangından mal kaçırırcasına bu hareketi yapmasına diğer meclis üyelerinin sessiz kalmasına şaşırdıklarını dile getirerek kendi gibi seçilmiş bir parti meclis üyelerine karşı takındığı tavrın yanlış olduğuna vurgu yaptılar.  

 

İŞTE BECAN’IN CEVAPLAMAKTAN ÇEKİNDİĞİ SORULAR

AK Partili Belediye Meclis Üyeleri, önerge ile sordukları üç soruyu bu sefer basın aracılığıyla sordular. İşte AK Partili Meclis üyelerinin yazılı açıklamasının tamamını aynen yayınlıyoruz;

 

“ Değerli basın mensupları 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Gününüzü yürekten tebrik ediyoruz. Uzunköprü davamızda fikir ve düşüncelerimizi halkımızla buluşturan sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Geçtiğimiz hafta 2021 yılı Ocak ayı olağan meclis toplantısını geride bıraktık. Bu meclis toplantısında 1 tanesi gündeme alınmak üzere teklif içeren, 2 tanesi de bilgi edinmek üzere soru içeren toplam 3 adet dilekçeyi başkanlık makamına sunduk. Bunların içeriği, yani ne sorduğumuz ve ne önerdiğimizi kimse bilmiyor. Neden ? Çünkü başkan hanım bunları açıklamaya tenezzül etmedi. Belediye meclisinde bu dilekçelerimiz içeriği okunmadan havale edildi. Millet ittfakı belediye meclis üyeleri bunları toplantı öncesi yapılan kulis görüşmesinde öğrenmiş olabilir. Aksini düşünmek istemiyoruz. Çünkü oybirliği ile havale edildi. Buradaki önemli husus bu teklif ve soruların halka da açıklanması. Demokrasiyi dillerden düşürmeyen zihniyetin bu tutumuna akıl sır ermiyor. Daha evvelinde de biliyorsunuz toplantı canlı yayını kesmek gibi sansür uygulamaları söz konusu olmuştu. Umarız bu davranış kalıplarını terk ederler. Peki bizim bu üç dilekçemizde ne vardı?

 

1) Soru önergelerimizden biri bugüne kadar kredi kullanmak üzere alınan yetkiler dahilinde ne kadar kredi kullanıldı, bunlar nereye harcandı. Yani yetki alınan toplam miktar, kullanılan miktar, harcanan miktar ve harcandığı kalemlerin somutlaştırılması.

 

2) Diğer soru önergemiz Belediyemize ait ilçemiz AKM binasının doğalgaz işlerini hangi firmaya hangi usulde verildiği, ihale yapılıp/yapılmadığı, ihale yapıldı ise ilçemiz esnaflarından kaç tane teklif geldiği, ilçemiz dışından kaç tane teklif geldiği hususlarının cevaplanması

 

3) Teklif önergemiz ise Keşan Belediyesinin Keşan MİLLET İTTİFAKI SİYASİLERİNCE VERİLEN İNSANİ SU HAKKI KAPSAMINDA KONUT ABONELERİNİN AYLIK TÜKETİMİNİN 15M3lük kısmına kadar faturalandırmama teklifiydi.

 

Bu teklif Keşan'da CHP İYİ Parti tarafından verilmiş ve kabul de edilmiştir. Oldukça olumlu bir uygulama, bunun komşu ilçemiz gibi bizlerin de uygulaması gerektiğini söyleyerek gündeme alınmasını teklif ettik. Bizler bu önergelerin okunmasını beklerdik. Umarız mantıklı ve akılcı, tüm Uzunköprü'yü kapsayan tatmin edici cevaplar verilir. Şu da bilinmelidir ki bizler bu soruları ve teklifleri bize cevaplansın diye değil halka cevaplansın diye soruyoruz.

Tüm Uzunköprü halkımıza saygı ve sevgi dileklerimizi iletiyor herkesin yeni yılını kutluyoruz.

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
10 fişek Bonzai ile yakalandı
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi