İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’ndan Yeni Kararlar!
KORONADAN VEFAT EDENLER DEVLET HASTANESİNDE YIKANACAK
30 Kasım 2020 Pazartesi 22:50

 

* BİR FABRİKA KAPATILDI   * SPOR KULÜBÜ KARANTİNADA

* “KORONADAN VEFAT EDENLER DEVLET HASTANESİNDE YIKANACAK”

 

Son günlerde İlçemizde de artan korona virüs salgınına karşı bakanlıklar tarafından alınan ek tedbir kararlarının Valiliklere ve Kaymakamlıklara gönderilmesi üzerine, Uzunköprü Kaymakamlığı İlçe Umumi Hıfzıssıhha (Sağlık Koruma) Kurulu Kaymakam Hakan Yavuz Erdoğan, Başkanlığında toplanarak geçtiğimiz gün bazı yeni kararlar alındı.

 

İlçemiz Uzunköprü’de faaliyet gösteren bir fabrika ve bir spor kulübü Korona virüsü tedbirleri kapsamında Uzunköprü İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca karantinaya alınarak 01 Aralık 2020 Salı (bugün) gününe kadar kapatıldı.

 

Uzunköprü Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Mescit Mahallesi’nde bulunan bir fabrikayı karantina altına alarak 01 Aralık tarihine kadar faaliyetlerini durdurdu.

 

Uzunköprü İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam Hakan Yavuz Erdoğan, Başkanlığında geçtiğimiz gün toplanarak gündemdeki konuları görüşerek çeşitli yeni kararlar aldı.

 

Toplantıda Korona virüs hastalığının bulaş yollarının engellenmesi ve Halk Sağlığının korunması amacıyla İlçede alınabilecek tedbirler görüşüldü.

 

Alınan kararlar arasında bir fabrikanın karantina altına alındığı duyuruldu.

 

Kararla ilgili açıklamada, “Uzunköprü İlçesi Mescit Mahallesi İftihar Sokak No:6 adresinde bulunan tekstil firması 7 (yedi) gün süre ile karantinaya alınmıştır. 7 (yedi) gün süre ile fabrikaya tüm giriş-çıkışlar yasaklanmıştır. 01.12.2020 tarihinde faaliyetlerine devam edebilecektir” denildi.

 

“SPOR KULÜBÜ KARANTİNADA”

 

Öte yandan İlçemiz Uzunköprü’de Muradiye Mahallesi Uzun Kalfa Sokak No:3 adresinde bulunan bir Spor Kulübü de karantinaya alındı.

 

Kararda, “7 (yedi) gün süre ile Spor kulübüne tüm giriş-çıkışlar yasaklanmıştır. 01.12.2020 tarihinde faaliyetlerine devam edebilecektir” ifadeleri kullanıldı.

 

“KORONADAN VEFAT EDENLER DEVLET HASTANESİNDE YIKANACAK”

 

Bu arada Uzunköprü ilçe merkezinde PCR testi pozitif olup vefat edenlerin cenazeleri Uzunköprü Devlet Hastanesi gasil hanesinde yıkanacağı belirtildi.

 

Edirne Valiliği tarafından ilaçlama çalışmasının planlaması tamamlanmış olan, sahada aktif olarak 25 ekip ilaçlamalara başladı. İlaçlama çalışmalarında site veya apartmanların ilaçlamasında site ve apartman yönetimi ile işbirliği içinde ilaçlamayı tamamlayacak.

 

Alınan kararlar arasında toplu Taşıma, Şehir İçi Ulaşım ve Taksilerde El Dezenfektanı bulundurmak ve kullanılabilir şekilde olması mecburi hale getirildi.

 

Covid-19 denetimlerinde kapalı alanlarda havalandırma uygulamasının yapılıp yapılması, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararlara uyulmaması halinde ve her seferinde ayrı ayrı olmak üzere; i. Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereğince idari para cezası, ii. Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi gereğince, idari para cezası uygulanmasına, iii. Türk Ceza Kanunu’nun Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma başlıklı 195. maddesinde yer alan “… yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, iki aydan bir yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır.” hükmü uyarınca, bu hükme uymayan kişilerin, haklarında gerekli adli işlemler takdir ve ifa edilmek üzere adli makamlara bildirilmesine, Mevcudun oy birliği ile karar verildiği bildirildi.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kredi kartı olan artık kullanamayacak: İşte isteni
Araç sahiplerine müjdeli haber geldi
Çevreyi ot bastı!
Mevlit Kandili yarın idrak edilecek
Başvuran EYT'liler avans alabilecek!
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi