Açılış törenine pandemi engeli
Uzunköprü Kaymakamlığı tarafından 27 Kasım 2020 Cuma günü açılacağı duyurulan TEV-Orhan Çetin Yarı Olimpik
26 Kasım 2020 Perşembe 19:17

 

Uzunköprü Kaymakamlığı tarafından27 Kasım 2020 Cuma günü açılacağı duyurulan TEV-Orhan Çetin Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi Uzunköprü’de Korana vakalarının yüksek seviyede olması nedeniyle resmi açılış törenin iptal edildiği öğrenildi.

 

İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan; “Edirne Bölgesinde, içinde 5 ayrı spor dalı barındıran Tek Büyük Tesisi 27 Kasım 2020 Cuma bugün resmi açılış töreni yapılmadan halkın hizmetine girecek dedi.

 

Buna göre, Koronavirüs tedbirleri kapsamında açılış töreni iptal edilen “TEV-Orhan Çetin Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi” bugün tören yapılmadan açılacak.

 

Bilindiği gibi, Toplam 4143, 92 m2’lik alanda kurulu kompleks içerisinde Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Çocuk Yüzme Havuzu, Fitness Salonu, İki Kafeterya, Vip Salonu, Squash Salonu, Sauna, Buhar Odası, Aletli Jimnastik Salonu, Doktor Odası, Acil Müdahale Odası,  Kadın ve Erkek Sporcu Soyunma Odaları ve 238 kişilik Seyirci Tribünü bulunan “TEV-Orhan Çetin Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nin” yanı sıra bahçe düzenlemesinde ise Halı Saha’nın yanı sıra Tenis Kortu, Basketbol ve Voleybol Sahaları bulunuyor.

 

Pandemi nedeniyle resmi açılış töreni ileri bir tarihe ertelenen TEV-Orhan Çetin Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi bağışçısı Orhan ÇETİN’ın basına gönderdiği yazılı açıklamasını aynen yayınlıyoruz…

 

 

Bağışçı ORHAN ÇETİN’in

Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ile ilgili yazılı basın açıklaması

 

Değerli Basın Mensupları,

Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

Aradan yıllar geçtiği halde doğduğu toprakları unutmayan bir Uzunköprü’lü olarak bugün 26.11.2020 Perşembe benim için güzel ve mutlu bir gün. Bu günü siz sayın basın mensuplarıyla paylaşmak istedim.

Biliyorsunuz bağışım ile yapılan kapalı yüzme havuz projesi tamamlanmış ve açılışa hazır hale gelmiştir.

Projede elde olmayan nedenlerle biraz gecikme olmuştur. Bütün bu zorluklar Kaymakamımız Sayın HAKAN YAVUZ ERDOĞAN’ın çok büyük desteğiyle aşılmış ve bugüne gelinmiştir. Kendilerine huzurunuzda tekrar teşekkür ederim.

Eğitim, ülkemizin en büyük sorunlarından bir tanesi. Bu bilinçle, ilk bağışımla Uzunköprü; bir Fen Lisesi’ne ve kapalı spor salonuna kavuştu. Bu konuda eski Kaymakamımız Sayın Uğur Kolsuz’a büyük desteği için tekrar teşekkür etmek isterim.

Yine eğitim konusunda Uzunköprü’ye bir eser daha kazandırmak istedim. Bu konuda da o zamanki Kaymakamımız Sayın Kemal Yıldız’a yarı olimpik kapalı yüzme havuzunu gündeme getirdiği için teşekkür ediyorum.

Bu yüzme havuzu sayesinde Uzunköprülü gençler daha küçük yaşta yüzme öğrenme şansına kavuşacaklardır. Belki de geleceğin şampiyonları onlar içinden çıkacaktır.

Bu yüzme havuzu Uzunköprü’nün çehresini değiştirecek ve ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. Edirne ilindeki ve Trakya’daki liseler arasında yüzme yarışlarının tertip edilmesine de bu havuz vesile olacaktır. Bu şekilde yüzme sporu geniş kitlelere daha çabuk yayılacaktır.

Bu konuda yerel basına da büyük sorumluluk düşmektedir. Basın, Uzunköprü’nün ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacak bu tür konuları gündemde tutmalı ve destek vermelidir.

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 29.08.2019 tarihinde basında çıkan beyanatında “1 Milyon kişi 2020 sonuna kadar yüzme öğrenecek, onun için çalışıyoruz” demişlerdi.

Böylece biz bu eser ile Sayın Bakanımızın hedefi doğrultusunda katkıda bulunmuş oluyoruz.

Bağışçı olarak Sayın Bakanımıza bu projeye verdiği destek için teşekkürlerimi sunarım.

Ayrıca mali katkıda bulunan Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’na ve Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp’a da teşekkürlerimi sunarım.

Kapalı yüzme havuzunun bitirilmesi için büyük çaba sarf eden ayrıca havuz sahasının içine ve dışına yaptığı ilaveler ile bir spor kompleksi haline dönüştürdüğü için Kaymakamımız Sayın Hakan Yavuz Erdoğan’a da çok teşekkür ediyorum.

Ayrıca Uzunköprü Belediye Başkanına, bu projeyi destekleyen yerel basına, Uzunköprülülere de teşekkür ediyorum.

Yine Fen Lise’mizin ve Kapalı Spor Salonunun ve de şimdi bu yüzme havuzunun yapımında projeleri hazırlayan, özveri ile inşaatı takip ve kontrol eden Yüksek Mimar Sayın Enis Öz’e de çok teşekkür ediyorum.

Ayrıca Türk Eğitim Vakfı’na da bana her türlü desteği verdikleri için teşekkür ederim.

Dileğim ileride Uzunköprü’nün yüzme yarışlarının yapıldığı ve Fen Lisesi’nden başarılı gençlerin yetiştiği adı sıkça duyulan bir ilçe olmasıdır.

Bu yüzme havuzu Uzunköprü’ye ve ülkemize hayırlı olsun.

Teşekkür eder, hepinize saygılar sunarım.

 

 

 

 

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
AİLE SAĞLIK MERKEZLERİ ALARM VERİYOR
UTSO Başkanı Uzunköprü esnafının sorunlarını anlat
580 sağlık çalışanına aşı yapıldı
Çiftçi gübre alamaz halde
Borç yapılandırmada son 10 gün
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi