“K(!) İŞLETMELER ARTIK ŞEHİR DIŞINDA OLACAK”
İlçemiz Uzunköprü’de özellikle kadınların rahatsız oldukları konuların başında yer alan şehir içerisinde birahane-içkili lokanta
23 Ekim 2020 Cuma 11:16

 

 

 

İlçemiz Uzunköprü’de özellikle kadınların rahatsız oldukları konuların başında yer alan şehir içerisinde birahane-içkili lokanta ruhsatına sahip olmasına rağmen fiilen pavyon/gece kulübü statüsünde faaliyet yürüten işletmeler için İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde başlattığı sorunu çözme konusundaki çalışmalar tamamlandı.

 

Önce Uzunköprü Hıfzıssıhha Kurulu Kararıyla söz konusu işletmelerin faaliyetlerini belirsiz bir süre için geçici olarak durduran Kaymakam Hakan Yavuz Erdoğan, işletmelerin şehir dışına taşınması için 21 Ekim Çarşamba günü İşletme sahipleri ile yaptığı toplantıda bu işletmeleri şehir dışına taşıma kararı aldı.

 

21 Ekim 2020 Çarşamba günü gerçekleştirilen Uzunköprü İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun yanı sıra İlçe Emniyet ve Zabıta Müdürlüğünün yer aldığı toplantıda Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, şehir içerisinde ruhsat faaliyetlerine uygun olmamasına rağmen fiilen pavyon/gece kulübü statüsünde faaliyet yürüten işletmelerin şehir dışarısına taşınmasına dair gerekli işlemleri biran önce yapılması talimatını verdiğini ve yılsonuna kadar bu işletmelerin şehir dışına taşınacağı öğrenildi.

 

“GEREKEN TAŞINMA ÇALIŞMALARINI BİRAN ÖNCE BAŞLATACAĞIZ”

Yapılan toplantının ardından Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, “Uzunköprü’de özellikle kadınlarımız olmak üzere bu işletmeler hakkında bir çok şikayet söz konusu ve bu işletmelerin şehir dışına taşınmasını talep ediyorlardı. Biz de bu konuda yaptığımız çalışmalar neticesinde bu yerlerin şehir dışında faaliyetlerini yürütmesinin her açıdan daha doğru olacağına karar verdik. Söz konusu taşınma işlemini hızlıca halledebilmek adına geçtiğimiz gün yaptığımız toplantıda işletme sahiplerine kararımı tebliğ ettik. Kendilerine bir yer göstermek suretiyle şehir dışına taşıyacağız. Bu konuda Uzunköprü Belediyesinden bir yer talebimiz oldu. Mezbahanın yanında bulunan Belediyeye ait taşınmazların imar plan tadilatı sonrası buraya yapılacak işyerlerinin en az 70 m2 olarak düşünüyoruz. Bizim talebimizi çözebilecek durumda. Gerekli çalışmaları biran önce başlatıp en geç yılsonuna kadar bu işletmeleri şehir dışına taşıyacağız. Böylece uzun yıllar şikâyet konusu olan bu durumu ortadan kaldırmış olacağız” dedi.

 

“İŞLETMELERDE ŞEHİR DIŞINA ÇIKMAK İSTİYOR”

Diğer taraftan şu anda geçici süreyle kapatılan ve şehir dışına çıkarılması için çalışma başlatılan ruhsat sahipleri de, söz konusu projeye soğuk bakmadıklarını, Çarşamba günü kendileri ile yapılan toplantıda şehir dışına çıkmalarında bir sakınca görmediklerini, ancak tek isteklerinin bir an önce faaliyete başlamak olduğunu ifade ettiler.

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi