“Kooperatifçilik Otobüsü” Uzunköprü’deydi
Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi kapsamında kooperatifçilik otobüsü geçtiğimiz gün İlçemiz Uzunköprü’ye geldi.
23 Ekim 2020 Cuma 09:20

 

 

Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi kapsamında kooperatifçilik otobüsü geçtiğimiz gün İlçemiz Uzunköprü’ye geldi.

 

Ticaret Bakanlığınca yürütülen Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi ile ilgili olarak Edirne’ye gelen “Kooperatifçilik Otobüsü” hakkında açıklamalarda bulunan Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yavuz Selim Akçakale; “Korona virüs pandemisi dolayısıyla geniş bir etkinlik düzenleyemiyoruz. Bu yıl ki hedefimiz 12 ili gezmek. Kadın girişimci ve kooperatiflere yönelik hizmetlerimizi yürütmek, STK’lara kooperatifçilik hakkında bilgi vermek ve halkı bu konuda bilinçlendirme amacını taşıyor” dedi.

 

Gerçekleştirilen ziyaretlere Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yavuz Selim Akçakale, Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun ve Kooperatifçilik Uzmanları katıldı.

 

İlçemiz Uzunköprü’de ziyaretlerine sırasıyla Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan’ı ziyaret ettikten sonra heyet sırasıyla Uzunköprü Belediye Başkanı, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan İhtiyar ve son olarak S.S. Uzunköprü Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ümit Leventer’i makamlarında ziyaret ettiler.

 

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Daire Başkanı Akçakale, 2019 yılında tren ile başladıkları projeye bu yıl otobüsle devam ettiklerini belirtti.

 

Akçakale, bu yıl 12 il gezeceklerini ifade ederek, gazetemiz editörüne yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi kapsamında hayata geçirdiğimiz bir proje bu. Genel itibariyle 2019 yılında tren ile başladığımız proje 2020 yılında otobüs olarak devam ediyor. Bu yıl ki hedefimiz 12 ili gezmek. Kadın girişimci ve kooperatiflere yönelik hizmetlerimizi yürütmek, STK’lara kooperatifçilik hakkında bilgi vermek ve halkı bu konuda bilinçlendirme amacını taşıyor. Şuana kadar 8 ilimizi dolaştık. Edirne bizim 9’uncu ilimiz” ifadelerini kullandı.

 

Kooperatifçilik bilincinin arttırılması için çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Daire Başkanı Akçakale, proje ile istihdama katkı sağladıklarını belirtti.

 

Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yavuz Selim Akçakale, “Korona virüs pandemisi dolayısıyla geniş bir etkinlik düzenleyemiyoruz. Yine 2021 yılında uygun olursa faaliyetlerimize devam edeceğiz. Amacımız kooperatifçiliğin sahada bilinçli bir şekilde yürütülmesini sağlamak. 2020 yılının Temmuz Ayı’nda KOP-DES projemiz hayata geçti. Özellikle kadın kooperatifçilere hibe desteği verdik. Buradaki amacımız ise istihdama ve yöneticiliğe katkı sağlamak. Çalışmalarımız devam ediyor. Otobüs Edirne’de 3 gün kalacak. Normalde etkinliklerimiz geniş kapsamlı oluyordu. Öğrencilerle bir araya geliyorduk. Bu yıl pandemi dolayısıyla sınırlandırdık” şeklinde konuştu.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Orhan Çetin’in bir eseri daha açıldı
1. ve 2. Doz toplam 49.439 aşı yapıldı
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi