Köy Okullarımızda 5 Gün Yüz Yüze Eğitime Geçildi!
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün yüz yüze ve uzaktan Eğitim konulu 08.10.2020 tarihi ve 14430520 sayılı yazısında
23 Ekim 2020 Cuma 09:16

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün yüz yüze ve uzaktan Eğitim konulu 08.10.2020 tarihi ve 14430520 sayılı yazısında “Köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerlerindeki ilkokullar, ortaokullar ile İmam Hatip Ortaokullarının bütün sınıf seviyelerinde İl/İlçe Hıfzıssıhha kurullarının il/ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda toplanan Uzunköprü İlçe Hıfzıssıhha Kurulu ilçemize bağlı, 7 Köy Okulunda Eğitim ve Öğretimin 5 gün boyunca yüz yüze olmasını kararlaştırdı.

 

Bu bağlamda Uzunköprü Kaymakamı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Başkanı Hakan Yavuz Erdoğan, başkanlığında toplanan Uzunköprü İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, İlçemiz Uzunköprü’de Elmalı İlkokulu, Yağmurca İlkokulu, Kırköy İlkokulu, Maksutlu Şehit Burak Bülbül İlkokulu, Karapınar İlkokulu ve Ortaokulu, Kavacık Şehit Oğuz Yelken İlkokulu ve Ortaokulu ve Kurtbey İlkokulu ve Ortaokulunda, tüm sınıf düzeylerinde öğrenim gören öğrencilerin haftada 5 (beş) gün tüm derslerin tamamının Covid-19 pandemisi önlemleri gereğince solunum izolasyonu, sosyal mesafe, maske ve el hijyeni kurallarına istisnasız uyulması kaydıyla yüz yüze eğitim yoluyla yapılmasına karar verdi.

 

Yine İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararlara uyulmaması halinde ve her seferinde ayrı ayrı olmak üzere; i. Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereğince idari para cezası, ii. Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi gereğince, idari para cezası uygulanmasına, iii. Türk Ceza Kanunu’nun Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma başlıklı 195. maddesinde yer alan “… yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, iki aydan bir yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır” hükmü uyarınca, bu hükme uymayan kişilerin, haklarında gerekli adli işlemler takdir ve ifa edilmek üzere adli makamlara bildirilmesine, Mevcudun oy birliği ile karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

 

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
“Hepimizin sesi ve çığlığı olacağım”
EYT'LİLERE SÖZÜMÜZ: BU İŞİ DÜZELTECEĞİZ
ÖĞRETMEN ATAMASINDA TARİH BELLİ OLDU!
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi