Belediye Çöplüğü Zehir kusuyor?
Uzunköprü’de yerleşim yerinin çok yakınında bulunan Çöp Depolama Alanı'ndan yayılan koku, çevrede oturanları rahatsız ediyor.
06 Ekim 2020 Salı 08:22

 

 

Uzunköprü’de yerleşim yerinin çok yakınında bulunan Çöp Depolama Alanı'ndan yayılan koku, çevrede oturanları rahatsız ediyor. Bölge halkı, her gün çöp kamyonlarının su akıttığını ve geçerken koku bıraktığını,  birde çöplükte çıkan yangın nedeniyle yıllardır zehir soluduklarını ve bu sorunlarla yaşadıklarını söylediler.

 

Kavak Mahallesi Malkoç yolu üzerinde ve yerleşim yerlerinin çok yakınında bulunan Uzunköprü çöp depolama alanı sıcakların da etkisiyle kötü koku yaymaya devam ettiği gibi çöplükte devamlı çıkan yangın sonucu çevrede oturanlar zehirli dumandan rahatsız oldukları gibi belediye yetkililerinin gerekli önlemi almadığı için isyan ediyorlar. Her gün çöp kamyonlarının geçtiği zamanlarda rüzgarın da etkisiyle kokuyu daha çok hissettiklerini, her gün bu kokuya uyandıklarını söyleyen vatandaşlar alanın yakınında oturan gençler ve çocuklar, kokudan etkileniyor.

Mahalle sakinleri "Çöple ilgili 12-13 sene önce çok büyük sorunlar vardı. Yollarda yürüyemezdik. Geçen sene bir tesis açılışı yapıldı ama hala çöp kokusunu duyuyoruz. Bizi rahatsız ediyor. Burada yakalandım hastalığa. Belki de çöpün etkisi de vardır. Yazın çok sıcaklarda kokudan cam ve kapı açamıyorduk. Koku seyrekleşti ama yangın nedeniyle sık sık zehirli duman kokusu devam ediyor. Bununla ilgili önlem alınmalı. İnsan ve canlılar için tehlike arz ediyor" diye konuştu.

Vatandaşların diğer bir sorunu ise çöpler dışarı atıldığı gibi. Yolda kamyonlardan sular aktığını dile getirerek buna belediyenin çözüm bulmasını istediler. Bu sorunlar çözülmeli. Belediye hiçbir işlem yapmıyor. Sadece başkan var. Görevini yapmıyor. Yapsa koku kalmaz ve iki de bir bu alanda yangın çıkmaz. Sağlık çok önemli. Evimiz burada, başka yere gidemiyoruz. Mecburen bu kokuyu çekiyoruz. İfadelerini kullanan mahalleli koku sorunu yıllardır var. Rüzgar olduğu zaman koku Esentepe evlerinin olduğu alana kadar gidiyor. Belediyeye, muhtara söylüyoruz. 'Çalışıyoruz, geçecek' diyorlar ama geçmiyor. Bir sürü eksiklik var. Sözde burada çöpten faydalanmak için tesis yapıldı. Çöp alanına sahip çıkılması için bekçiler alındı ama çöplükte hep hep sorun hep sorun var. İddialara göre 2021 yılı Ocak ayından itibaren çalışmayan tesis için Belediye Başkanının 3500-4000 lira arası ayrıca maaş alacağını duyduk. Başkan çöplükteki ateşi söndürsün, sorunu çözsün sonra maaşı cebine koysun dediler.

Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
YORUMLAR
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
YENİ YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi